Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°17°
24 listopada 2017

Policjant pracuje (także) w przedszkolu

Policjant pracuje (także) w przedszkolu
fot. KMP Jastrzębie

Okazuje się, że funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju pracują również w przedszkolu. Dzielnicowi często odwiedzają najmłodszych mieszkańców Jastrzębia. 

Dzielnicowy z jastrzębskiej komendy odwiedził dzieci z Przedszkola nr 8 w Jastrzębiu. W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci nas bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” st. sierż. Dariusz Wendt omówił przede wszystkim zasady prawidłowego poruszania się po drogach w miejscach, gdzie nie ma chodników oraz oznakowanych przejść dla pieszych.

- Bardzo istotne było także uświadomienie dzieciom jak ważną rolę odgrywają odblaski, dzięki którym kierowca już z daleka może zauważyć pieszego. Dzielnicowy przypomniał również przedszkolakom, jak należy zachowywać się w stosunku do nieznajomych oraz udzielił porad, jak między innymi uchronić się przed atakiem agresywnego psa. Ochotnicy zademonstrowali swoim rówieśnikom pozycję "żółwia", którą należy przyjąć podczas ewentualnego spotkania z rozzłoszczonym czworonogiem. Stróż prawa opowiedział także milusińskim na czym polega praca policjanta i z jakich elementów składa się służbowe wyposażenie - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

W policyjnym mundurze już prawie 30 lat... W policyjnym mundurze już prawie 30 lat...

Chciał uciec przed radiowozem, bo nie miał prawa jazdy Chciał uciec przed radiowozem, bo nie miał prawa jazdy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Smolka25.11.2017 9:39

Przy okazji taki policjant pyta dzieci czym rodzice palą w piecu a następnego dnia wizyta w domu.

Gość24.11.2017 20:01

Mieszkańcy Krakowskiej 15 proszą o pilną interwencję w sprawie pianych ćpunów i 24 h handlu prochami czy to tak ma być i robi się ochronę

Gość24.11.2017 16:07

@Barbarka

Dzieci rozumieja potem swiat z blednej perspektywy.

Barbarka24.11.2017 15:31

A bo krzyż na ścianie,no i co to komu przeszkadza.

Gość24.11.2017 14:34

To bylo chyba w kosciele a nie przedszkolu.

Gość24.11.2017 12:51

Nauczcie ich czegoś za młodu. A tak swoją drogą to może by jakiś policjant przyczaił się koło SUPERSAMU na światłach tak od 7:00 do 9:00 jak młodzież przelatuje na czerwonym. A co cwańsi to na skos przez barierki. I każdy w grabi telefon, myśli że ma w tym momencie nieśmiertelność z internetu.