Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
20 listopada 2017

Ktoś wyrzucił psa z domu. Uratowali go policjanci

Ktoś wyrzucił psa z domu. Uratowali go policjanci
fot. KMP Jastrzębie

Policjanci uratowali psa, a dokładnie szczeniaka. Natknęli się na niego w okolicy bloku w centrum miasta. Pies trafił w ręce rakarza, następnie zapewniono mu opiekę. 

Jastrzębscy policjanci każdego dnia sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać bezdomne osoby, szczególnie narażone na wychłodzenie w okresie jesienno-zimowym.

- Podczas kontroli jednego z bloków przy ulicy Kaszubskiej, stróże prawa zauważyli pozostawionego bez opieki, młodego psa. Zwierzę było w pudełku, a obok niego stała karma. Policjanci zaopiekowali się szczeniakiem i o wszystkim powiadomili rakarza. Dzięki temu, kundelek w porę trafił w ręce odpowiedzialnych ludzi - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja przypomina, że spadek temperatury powietrza w ciągu dnia i mroźne noce, to sytuacje zagrażające nie tylko życiu i zdrowiu ludzi, ale również zwierząt. Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, czy wymagające opieki, a także błąkające się zwierzęta. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować życie.

- Nie przechodźmy obojętnie również obok osób nietrzeźwych, a szczególnie tych znajdujących się pod znacznym działaniem alkoholu. Noc spędzona o tej porze roku na wolnym powietrzu może się skończyć tragicznie - apelują policjanci.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czyścił szyby i nie zauważył pieszej Czyścił szyby i nie zauważył pieszej

Nad ranem doszło do kolejnego potrącenia na pasach Nad ranem doszło do kolejnego potrącenia na pasach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Szukamy20.11.2017 19:17

Szukamy byłe właściciela tego pieska.

Rzepicha20.11.2017 16:29

Nie ma sensu przypominać, że pies zamknięty latem w aucie zdechnie z przegrzania, albo że zostawiony na mrozie uwiązany na krótkim łańcuchu nie przeżyje nocy !! Na prawdę nie ma sensu !! Normalny człowiek wie o takich rzeczach a zwyrodnialca i tak to nie obchodzi i nic to nie da.

kamilla20.11.2017 15:10

Brawo pan policjant

#@20.11.2017 13:56

Powinni znaleźć i ukarać właściciela napewno są kamery w bloku

Gość20.11.2017 13:31

Miasto dziczeje

Buli20.11.2017 12:58

Jakim trzeba być s.....lem by zwierzaka z domu wyrzucić , za takie rzecz kary powinny być dużo większe !!!