Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
15 listopada 2017

Przybędzie drzew, krzewów i kwiatów. Czy przetrwają wandali?

Przybędzie drzew, krzewów i kwiatów. Czy przetrwają wandali?
fot. pixabay

Mimo, że zima za pasem miasto teraz przeprowadza nasadzenia krzewów i drzew, które zakwitną na wiosnę. Sadzone są również ozdobne trawy, żonkile, róże.  Zwykle duża część nasadzeń jest bezmyślnie niszczona przez wandali. Jak będzie tym razem? Czy sadzonki przetrwają? 

Wydział Gospodarki Komunalnej nadzoruje obecnie liczne nasadzenia na terenie całego miasta. Sadzone są zarówno ozdobne trawy, cebulki żonkili, róże czy żywotniki zachodnie, znane bardziej jako popularne tuje. Nowe nasadzenia pojawią się na terenie zielonym usytuowanym pomiędzy ulicami: Pomorską, Kaszubską oraz Mazowiecką, jak również na ulicy Zielonej w okolicach Stadionu Miejskiego. Przy kapliczce zlokalizowanej na ulicy Komuny Paryskiej posadzone zostały wspomniane już tuje, a róże upiększą w przyszłym roku jastrzębski Skate Park na ulicy Turystycznej. To jeszcze nie koniec – deptaki przy ulicy Szkolnej obsadzone zostaną drzewami, nowe nasadzenia krzewów pojawią się także przy ulicy Granicznej.

Natomiast na pasie zieleni od Ronda Centralnego w kierunku ulicy Arki Bożka, dzięki trwającym pracom, zobaczymy kwitnące wiosną żonkile oraz  ozdobne trawy.

Pozostaje postawić pytanie: Czy nowo posadzone krzewy przetrwają niszczące działania jastrzębskich wandali, którzy już nie raz dali o sobie znać. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pierwsze podróże kamperem - gdzie jechać? Pierwsze podróże kamperem - gdzie jechać?

W kasie miejskiej został ponad 1 mln zł W kasie miejskiej został ponad 1 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
miki15.11.2017 22:45

a Moze byscie cos nasadzili na ul beskidzkiej mamy na skarpie parking i auta swieca nam prosto w okna moze by jakies tuje nasadzic a nie tylko zywoplot a zima nie ma lisci i mamy w oknach wszystkie auta zadnej prywatnosci

Proste działanie SM -załatwi15.11.2017 18:39

Wystarczy uważny monitoring. Operator SM nie może spać. Musi czuwać. Za to mu płacimy choć niechętnie. Zatrzymani wandale muszą zapłacić za całą akcję ich złapania czyli około 20 tysięcy plus mandat i zwrot kosztów za sadzenie nowych roślinek. Podsumowując: 30-40 tysięcy złotych płatne natychmiast. Nie zapłacenie, powoduje naliczenie odsetek, czyli 1% dziennie. I wszystko było by pięknie gdyby nie straż Miejska, która nie działa dla naszego dobra. Pytanie; komu potrzebna jest SM?

Dendrolog15.11.2017 16:47

Bardzo dobre działania. Jastrzębie jest zielonym miastem i niech tak dalej będzie.
Ale pytanie moje dotyczy jaru południowego. Jest zadbany - na bieżąco sprzątany, krzewy przycinane.

Ale co z drzewami, które są chore, a nawet martwe, od kilku lat (głównie iglaki). Nie dość, że zagrażają innym drzewom, przenosząc zarazę, to jeszcze są niebezpieczne dla ludzi, bo to już samo próchno, które może runąć w każdej chwili. Sporo jest też drzew liściastych, które już zbutwiały i "położyły się" na sąsiednich, zdrowych drzewach - a te skrzypią pod ich ciężarem...
Czy tego nikt nie sprawdza, nie monitoruje? Kto jest odpowiedzialny za stan drzew w naszym zielonym mieście?

emeryt15.11.2017 16:05

Przed sadzeniem drzewek zrobić zdjęcia na okalających nas działkach. Dziwnym trafem jest tam sporo elementów niewiadomego pochodzenia.

chcę więcej zieleni w mieście 15.11.2017 14:26

a może by ktoś posadził drzewa na ul.Kasztanowej w Moszczenicy gdzie kilka tygodni temu wycięto wzdłuż drogi całą aleję akacji???

Gość15.11.2017 12:03

Ale bieda

do Jasiu15.11.2017 10:30

Po co tyle tych żonkili? Kwitnie to tydzień...

Pokaż wszystkie opinie (12)