Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
21 listopada 2017

Szczątki biskupa leżały przed jastrzębskim kościołem

Szczątki biskupa leżały przed jastrzębskim kościołem
fot. KMP Jastrzębie

Na terenie jednej z jastrzębskich parafii znaleziono relikwiarze ze szczątkami biskupa krakowskiego Wincentego Kadłubka. Znajdowały się w plecaku, który ktoś po prostu zostawił przed kościołem. Wezwana na miejsce policja rozwiązała tą zagadkę. 

Okazało się, że znalezione relikwie Błogosławionego Wincentego Kadłubka zostały skradzione w jednym z kościołów na terenie… Krakowa.

-  W wyniku podjętych czynności stróże prawa ustalili, iż relikwiarze około miesiąca temu skradziono w jednym z krakowskich kościołów. Relikwie Błogosławionego przekazano Kurii Metropolitarnej Archidiecezji Krakowskie - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-zdroju.

Wincenty Kadłubek (1150-1223). Był kronikarzem - autorem Kroniki Dziejów Polski , duchownym, biskupem krakowskim. Beatyfikowany w roku 1764. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Znaleziono martwą kobietę przy ulicy Szkolnej Znaleziono martwą kobietę przy ulicy Szkolnej

Zapomniała psa przed sklepem i przepłakała całą noc Zapomniała psa przed sklepem i przepłakała całą noc

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
DOM wariatów25.11.2017 6:22

Właśnie modlenie s?ę do obrazków, malowideł , rzeźb, plastikowych chińskich postaci matki Boskiej.Troszkę mnie to dziwi chyba poszło to nie w tą strone co trzeba.Wiara czyni cuda???

dysydent23.11.2017 5:37

Stwierdziłem fakt a ty się nie spinaj bo ci żyłka pęknie.

Do dysydent22.11.2017 19:36

Dałeś popis ,bardzo prymitywny wpis ,ale pewnie jesteś z siebie dumny ,żal.

dysydent22.11.2017 16:44

Po tytule myślałem że tak się klecha zapił że szczątki z niego tylko pozostały przed kościołem.

doda22.11.2017 14:51

Światkowie jehowi oczywiście mają tunajwięcej do powiedzenia i krytyki chociaż temat ich nie dotyczy. Odsyłam na yt i przjrzenia na oczy na temat waszej wiary.

Gość22.11.2017 12:33

"Staje się to przedmiotem kultu"

Chrzescijanie nie modla sie do przedmiotow

gość22.11.2017 11:38

Bardzo przepraszam ale relikwie oprawione w złoto nabierają z każdym dniem wartości dla chrześcijanina. Staje się to przedmiotem kultu a nie dobrem materialnym i nie podlega opodatkowaniu.

Pokaż wszystkie opinie (26)