Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
23 listopada 2017

PKM dostaje zastrzyk finansowy - 400 tys. zł

PKM dostaje zastrzyk finansowy - 400 tys. zł
fot. MZK Jastrzębie

Sytuacja finansowa Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej jest trudna. Przedsiębiorstwo nie ma wystarczających środków na funkcjonowanie. MZK podjął decyzję o wsparciu finansowym dla PKM 

W środę, podczas Zgromadzenia Delegatów MZK zdecydowano o wsparciu finansowym dla PKM w wysokości 400 tys. zł. Za tym rozwiązaniem głosowało 7 gmin, przy głosie przeciwnym władz Rydułtów. Nieobecni byli przedstawiciele Radlina i Czerwionki-Leszczyn. Pieniądze, które trafią do PKM pochodzą z oszczędności wygenerowanych w MZK. Mniej niż zakładano Związek wyda m.in. na obsługę elektroniczną tablic przystankowych, opłaty za korzystanie z przystanków, czy wynagrodzenia dla pracowników. Część środków pochodzi z rezerwy ogólnej.

- Decyzja o wsparciu PKM bardzo mnie cieszy i daje nadzieję na przyszłość. Uważam, że dzisiaj w niepewnej sytuacji wielu firm transportowych warto mieść własne przedsiębiorstwo realizujące komunikację na wysokim poziomie.  Nie mówimy dzisiaj tylko o przyszłości PKM, mówimy także o przyszłości i kształcie komunikacji w całym Związku. Poza tym tutaj chodzi o miejsca pracy i przyszłość wielu rodzin. Warto więc podjąć ten trud i zrobić wszystko, by uzdrowić sytuację finansową naszego przedsiębiorstwa. Ufam, że nam się to uda - mówi Janusz Buda.

Nie jest tajemnicą, że obecne dofinansowanie PKM-u zabezpiecza jedynie bieżące potrzeby. Stanisław Słowiński, prezes PKM ma jednak nadzieję, że uda się wypracować korzystne rozwiązania długofalowe.

-  Jestem zdeterminowany w swoich działaniach, ponieważ widzę coraz większe zrozumienie przedstawicieli gmin, a szczególnie Zarządu MZK na czele z przewodniczącym Januszem Budą, za co dziękuję - mówi prezes Słowiński.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy

MZK wypowiada umowę firmie Warbus MZK wypowiada umowę firmie Warbus

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
bobek19.12.2017 19:10

MZK daje swoim pracownikom wysokie wynagrodzenia, premie roczne, tak zwana premia świąteczna. A pracownicy PKM klepią biedę. Przybyło obowiązków związanych z e biletem. i innych.
A Panie w MZK siedzą i naprawdę mało co robią. wystarczy kontrola stanowisk kto i co robi przez cały miesiąc. Wynik będzie taki że połowa pracowników nie ma co robić po 6 , 7 dniach pracy.

Gość26.11.2017 19:28

"Drodzy recenzeńci, właścicielem PKM jest Mzk i może robić co chce"

Tak ci sie wydaje.
MZK nie jest prywatna firma dzialajaca na wolnym rynku a organizacja powolana do dzialania w interesie mieszkancow regionu. Wlasnie zadzialala wbrew interesom mieszkancow regionu i zlamala swoje wczesniejsze postanowienia.

Jon26.11.2017 11:28

Warbus=złodziej

Do mieszkanca25.11.2017 21:14

Warbus = niedotrzymywanie obietnic

Do mieszkanca25.11.2017 20:40

Wszystkie pieniadze trzeba wpłacac po za Warbusikiem bo on przywłaszcza nie swoje pieniądze

do25.11.2017 17:07

PKM - Pomnik Komunistycznego Myślenia.

Jon25.11.2017 5:53

Drodzy recenzeńci, właścicielem PKM jest Mzk i może robić co chce, dopłacać zlikwidować, a jak da radę nawet w-----ć,nie znacie tematu to się nie odzywajcie.Ciemnota.Lanuszny z Mzk i firma zwana Warbus musi odejść.

Pokaż wszystkie opinie (33)