Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-4°
10 listopada 2017

Podpalacz z Jastrzębia Dariusz P. (nadal) uważa, że jest niewinny

Podpalacz z Jastrzębia Dariusz P. (nadal) uważa, że jest niewinny

Dariusz P., który został skazany  nieprawomocnym wyrokiem sądu na dożywotnie więzienie, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami odwołał się do Sądu Apelacyjnego w Katowicach.  W czwartek odbyła się rozprawa w tej sprawie. 

Przypomnijmy, że do tragicznej nocy doszło w domu znajdującym się w jastrzębskim sołectwie Ruptawa, w maju 2013 roku. W pożarze zginęła żona Dariusza P. - Joanna (40 lat) oraz jego dzieci: Justyna (18 lat), Agnieszka (4 lata), Marcin (10 lat), Małgorzata (13 lat). 

Sąd nie miał żadnych wątpliwości, że skazany Dariusz P. podłożył ogień w sześciu miejscach swojego domu w Jastrzębiu – Ruptawie i uszkodził rolety w ten sposób, żeby nikt nie mógł wydostać się na zewnątrz. W ten sposób mąż i ojciec rodziny doprowadził do śmierci pięciu bliskich sobie osób. Prokuratura dowodziła, że kierowała nim chęć wyłudzenia ubezpieczenia.

- Uważam, że materiał dowodowy, który został przedstawiony przed sądem nie wykazuje, że mój klient dopuścił się czynu mu zarzucanego. Wnioskuję o uniewinnienie go lub skierowanie sprawy do ponownego rozpatrzenia przez sąd - wyjaśniał wówczas mecenas Eugeniusz Krajcer. Do pierwszej rozprawy w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach doszło w czwartek.

Syn Dariusza P. nie wierzy w winę ojca. Przekonywał sąd, że jest on niewinny. 

W listopadzie należy spodziewać się ogłoszenia wyroku. 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
tako11.11.2017 15:37

Ola twój komentarz jest nie na miejscu

Oko proroka11.11.2017 10:05

Wasabi a najlepsi to muzułmanie oni w imie honoru zabijają ,żony,dzieci A tak swoją droga ja w kościele nie nauczyłem niczego złego nikt nigdy z kieszeni nie zabrał mi grosza święty nie jestem jak każdy może byś poszedł do kościoła a później opowiadał te bajki

Gość10.11.2017 19:01

Ola... Twoja wypowiedż jest porąbana. Sama postaraj się uratować Polskę przed niżem demograficznym i co rok to nowy prorok i dla Ciebie co roku nowe następne 500+

obserwator10.11.2017 17:12

Szafarze to taka kasta, że jeden drugiego kryje i choć wszyscy wiedzą że ten **** tą rodzinę wymordował to reszta z oburzeniem twierdzi "Nie mów bo jeszcze go nie osądzili" Takie czarne *******

Kkkk10.11.2017 14:51

Psychoooool!!!

Ola10.11.2017 14:11

Szkoda córek przyszłe. Matki mogły by uratować Polskę przed nizem demograficznym.

gf10.11.2017 11:53

Po wymianie sędziów dostanie teraz potrójne dożywocie lepiej było dla niego jak go sądzili za czasów PO

Pokaż wszystkie opinie (18)