Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
23 listopada 2017

PKM dostaje zastrzyk finansowy - 400 tys. zł

PKM dostaje zastrzyk finansowy - 400 tys. zł
fot. MZK Jastrzębie

Sytuacja finansowa Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej jest trudna. Przedsiębiorstwo nie ma wystarczających środków na funkcjonowanie. MZK podjął decyzję o wsparciu finansowym dla PKM 

W środę, podczas Zgromadzenia Delegatów MZK zdecydowano o wsparciu finansowym dla PKM w wysokości 400 tys. zł. Za tym rozwiązaniem głosowało 7 gmin, przy głosie przeciwnym władz Rydułtów. Nieobecni byli przedstawiciele Radlina i Czerwionki-Leszczyn. Pieniądze, które trafią do PKM pochodzą z oszczędności wygenerowanych w MZK. Mniej niż zakładano Związek wyda m.in. na obsługę elektroniczną tablic przystankowych, opłaty za korzystanie z przystanków, czy wynagrodzenia dla pracowników. Część środków pochodzi z rezerwy ogólnej.

- Decyzja o wsparciu PKM bardzo mnie cieszy i daje nadzieję na przyszłość. Uważam, że dzisiaj w niepewnej sytuacji wielu firm transportowych warto mieść własne przedsiębiorstwo realizujące komunikację na wysokim poziomie.  Nie mówimy dzisiaj tylko o przyszłości PKM, mówimy także o przyszłości i kształcie komunikacji w całym Związku. Poza tym tutaj chodzi o miejsca pracy i przyszłość wielu rodzin. Warto więc podjąć ten trud i zrobić wszystko, by uzdrowić sytuację finansową naszego przedsiębiorstwa. Ufam, że nam się to uda - mówi Janusz Buda.

Nie jest tajemnicą, że obecne dofinansowanie PKM-u zabezpiecza jedynie bieżące potrzeby. Stanisław Słowiński, prezes PKM ma jednak nadzieję, że uda się wypracować korzystne rozwiązania długofalowe.

-  Jestem zdeterminowany w swoich działaniach, ponieważ widzę coraz większe zrozumienie przedstawicieli gmin, a szczególnie Zarządu MZK na czele z przewodniczącym Januszem Budą, za co dziękuję - mówi prezes Słowiński.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Autobusy mają opóźnienia Uwaga! Autobusy mają opóźnienia

11 i 12 listopada autobusy jeżdżą jak w niedzielę 11 i 12 listopada autobusy jeżdżą jak w niedzielę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
bobek19.12.2017 19:10

MZK daje swoim pracownikom wysokie wynagrodzenia, premie roczne, tak zwana premia świąteczna. A pracownicy PKM klepią biedę. Przybyło obowiązków związanych z e biletem. i innych.
A Panie w MZK siedzą i naprawdę mało co robią. wystarczy kontrola stanowisk kto i co robi przez cały miesiąc. Wynik będzie taki że połowa pracowników nie ma co robić po 6 , 7 dniach pracy.

Gość26.11.2017 19:28

"Drodzy recenzeńci, właścicielem PKM jest Mzk i może robić co chce"

Tak ci sie wydaje.
MZK nie jest prywatna firma dzialajaca na wolnym rynku a organizacja powolana do dzialania w interesie mieszkancow regionu. Wlasnie zadzialala wbrew interesom mieszkancow regionu i zlamala swoje wczesniejsze postanowienia.

Jon26.11.2017 11:28

Warbus=złodziej

Do mieszkanca25.11.2017 21:14

Warbus = niedotrzymywanie obietnic

Do mieszkanca25.11.2017 20:40

Wszystkie pieniadze trzeba wpłacac po za Warbusikiem bo on przywłaszcza nie swoje pieniądze

do25.11.2017 17:07

PKM - Pomnik Komunistycznego Myślenia.

Jon25.11.2017 5:53

Drodzy recenzeńci, właścicielem PKM jest Mzk i może robić co chce, dopłacać zlikwidować, a jak da radę nawet w-----ć,nie znacie tematu to się nie odzywajcie.Ciemnota.Lanuszny z Mzk i firma zwana Warbus musi odejść.

Pokaż wszystkie opinie (33)