Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°14°
EkoOkna
24 listopada 2017

Policjant pracuje (także) w przedszkolu

Policjant pracuje (także) w przedszkolu
fot. KMP Jastrzębie

Okazuje się, że funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju pracują również w przedszkolu. Dzielnicowi często odwiedzają najmłodszych mieszkańców Jastrzębia. 

Dzielnicowy z jastrzębskiej komendy odwiedził dzieci z Przedszkola nr 8 w Jastrzębiu. W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci nas bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” st. sierż. Dariusz Wendt omówił przede wszystkim zasady prawidłowego poruszania się po drogach w miejscach, gdzie nie ma chodników oraz oznakowanych przejść dla pieszych.

- Bardzo istotne było także uświadomienie dzieciom jak ważną rolę odgrywają odblaski, dzięki którym kierowca już z daleka może zauważyć pieszego. Dzielnicowy przypomniał również przedszkolakom, jak należy zachowywać się w stosunku do nieznajomych oraz udzielił porad, jak między innymi uchronić się przed atakiem agresywnego psa. Ochotnicy zademonstrowali swoim rówieśnikom pozycję "żółwia", którą należy przyjąć podczas ewentualnego spotkania z rozzłoszczonym czworonogiem. Stróż prawa opowiedział także milusińskim na czym polega praca policjanta i z jakich elementów składa się służbowe wyposażenie - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mężczyzna pociął sobie żyły Mężczyzna pociął sobie żyły

Jechał motorowerem mając 2 promile alkoholu Jechał motorowerem mając 2 promile alkoholu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Smolka25.11.2017 9:39

Przy okazji taki policjant pyta dzieci czym rodzice palą w piecu a następnego dnia wizyta w domu.

Gość24.11.2017 20:01

Mieszkańcy Krakowskiej 15 proszą o pilną interwencję w sprawie pianych ćpunów i 24 h handlu prochami czy to tak ma być i robi się ochronę

Gość24.11.2017 16:07

@Barbarka

Dzieci rozumieja potem swiat z blednej perspektywy.

Barbarka24.11.2017 15:31

A bo krzyż na ścianie,no i co to komu przeszkadza.

Gość24.11.2017 14:34

To bylo chyba w kosciele a nie przedszkolu.

Gość24.11.2017 12:51

Nauczcie ich czegoś za młodu. A tak swoją drogą to może by jakiś policjant przyczaił się koło SUPERSAMU na światłach tak od 7:00 do 9:00 jak młodzież przelatuje na czerwonym. A co cwańsi to na skos przez barierki. I każdy w grabi telefon, myśli że ma w tym momencie nieśmiertelność z internetu.