Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
10 listopada 2017

Kiedy będą płacić pieniądze za deputat węglowy?

Kiedy będą płacić pieniądze za deputat węglowy?
fot. pixabay

Ogromna większość uprawnionych złożyła wnioski o wypłacenie rekompensaty z tytułu utraconego prawa do deputatu węglowego. Teraz coraz częściej padają pytania o to, kiedy zostaną wypłacano pieniądze. Terminem granicznym jest 31 grudnia. Jednak możliwe, że będzie to wcześniej. 

Kiedy w dniu 23 października prezydent RP podpisał ustawę o rekompensatach z tytułu utraconego deputatu węglowego machina ruszyła. Jastrzębska Spółka Węglowa uruchomiła punkty, w których zainteresowani składali wnioski. JSW poinformowała, że większość wniosków została już złożona.

Coraz częściej pojawiają się pytania, kiedy osoby uprawnione otrzymają pieniądze. Wiadomo, że rząd ma się wywiązać z tego zobowiązania do końca grudnia. Wszystko jednak wskazuje na to, że nastąpi to wcześniej. W czwartek Sejm przyjął nowelizację ustawy budżetowej, która umożliwi wypłatę środków. Kiedy ten akt prawny zostanie przegłosowany w Senacie oraz podpisany przez Prezydenta RP, co może stać się ok. 20 listopada, pieniądze będą wypłacane.

- W tym tygodniu rozpoczęły się prace nad zmianą budżetu państwa. Myślę, że do dwóch tygodni powinniśmy mieć znowelizowany budżet i podpisany przez prezydenta. Od momentu, kiedy zmiany budżetowe wejdą w życie, od razu będziemy wypłacać pieniądze - mówił w Siemianowicach Śląskich wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Kiedy tylko znowelizowana ustawa budżetowa wejdzie w życie to pozytywnie rozpatrzone wnioski zostaną skierowane do realizacji, czyli wypłaty. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (445)
xx15.01.2018 19:17

ale cisza deputat rozdany

Gosc11.01.2018 22:46

Dzisiaj dostalam przelew , ????

Jan 10.01.2018 9:16

Ja poszedłem z jsw w grudniu 2014r na emeryturę i dostalem pismo odmownie

....09.01.2018 12:06

czy ktos dostal list z JSW oczywiscie ten co dostal deputat bo jakas fama leci o listach

Www08.01.2018 17:37

Narazie zawieszone wypłaty tylko tyle puki nie zweryfikuja wszystkiego i trzeba czekać aż będą wnioskować kasę na 2018 ogólnie więcej pewnie ludzi niż podają nie jest jeszcze ogarniętych i lecą w kulki i tyle

ja08.01.2018 17:18

Witam wie ktoś kiedy ruszą druga tura przelewów może ktoś się dodzwonił bo mi się nie udało nonstop zajęte

Hela08.01.2018 16:28

Tez nic nie dostałam chociaz bylam jedna z pierwszych ktorzy zlozyli wniosek . Maja tam wielki balagan

Pokaż wszystkie opinie (445)