GKS 1962 Jastrzębie mistrzem jesieni!

W meczu 17. kolejki II ligi wygrywamy na wyjeździe z Gwardią Koszalin 2:0. Bramki dla jastrzębskiego zespołu zdobyli Daniel Szczepan i Kamil Adamek. Dzięki temu zwycięstwu GKS 1962 zapewnił sobie tytuł mistrza jesieni!

ierwsze minuty spotkania przebiegały pod nieznaczne dyktando GKS 1962. Efektem tego była bramka Daniela Szczepana w 15. minucie spotkania, który po dośrodkowaniu Dawida Weisa z bliska pokonał Adriana Hartleba. Po zdobytym golu jastrzębianie oddali inicjatywę gospodarzom, którzy stworzyli kilka sytuacji pod bramką Grzegorza Drazika. Najgroźniej było w 26. minucie, kiedy to Gwardia zdobyła bramkę, ale sędzia przerwał wcześniej grę po faulu na Draziku.

W 42. minucie GieKsa miała okazję do podwyższenia prowadzenia. Z ostrego kąta  uderzał Jadach, Hartleb obronił to uderzenie, a dobitkę Szczepana wybili obrońcy sprzed linii bramkowej. Dwie minuty później w odpowiedzi minimalnie niecelnie uderzał Szubert i na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

Od początku drugiej połowy przewagę mieli gospodarze, jednak niewiele z tego wynikało. Najlepszą sytuację Gwardia stworzyła w 59. minucie. Sam na sam z Grzegorzem Drazikiem znalazł się Przemysław Brzeziański, ale uderzył obok bramki. Nasz zespół mimo gorszej dyspozycji zdołał jednak stworzyć sytuację pod bramką Hartleba. Sześć minut po wejściu na boisko Kamil Adamek wykorzystał dośrodkowanie Krzysztofa Gancarczyka i pokonał golkipera Gwardii uderzeniem z kilku metrów.

Zwycięstwo w Koszalinie zapewniło jastrzębskiemu zespołowi tytuł mistrza jesieni. Teraz przed GKS dwa spotkania z rundy wiosennej, które zostaną rozegrane awansem. W najbliższą sobotę mecz na wyjeździe z MKS-em Kluczbork, a 25 listopada przy Harcerskiej - Gryf Wejherowo.

11 listopada, Koszalin, godzina 13:00
Gwardia Koszalin - GKS 1962 Jastrzębie 0:2 (0:1)
0:1 - Daniel Szczepan (15 min.)
0:2 - Kamil Adamek (77 min.)

Gwardia Koszalin: Adrian Hartleb - Patryk Baranowski, Daniel Wojciechowski, Norbert Dondera, Przemysław Brzeziański (81. Radosław Mikołajczak), Michał Szubert, Adrian Kwiatkowski, Junpei Shimmura, Rafał Majtyka (87. Aleksander Sopel), Wojciech Zyska (72. Krystian Przyborowski), Kamil Poźniak.

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik – Dawid Weis, Piotr Pacholski, Kacper Kawula, Dominik Kulawiak, Krzysztof Gancarczyk, Damian Tront, Farid Ali (65. Wojciech Caniboł), Kamil Jadach (87. Oskar Mazurkiewicz), Tomasz Dzida (55. Bartosz Semeniuk), Daniel Szczepan (71. Kamil Adamek).

Sędzia: Tomasz Białek (Drezdenko).
Żółte kartki: Weis, Semeniuk (GKS).