Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
10 listopada 2017

Kiedy będą płacić pieniądze za deputat węglowy?

Kiedy będą płacić pieniądze za deputat węglowy?
fot. pixabay

Ogromna większość uprawnionych złożyła wnioski o wypłacenie rekompensaty z tytułu utraconego prawa do deputatu węglowego. Teraz coraz częściej padają pytania o to, kiedy zostaną wypłacano pieniądze. Terminem granicznym jest 31 grudnia. Jednak możliwe, że będzie to wcześniej. 

Kiedy w dniu 23 października prezydent RP podpisał ustawę o rekompensatach z tytułu utraconego deputatu węglowego machina ruszyła. Jastrzębska Spółka Węglowa uruchomiła punkty, w których zainteresowani składali wnioski. JSW poinformowała, że większość wniosków została już złożona.

Coraz częściej pojawiają się pytania, kiedy osoby uprawnione otrzymają pieniądze. Wiadomo, że rząd ma się wywiązać z tego zobowiązania do końca grudnia. Wszystko jednak wskazuje na to, że nastąpi to wcześniej. W czwartek Sejm przyjął nowelizację ustawy budżetowej, która umożliwi wypłatę środków. Kiedy ten akt prawny zostanie przegłosowany w Senacie oraz podpisany przez Prezydenta RP, co może stać się ok. 20 listopada, pieniądze będą wypłacane.

- W tym tygodniu rozpoczęły się prace nad zmianą budżetu państwa. Myślę, że do dwóch tygodni powinniśmy mieć znowelizowany budżet i podpisany przez prezydenta. Od momentu, kiedy zmiany budżetowe wejdą w życie, od razu będziemy wypłacać pieniądze - mówił w Siemianowicach Śląskich wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Kiedy tylko znowelizowana ustawa budżetowa wejdzie w życie to pozytywnie rozpatrzone wnioski zostaną skierowane do realizacji, czyli wypłaty. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy

JSW planuje otwarcie linii autobusowej JSW planuje otwarcie linii autobusowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (445)
xx15.01.2018 19:17

ale cisza deputat rozdany

Gosc11.01.2018 22:46

Dzisiaj dostalam przelew , ????

Jan 10.01.2018 9:16

Ja poszedłem z jsw w grudniu 2014r na emeryturę i dostalem pismo odmownie

....09.01.2018 12:06

czy ktos dostal list z JSW oczywiscie ten co dostal deputat bo jakas fama leci o listach

Www08.01.2018 17:37

Narazie zawieszone wypłaty tylko tyle puki nie zweryfikuja wszystkiego i trzeba czekać aż będą wnioskować kasę na 2018 ogólnie więcej pewnie ludzi niż podają nie jest jeszcze ogarniętych i lecą w kulki i tyle

ja08.01.2018 17:18

Witam wie ktoś kiedy ruszą druga tura przelewów może ktoś się dodzwonił bo mi się nie udało nonstop zajęte

Hela08.01.2018 16:28

Tez nic nie dostałam chociaz bylam jedna z pierwszych ktorzy zlozyli wniosek . Maja tam wielki balagan

Pokaż wszystkie opinie (445)