Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
22 listopada 2017

Jastrzębie na 56. miejscu wśród najszybciej rozwijających się miast

Jastrzębie na 56. miejscu wśród najszybciej rozwijających się miast

O tym, które gminy zaliczamy do najbardziej dynamicznie rozwijających się dyskutowano podczas konferencji „Zrównoważony Rozwój Społeczno-Gospodarczy Jednostek Samorządu Terytorialnego”, jaka odbyła się w Sejmie. Nasze miasto zajęło 56. miejsce w rankingu.

Jak podkreślił przewodniczący sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Andrzej Maciejewski, ranking opiera się na rzetelnej, naukowej analizie.

- Jego wyniki pokazują, że z dalekiego miejsca można w ciągu kilku lat przeskoczyć do czołówki i znaleźć się wśród najlepszych. Każdy, kto się rozwija, kto zmienia swoją małą ojczyznę, ma szansę się tutaj pojawić. Cieszy mnie, iż wielu samorządowców dostrzega, że perspektywa lat, zmian i rozwoju przynosi efekty - mówił m.in.

Ranking jest opracowywany na podstawie 15 wskaźników, których źródłem są dane GUS. Pod uwagę brane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących na 1 tys. mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1 tys. mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych na 1 tys. mieszkańców oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków.

Miasto Jastrzębie-Zdrój zostało sklasyfikowane w kategorii miast na prawach powiatu na 56. miejscu na 66 gmin. Pobliski Rybnik zdobył 41 miejsce, Żory - 55 miejsce. Pierwsze trzy miejsca przypadły: Warszawie, Poznaniowi i Katowicom.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jaki jest rozwój miasta? Jaki jest rozwój miasta?

Powstanie nowe Jastrzębie? Konferencja gospodarcza Powstanie nowe Jastrzębie? Konferencja gospodarcza

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
gość24.11.2017 16:55

Czy to 56 miejsce na 66 to dzięki tym piknikom i kiermaszom pani Hetman? Faktycznie mamy kiepski rozwój, a wy się tym chwalicie!!! Piszecie co wam ślina przyniesie na język bez żadnego przemyślenia.

Ryś do Ryś24.11.2017 10:00

Czytaj t...u ze zrozumieniem artykuł do którego odsyłam (podane wyraźnie ranking dotyczy miast na prawach powiatu) chyba że nie kumasz co znaczy miasto na prawach powiatu (patrz ustawa o samorządzie powiatowym).

gość23.11.2017 19:10

Wyłącznie wina Pani prezydent, że zleciła obsługę prawną Urzędu Miasta i Rady Miasta prywatnej firmie adwokackiej za wielką kasę. Co oni robią? Wojewoda Śląski często unieważnia uchwały te przedłożone przez Panią prezydent.Najwyższy czas na zmianę obsługi prawnej oraz wymagać od pracowników UM znajomości obowiązujących przepisów prawa. Ile set pracowników zatrudnia Urząd Miasta??? O ile sztuk zwiększyła obsadę Pani Hetman???

gość23.11.2017 18:38

Ale pocieszenie - na 66 miejsc Jastrzębie na 56. miejscu wśród najszybciej rozwijających się miast,czyli na 10.miejscu licząc od końca. Należy płakać a nie chwalić się. Zapadła dziura i wielka sypialnia z emerytami!

Gość23.11.2017 12:46

"Tylko 66 miast jest w Polsce?"

Czytasz w zyciu cos wiecej niz naglowki?
Chodzi o miasta na prawach powiatu.

do Ryś23.11.2017 12:27

Tylko 66 miast jest w Polsce? Może liczone są tylko miasta gdzie PiS walczy o władzę? Każda taki ranking nie jest prawdziwy. Miasto ma się nam podobać a nie komuś z zewnątrz. Jastrzębie się rozwija i to widać. Walka o władzę nie pomaga, bo Pisowiaki na czele z Matusiakiem i jego wtyka w radzie miasta Łukaszem Kaszą stają na głowie aby nasze miasto zniszczyć. Kasza wyziera z każdego banera choć nie wiadomo dlaczego. Jakim prawem i kto płaci za te banery? Kto za to płaci, bo na pewno nie Łukasz Kasza ani nie PiS. Urząd miasta nie ma prawa dawać pieniędzy na reklamę swego urzędnika. Oto pisowska praworządność.

do malkontentów23.11.2017 12:18

Jak według was powinno wyglądać dobrze rozwijające się miasto?
Podpowiadam to co obieca ale nie wykona PiS: Co tydzień nowy wieżowiec z pięknymi mieszkaniami. Zarobki wzrastają co kwartał o 10%. Ceny w sklepach niższe o 50%. Wszyscy bezdomni wywiezieni do głębokiego lasu aby tam ... . Miasto płaci kościołowi po 10 tysięcy złotych za mszę. Zastępca prezydenta jest ksiądz. Każdy działacz pisowki ma pełnię władzy i może wyrzucić z miasta każdego kto mu się nie podoba.
Wtedy wszyscy będą szczęśliwi. Prawda?

obserwator23.11.2017 11:53

Pisowcy i ich kolesie Won! z naszego miasta jesli wam się nie podoba. Do własnego gniazda się nie s...

Janusz23.11.2017 11:41

Heheh mieszanie PISu nie ma tu nic do rzeczy. To jest samorząd całkiem osobna komórka.

Ryś23.11.2017 10:26

Jastrzębie-Zdrój na 57. miejscu (na 66 możliwych) - czyli prawie dno. Patrz ten sam artykuł w Jasnet. Obłuda i manipulacja dziennikarska nie zna granic!

Pokaż wszystkie opinie (36)