Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
23 listopada 2017

Bezdomni nadal koczują na terenie miasta

Bezdomni nadal koczują na terenie miasta
fot. KMP Jastrzębie

Mimo niskich temperatur bezdomni nadal koczują na terenach miejskich, działkach, jarach, przejściach podziemnych.  Nie tylko jest to uciążliwe dla mieszkańców, ale niebezpieczne dla bezdomnych. 

Szczególnie zagrożone są osoby będące pod wpływem alkoholu. Prawdziwe mrozy dopiero przed nami. Policja apeluje, by nikt z nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka.

- Śląska policja apeluje o zwracanie uwagi na przypadkowo napotkane osoby, które mogą stać się ofiarą niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze bądź niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na dzieci, osoby starsze oraz bezdomne. Wielokrotnie od naszej wrażliwości i chęci niesienia pomocy zależy ich życie - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze.  Zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 997 lub 112. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Posiadali narkotyki. Teraz siedzą za kratami Posiadali narkotyki. Teraz siedzą za kratami

Dziewczynka mogła wylecieć przez okno Dziewczynka mogła wylecieć przez okno

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Ma26.11.2017 14:40

Do dysydent. A twoje miejsce gdzie jest? Chyba nie w człowieczeństwie, bo widać,że nie masz ludzkich odruchów. A gdyby,to ktos był z twojej rodziny? Ludzie wyzuci z empatii i większych ludzkich uczuć, sa jak kaleki emocjonalne. Takich osób, jak ty jest mi żal.

Gość24.11.2017 10:50

Bezdomni mają dużą pomoc np. noclegownie, ogrzewalnie, posiłki, itd... ale nie chcą z tego korzystać bo muszą być trzeżwi, tak więc włóczą się na własne życzenie bo wolą się nachlać. Nie ma co ich żałować bo oni nie chcą pomocy i musimy oglądać ich na mieście czy tego chcemy czy nie. Trzeba tylko chcieć, można się podnieść, odbić się od dna i pozbierać, oczywiście z pomocą opieki społecznej i innych. ONI NIE CHCĄ POMOCY !!!

Gość24.11.2017 9:23

Jest na tyle pracy ze mogliby spokojnie zarobić na swoje utrzymanie ale po co? Lepiej zebrać pić itp. Więc nie piszcie że to bezdomni to zwykle nieroby! @

do gość24.11.2017 8:32

Po tym co piszesz widać że bez żony czy kobiety jesteś pokonany i umierasz na wysypisku śmieci.

dysydent24.11.2017 7:43

A niby dlaczego z powodu odwrócenia się żony czy rodziny miałbym wylądować tam gdzie ci ludzie ?? To świat i życie kończy się na jednej kobiecie bądź rodzinie ?? Nie jedno w życiu przeszedłem i świetnie sobie dawałem radę SAMEMU !!! Bez niczyjej pomocy. I nie srałem po gaciach.

gość24.11.2017 3:04

Do (dysydenta) Jak żona czy rodzina od ciebie się odwróci to też wylądujesz tam gdzie ci ludzie obyś nie wylądował na wysypisku

wielki brat24.11.2017 0:44

Jak nie chca pracować to wara z miasta!!! Proste

Pokaż wszystkie opinie (13)