Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
23 listopada 2017

Starsi ludzie boją się przejść przez ulice, bo nie działa sygnalizacja

Starsi ludzie boją się przejść przez ulice, bo nie działa sygnalizacja
fot. JastrzebieOnline.pl

Od pewnego czasu sygnalizacja świetlna znajdująca się na skrzyżowaniu ulic:  Podhalańskiej, Bożka i Popiełuszki nie działa. Jest to sporym utrudnieniem dla osób, które przechodzą tamtędy na mszę do kościoła. 

- Z tej drogi korzystają w godzinach wieczornych przeważnie starsi ludzie, którzy idą do kościoła na mszę świętą. Teren ten nie jest dobrze oświetlony, droga jest ruchliwa. Ludzie w wieku 70-80 lat, który mają ograniczoną sprawność ruchową boją się tamtędy przechodzić. Boją się, że wpadną pod samochód. W Straży Miejskiej powiedziano mi, że sygnalizacja nie będzie czynna aż do odwołania. Dlaczego w mieście lekceważy się tak ważny problem? Czy czekamy na to, aż coś się rzeczywiście stanie? - pyta jastrzębianin.

Jastrzębski Zakład Komunalny wyjaśnia, że mieszkańcy maksymalnie do końca roku będą zmuszeni być narażeni na tego typu utrudnienia.

- Wyłączenie sygnalizacji świetlnej wiąże się ze zmianą organizacji ruchu na ul. ks. Jerzego Popiełuszki. Dotychczas kierowcy wjeżdżali pod kościół z jednej strony ulicy (skrzyżowanie Arki Bożka), a wyjeżdżali z drugiej. Niestety, u wylotu tej ulicy (okolice jednego z marketów) prowadzone są prace remontowe przepustu cieku wodnego. Dlatego ulica Popiełuszki, dotychczas jednokierunkowa, na czas zakończenia robót stała się dwukierunkową. Sygnalizacja świetlna, znajdująca się na skrzyżowaniu z Arki Bożka nie obsługuje pojazdów jadących ze strony kościoła w kierunku ulicy Podhalańskiej. Sygnalizacja zostanie uruchomiona, kiedy ulica ks. Popiełuszki ponownie stanie się ulicą jednokierunkową, po zakończeniu remontu - wyjaśnia Marek Krakowski, dyrektor Jastrzębskiego Zakładu Komunalnego.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Targowisko Miejskie zostanie zmodernizowane Targowisko Miejskie zostanie zmodernizowane

Targowisko Miejskie zmienia wygląd Targowisko Miejskie zmienia wygląd

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (34)
Gość26.11.2017 18:44

i bardzo dobrze że nie działa nareszcie można tam normalnie przejechać oby tego nigdy nie naprawili.
A ludzie boją się przejść co za brednie wystarczy się rozejrzeć, zatrzymać a kierowcy zawsze się zatrzymują. Na Al. Piłsudskiego przy małej galerii świateł nie ma a ludzie przechodzą a ruch jest większy.

Andrzej25.11.2017 18:21

Komentarze w większości są obrzydliwe i na prawdę mało śmieszne.

Seboc25.11.2017 10:38

Pozbyć się kościoła i problem rozwiązany.... 666

do Gość 16:5724.11.2017 17:56

Należy zebrać satysfakcjonującą księdza kwotę. Wtedy je poświeci i wprowadzi tam swojego diabełka. Bo aniołów w kościele nie ma. Ten przybytek nie jest bramą do Boga tylko do diabelstwa. Z małymi wyjątkami. Ale takiego wyjątku nie ma w tym mieście.

Gość24.11.2017 16:57

Tam jest problem taki, że w krzakach siedzi lucyfer, no i dziadki się boją przechodzić. Trzeba poświęcić te krzaki i wypędzić Lucyfera.

Gość24.11.2017 16:54

dziesiątki lat nie było żadnej sygnalizacji, a teraz niby jest niezbędną? 15 lat temu nikt nie bał się przechodzić na takich drożynach jak Popiełuszki, a teraz musi mieć zielonego ludka wyświetlonego, który to gwarantuje mu stanie bez sensu na przejsciu, nawet gdy nic nie jedzie?

gosc do dysydent24.11.2017 15:21

takie sa wlasnie polaczki hyhy

Pokaż wszystkie opinie (34)