Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
14 listopada 2017

Bp. Pieronek: "Psychiatryk to mało powiedziane"

Bp. Pieronek: "Psychiatryk to mało powiedziane"
fot. JastrzebieOnline.pl

Biskup Tadeusz Pieronek spotkał się w poniedziałek z mieszkańcami Jastrzębia w ramach Klubu Obywatelskiego. Podczas spotkania nie zabrakło głębokich analiz polskiej rzeczywistości oraz ciekawych podsumowań. 

Podczas spotkania poruszano takie tematy, jak działalność ojca Tadeusza Rydzyka, miesięcznice smoleńskie, czy też niejasne układy Kościoła rzymskokatolickiego z obecną władzą.

- Jak ktoś lata z różańcem w ręku, a potem nienawidzi innych ludzi, to psychiatry to mało powiedziane - mówił m.in. ks. biskup, odnosząc się do zarzutu wykorzystywania religii do bieżącej polityki.

Zdaniem księdza biskupa rolą Kościoła jest wypowiadać się w ważnych społecznych sprawach, co wynika z jego nauki, jednak nie oznacza to bezpośredniego angażowania się w politykę, czy popieranie konkretnych partii politycznych, co skutkuje wikłaniem się w niejasne układy z władzą.

Biskup Pieronek wypowiedział się również w sprawie uchodźców.

- Przyjęcie tych ludzi wynika z naszego chrześcijańskiego obowiązku. Ludzie w naszym kraju ulegli propagandzie, która zrobiła z uchodźców jakiś wrogów. W czym mogą zagrozić kobiety i dzieci, które potrzebują leczenia? Różne stowarzyszenia, jak również Episkopat Polski, parafie, chciały przyjąć tych, którzy uciekają przed bombami, ale rząd zablokował te inicjatywy. Nikomu nie chodziło przecież o to, aby przyjmować nie wiadomo ilu emigrantów - mówił ks. bp.

Działalność ojca Tadeusza Rydzyka i jego mediów biskup uznał za znaczne przekroczenie posługi związaną z niesieniem ewangelii.

- Tutaj związki z polityką, z konkretnymi partiami są aż nazbyt widoczne. I nie jest to dobre. Pozostawianie bez słowa komentarza głosów, które mówią nieprawdę, a czasem sieją nienawiść jest niedopuszczalne - komentował ks. bp.

Innym ważnym tematem była obrona tożsamości chrześcijańskiej przed zalewem islamu.

- Jeśli my sami nie zadbamy o swoją tożsamość chrześcijańską to nikt inny za nas tego nie zrobi. Wyznawcy islamu bardzo rygorystycznie podchodzą do nakazów swoje wiary, a jak to robią katolicy? - pytał bp. Pieronek. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Odczytano list biskupów - "Wielki wstyd i zgorszenie" Odczytano list biskupów - "Wielki wstyd i zgorszenie"

Kobieta tańczyła przed ołtarzem i pokazywała język Kobieta tańczyła przed ołtarzem i pokazywała język

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (49)
Gość16.11.2017 11:18

"zapomniałem, że przecież pan Pieronek jest słusznych poglądów, a Międlar nie"

Jeden glosi swoje poglady zgodnie z prawem i dobrymi obyczajami.
Drugi lamie szereg przepisow (zaczynajac od Konstytucji - zabrania ona istnienia organizacji szerzacych poglady Medlara) i reprezentuje agresywna mniejszosc spoleczenstwa, ktory debate prowadzi z uzyciem rac, kominiarek i kijow bejsbolowych.

Do 12:4815.11.2017 22:28

Po pierwsze - nie masz prawa obrażać innych inaczej myślących, zresztą regulamin portalu tego zabrania, dziwię się, że to puszczono, skoro pisze jak byk: "dodając opinię...nie obrażaj...", pozostawiam to bez komentarza
Po drugie - skoro ksiądz prywatnie może mówić co chce, to uznajesz, że ksiądz Międlar również może wygłaszać swoje opinie oczywiście prywatnie
Aha, zapomniałem, że przecież pan Pieronek jest słusznych poglądów, a Międlar nie. Oczywiście Międlar nie może głosić, bo ma skrzywienie prawicowe, a nie lewicowe jak pan Pieronek. Tak, tak tylko postępowi ludzie mogą głosić swoje poglądy, inaczej jest to faszyzm, ludzie strzeżcie się faszyzmu, bo to gorsze od wojującego islamu.
Po trzecie - będziecie niedługo mieli faszyzm ale islamski, już idzie, już jest u bram, będę się śmiał z was pożytecznych idiotów

Do Olek15.11.2017 18:59

Polskę szaklują tacy ludzie jak europoseł Ryszard Czarnecki i jego syn, Korwin Mikke, i wielu takich typów. Szkaluje też rząd PiS. A przy tym nas oszukuje. Unia bez mas sobie poradzi ale my bez Unii padniemy. Nikt nie będzie się liczył z krajem, który niszczy Unię. A wrogów na wschodzie mamy wystarczająco duże, żeby się nie obronić przed nimi. PiS ogłosił, że PO jest wrogiem. Większość wyborców nie popiera tej partii, ale J.K. musi mieć wroga którego wskaże ciemniakom. Boje się coraz bardziej, że tragedie mamy tuż, tuż. Widać to było w naszym największym święcie 11 listopada. Pan Błaszczak i inni ludzie rządu bagatelizowali budzenie się faszyzmu. A on już jest u nas. Już rośnie w potęgę.

Gość15.11.2017 16:43

@Olek

I dobrze. Niech swiat wie, co sie w Polsce wyprawia.
Powtarzasz jak mantre popularna ostatnio sentencje.
Zdanie o szkalowaniu swojego kraju nie ma sensu, wymyka sie logice - nie mozna skarzyc sie skutecznie na postepowanie szubrawcow u samych szubrawcow.

Olek15.11.2017 15:29

Szanowny panie pośle Krzysztofie Gadowski nie pan będzie na tyle uprzejmy i przekaże swoim kumplom,że POlitycy, szkalujący swój kraj na forum międzynarodowym nie są godni jego reprezentowania.Myślę,że ks.biskup Pieronek podzieli to zdanie

Gość15.11.2017 13:10

"nie ma żony więc muslimy jej nie zgwałcą"

W Jastrzebiu od lat zdarzaja sie gwalty i morderstwa, nawet bardzo drastyczne (jak spalenie zywcem rodziny popelnione przez zarliwego katolika). Nie zjawili sie uchodzcy muzulmanscy i nie oni popelniaja zbrodnie.
Dla wlasnego bezpieczenstwa powinienes bardziej celnie i bardziej swiadomie identyfikowac zagrozenie.

Do 10:4815.11.2017 12:48

I dobrze, nie zieje nienawiścią z ambony podczas rozdawania komunii świętej. Prywatnie może mieć poglądy jakie chce, ale nie jako Kościół. I to jest ta drobna różnica MATOLE

Pokaż wszystkie opinie (49)