Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°19°
Poseł Gadowski Sprawozdanie
16 listopada 2017

Udając pracownika ZUS okradł staruszka

Udając pracownika ZUS okradł staruszka
fot. KMP Jastrzębie

Oszust zapukał do drzwi 80-letniego staruszka mówiąc mu, że ma dla niego pieniądze, pochodzące z nadwyżki podatku od emerytury. Szczęśliwy lokator wpuścił mężczyznę do domu i… został okradziony. 

We wtorek do mieszkania przy ul. Krakowskiej przyszedł mężczyzna, jak się okazało był oszustem. Już w progu zakomunikował domownikowi, że jest z ZUS-u i ma mu do oddania nadwyżkę podatku od emerytury w wysokości 93 złotych. Lokator, nie spodziewając się niczego złego, zaprosił go do środka.

- Zuchwały złodziej dał 80-latkowi w kilku banknotach równowartość 100 złotych, prosząc o wydanie reszty w wysokości 7 złotych. Następnie sprawca poprosił go o okazanie mu paska z emerytury. 80-latek wyszedł do drugiego pokoju po dokument, wtedy oszust zabrał mu pieniądze i uciekł - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Wszelkie informacje mogące się przyczynić do ustalenia i zatrzymania oszusta prosimy kierować na nr (32) 47-87-200. Policja Zapewnia anonimowość!

 

Polub i udostępnij
Mali Giganci
Czytaj też

W Szerokiej zderzyły się cztery samochody W Szerokiej zderzyły się cztery samochody

Policjanci go łapali, a on ciągle kradł. Został aresztowany Policjanci go łapali, a on ciągle kradł. Został aresztowany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
seboc17.11.2017 23:13

Po co im kasa na stare lata?

Lewak17.11.2017 19:18

Obyśmy wszyscy mogli dożyć sędziwego wieku, wtedy się przekonamy jak to jest być starszym naiwnym człowiekiem. Boimy się uchodźców, a tu nasi rodacy nas okradają.

Elvis17.11.2017 15:37

Dziadówa biedna nie jest , to mu się krzywda nie stała , a tak w ogóle to sęp nieludzki z niego .

Aw17.11.2017 10:35

Pracownik ZUS-u powinienem posiadać przy sobie dokument potwierdzający kim jest np. legitymacja, dowód osobisty do wglądu przez osobe którą odwiedza. Te szczegóły potrafią ochronić przed kradzieżą itd. Niestety niezajomośc prawa szkodzi.

Wal16.11.2017 18:15

Ale ludzie są nawinni

Jej16.11.2017 17:58

Ci którzy tu piszą przeciw starym ludziom, sami kwalifikują się do tego słabszego sortu ludzkiego. Nie potrafią sobie wyobrazić, że opisują siebie za kilka...naście lat. Chyba, że dożyją takiego czasu i wcześniej umrą. Czego im życzę.

józwa16.11.2017 16:32

Z artykułu wynika że ch... wie o co chodzi.Nie wiadomo kto poszkodowany i na jaką kwotę a kto oszust i dlaczego.

Pokaż wszystkie opinie (22)