Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
16 listopada 2017

JSW współpracuje z Uniwersytetem im. Stanisława Wyszyńskiego

JSW współpracuje z Uniwersytetem im. Stanisława Wyszyńskiego

Jastrzębska Spółka Węglowa oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie podpisały list intencyjny dotyczący współpracy na rzecz wspólnych prac badawczych i edukacji. Rezultatem przyszłych projektów, związanych m.in z technologiami informatycznymi i ochroną środowiska mają być prace badawcze, które zostaną wykorzystane komercyjnie w JSW.

Współpraca sygnatariuszy umożliwi realizację wspólnych prac badawczo-rozwojowych JSW i UKSW  w zakresie rozwoju nowoczesnych technologii, które wpłyną m.in. na zwiększenie efektywności produkcji (informatyzacja), zagospodarowanie produktów ubocznych wydobycia węgla (np. metan) oraz ograniczenie negatywnego wpływu działalności spółki na środowisko naturalne. 

- Mamy nadzieję, że wspólne przedsięwzięcie pozwoli na rozwinięcie polskiej myśli technicznej. Mocne fundamenty wypracowane przez UKSW, a także doświadczenia górniczych ekspertów ze Śląska umożliwią prowadzenie badań, które przyczynią się zarówno do rozwoju nauki, jak i rozwoju największego producenta węgla koksującego w Unii Europejskiej - powiedział JM Rektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński.

Współpraca między JSW i UKSW to kolejny etap podejmowanych przez spółkę działań mających na celu wprowadzanie innowacji w Grupie JSW. W połowie tego roku została powołana nowa spółka JSW Innowacje z siedzibą w Katowicach, która stała  się kompleksowym zapleczem badawczo-rozwojowym całej grupy kapitałowej, nastawionym na bliską współpracę z polskimi i międzynarodowymi ośrodkami naukowymi.

- Zacieśnianie więzi między JSW, a nauką jest bardzo ważne w kontekście wyzwań stojących przed firmą funkcjonującą na bardzo konkurencyjnym, niestabilnym i dynamicznie zmieniającym się rynku węgla i koksu. JSW jest spółką, która funkcjonuje głównie dzięki wydobyciu i przetwarzaniu węgla, ale musimy się rozwijać wykorzystując osiągnięcia nauki, by najefektywniej wykorzystywać złoża węgla i jak najmniej szkodzić środowisku naturalnemu przekonuje Daniel Ozon, p.o. prezesa JSW, sygnatariusz listu.

W najbliższych tygodniach Jastrzębska Spółka Węglowa oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego przygotują obszary, cele i harmonogram działań dotyczących współpracy.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Gość18.11.2017 9:21

Wreszcie na kopalni będzie się można wyspowiadać, a ksiądz będzie chodził do przodków po kolędzie.

Zdarza się 17.11.2017 16:41

Są ludzie studiach, z którymi rozmawia się jak matołami. Niczego nie rozumieją, a jak im się to zarzuca pokazują swoje dyplomy ze szkół i douczań podyplomowych. Znam ludzi, którzy mają takie sobie wykształcenie, a mają ogromną wiedzę i inteligencję. Warto z takimi ludźmi rozmawiać i nawet dawać się im kierować. Nie patrzcie na papiery, tylko na konkrety. Moda na papiery już przeminęła. Pracodawcy szukają ludzi z wiedzą i doświadczeniem a nie z papierami. A posiadanie dyplomu z uniwersytetu im jakiegoś chrześcijanina nie daje żadnych gwarancji, że ten osobnik coś umie. KUL, niegdyś dobry uniwersytet dziś jest nastawiony na zarabianie. Absolwenci nie najwyższych lotów zasłaniają się papierkami, choć to nie jest nic warte.

wiedza bez edukacji17.11.2017 11:01

O mało co mielibyśmy w mieście w-ce prezydenta z takim licencjatem. Papiery leżą wymagany okres czasu i tylko indeks jest regularnie podpisywany i naraz wyciągają królika z kapelusza i jest człowiek który posiada wyższe wykształcenie. To nic że taki osobnik nadal w jednym zdaniu robi 3 błędy ortograficzne. Teraz może już być tym o czym tylko zamarzy tylko musi zadbać żeby był wiatr w plecy wspomagający awanse. Takie czasy nastały ale one przeminą i tym licencjatem wstyd będzie się pochwalić bo od "czerwonych studiów" jednak w końcowym efekcie wymagano wiedzy a tutaj tylko lojalki.

uczcić to, czy zapłakać?17.11.2017 9:55

Tłumacząc tą umowę na język prawdy, JSW zobowiązała się do płacenia haraczu na rzecz jakiegoś uniwerku "katolickiego", który niczego naukowego i przydatnego JSW sobą nie reprezentuje. To jest sposób na zabieranie naszych pieniędzy na rzecz patologii kościelnej. Tzw. "Dobra Zmiana" kradnie gdzie się da przekonując maluczkich, że robi coś dobrego dla nich. A oni zanurzając się coraz bardziej w tym g....., cieszą się z tego i są coraz bardziej zadowoleni. Tak się niszczy państwo. Jest się z czego cieszyć, prawda?

Gość17.11.2017 9:40

@starzyk

Ale to sie juz dzieje. Myslisz po co powolano UKSW i np. uczelkie OR w Toruniu?'
Zobacz sobie, jakie dyplomy maja teraz pracownicy ambasad i np. nowi redaktorzy "Trojki"?
Smutne jest to, ze gdy media podaja, ze Polska na badania i rozwoj przeznaczyla jakis procent PKB, oznacza to wlasnie granty na najdziwniejsze "badania" humanistyczne. Postepujace dziadostwo i bieda w Polsce to wcale nie przypadek.

do starzyk 17.11.2017 9:32

Współpraca musi być , uczelnie dostają opłacane zlecenia .Odwdzięczają się doktoratami.

Pokaż wszystkie opinie (18)