Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
20 listopada 2017

Ktoś wyrzucił psa z domu. Uratowali go policjanci

Ktoś wyrzucił psa z domu. Uratowali go policjanci
fot. KMP Jastrzębie

Policjanci uratowali psa, a dokładnie szczeniaka. Natknęli się na niego w okolicy bloku w centrum miasta. Pies trafił w ręce rakarza, następnie zapewniono mu opiekę. 

Jastrzębscy policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomne osoby, szczególnie narażone na wychłodzenie w okresie jesienno-zimowym.

- Podczas kontroli jednego z bloków przy ulicy Kaszubskiej, stróże prawa zauważyli pozostawionego bez opieki, młodego psa. Zwierzę było w pudełku, a obok niego stała karma. Policjanci zaopiekowali się szczeniakiem i o wszystkim powiadomili rakarza. Dzięki temu, kundelek w porę trafił w ręce odpowiedzialnych ludzi - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja przypomina, że spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i mroźne noce, to sytuacje zagrażające nie tylko życiu i zdrowiu ludzi, ale również zwierząt. Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, czy wymagające opieki, a także błąkające się zwierzęta. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować życie.

- Nie przechodźmy obojętnie również obok osób nietrzeźwych, a szczególnie tych znajdujących się pod znacznym działaniem alkoholu. Noc spędzona o tej porze roku na wolnym powietrzu może się skończyć tragicznie - apelują policjanci.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Poszukują domu tymczasowego dla zwierząt. Pomóżcie!  Poszukują domu tymczasowego dla zwierząt. Pomóżcie!

Uwaga! Do godz. 22:00 policjanci kontrolują pieszych Uwaga! Do godz. 22:00 policjanci kontrolują pieszych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Szukamy20.11.2017 19:17

Szukamy byłe właściciela tego pieska.

Rzepicha20.11.2017 16:29

Nie ma sensu przypominać, że pies zamknięty latem w aucie zdechnie z przegrzania, albo że zostawiony na mrozie uwiązany na krótkim łańcuchu nie przeżyje nocy !! Na prawdę nie ma sensu !! Normalny człowiek wie o takich rzeczach a zwyrodnialca i tak to nie obchodzi i nic to nie da.

kamilla20.11.2017 15:10

Brawo pan policjant

#@20.11.2017 13:56

Powinni znaleźć i ukarać właściciela napewno są kamery w bloku

Gość20.11.2017 13:31

Miasto dziczeje

Buli20.11.2017 12:58

Jakim trzeba być s.....lem by zwierzaka z domu wyrzucić , za takie rzecz kary powinny być dużo większe !!!