Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
16 listopada 2017

O Ukrainie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

O Ukrainie w Miejskiej Bibliotece Publicznej
fot. pixabay

Dzisiaj, w czwartek w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie poświęcone Ukrainie. Będzie można nie tylko posłuchać ciekawej opowieści, ale również obejrzeć ciekawe zdjęcia. 

Materiał do spotkania powstawał na przestrzeni 7 lat. Będąc tam po raz pierwszy w roku 2010, Marcin był świadkiem euforii po pomarańczowej rewolucji, ale i pierwszych wątpliwościach z nią związanych. Słyszał co mówiło się wówczas nieśmiało na Krymie. Ostatni wyjazd spina tamte wydarzenia oraz bieżące historie w jedną spójną całość. Spotkanie uświetni pokaz zdjęć wykonanych przez Marcina Chałupkę. 

Marcin Chałupka – Jastrzebianin rocznik 78. Dziennikarz , muzyk, oraz fotograf. Jego prace można było oglądać nie tylko w Polsce, ale również na zagranicznych wystawach oraz licznych publikacjach. W ostatnich latach kolejną jego pasją stały się podróże, Jak sam mówi, kierunki nieoczywiste, mniej znane.

 „Zakątki świata oczami obieżyświata”. 16 listopada o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Wielkopolskiej 1a będziemy gościć Marcina Chałupkę, który opowie o Ukrainie.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Panie będą się bawić Panie będą się bawić

Dzisiaj koncert kapeli góralskiej Dzisiaj koncert kapeli góralskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
gojek17.11.2017 21:10

upaina, nie Ukraina i... mnóstwo dziadostwa w Polsce z Chazarii!!!

Gość17.11.2017 10:56

"Prawdziwych polakow została garstka"

Nie ma czegos takiego jak "prawdziwy Polak" czy "ukrainska krew".
Tozsamosc narodowa ukrainska, slowacka czy rusinska i kilka kolejnych pojawily sie troche ponad 100 lat temu. Panstwowosc zaczela sie rodzic po upadku imperiow austriackiego i otomanskiego.
Polacy zamieszkujacy teleny obecnej Ukrainy to czesto rowniez Zydzi i Ormianie.

uczestnik17.11.2017 9:16

Piękne zdjęcia i ciekawe opowieści :) Dziękuję za cenne wskazówki!

lena16.11.2017 21:15

Prawie każdy jastrzębianin ma w swoich żyłach ukraińską krew. Prawdziwych polakow została garstka.

ginter16.11.2017 19:51

Lewak ty faktycznie lewy jesteś.

Lewak16.11.2017 15:41

Ukraina zła, Niemcy złe, Rosja zła, Unia zła... Polacy dobrzy, chyba ze zaczniemy po nazwiskach: Wałęsa zły, Tusk zły, Balcerowicz zły, Biedroń zły, Owsiak zły. Nasz papież dobry, ale rasistów nie lubił. Prawda jest taka, że człowiek jest albo dobry, albo zły. Żadna narodowość tego nie zmienia. Wielu Ukraińców zginęło, bo ratowało Polaków. Wielu Polaków zginęło, bo ratowali Żydów na których donosili inni Polacy.

Gość16.11.2017 13:21

@Detektyw

"Nie ogladaj telewizji, bo bedziesz mial w glowie glisdy"

Jak widac, ciebie juz zarazilo.

Pokaż wszystkie opinie (11)