Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
27 listopada 2017

Kolejna uchwała naruszająca prawo została unieważniona

Kolejna uchwała naruszająca prawo została unieważniona
fot. UM / JastrzebieOnline.pl

Wojewoda śląski unieważnił kolejną uchwałę, której inicjatorami byli radni z Klubu Prawo i Sprawiedliwość. Tym razem chodzi o uchwałę dotyczącą nadania statutu samorządowej gazecie „Jastrząb”. 

Organ nadzoru po dokonaniu oceny legalności uchwały Rady Miasta w sprawie przyjęcia statutu gazety „Jastrząb” stwierdził, że narusza ona przepisy prawa.

- W pierwszej kolejności wykazać należy, iż zgodnie z ustawą prawo prasowe „redakcją kieruje redaktor naczelny” (…), który odpowiada za treści przygotowanych przez redakcję materiałów prasowych oraz sprawy redakcyjne i finansowe redakcji - napisał m.in. dyrektor Wydziału Nadzoru Prawnego Krzysztof Nowak.

Prawnicy wojewody odnieśli do jednego z zapisu w projekcie Statutu, że „Rada Miasta zapewnia środki na wydawanie gazety”.

- Stanowi to istotne naruszenie przepisów Ustawy o samorządzie gminnym, jak również Ustawy o finansach publicznych (…) należy zatem stanowczo stwierdzić, że Rada Miasta Jastrzębie-Zdrój nie posiada kompetencji do zapewnienia w budżecie środków na wydawanie gazety - napisano m.in. w uzasadnieniu.

Dyrektor Wydziału Nadzoru Prawnego podsumował rozstrzygnięcie nadzorcze w następujący sposób:

- Uchwała Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój z dnia 28 września 2017 r. w sprawie przyjęcia statutu gazety „Jastrząb” została podjęta z istotnym naruszeniem obowiązującego prawa, co czyni stwierdzenie jej nieważności w całości uzasadnionym i koniecznym - napisał m.in. Krzysztof Nowak.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Obchody święta Konstytucji 3 Maja Obchody święta Konstytucji 3 Maja

Znowu chcieli zlikwidować gazetę "Jastrząb" Znowu chcieli zlikwidować gazetę "Jastrząb"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (50)
do godz. 13.5404.12.2017 12:09

A o co ci chodzi? Czy jesteś z mafii? Podaj namiary. Wojewoda uchylił kolejną uchwałę a ty nic o tym nie piszesz - dlaczego? Co się z tobą dzieje?

gojek29.11.2017 23:02

Tylko głupek lub beton z "totalnej" opozycji nie widzi, że coś w Polsce ruszyło i jest lepiej. Na pewno może być jeszcze lepiej, ale wszyscy nami rządzący oddają hołd "państwo położonemu na terenie Palestyny" i wspólnie gardłują na ludzi, dla których dobro ojczyzny jest na pierwszym miejscu:na nacjonalistów (ród - naród - narodowiec/nacjonalista). Cały czas rządzą nami jawni lub ukryci wrogowie Polski (internacjonaliści), dlatego wszyscy jak jeden nienawidzą myślących patriotów.
A gazetka "Jastrząb" zawsze była propagandą z UM, to chyba nawet dziecko wie...

Gość29.11.2017 20:05

A ten wpis z 13.54 to brzmi jakby mafia pisała. Żenujące

do Franek29.11.2017 13:54

Walczysz o swoje. O wygodne życie dla siebie i swojej rodziny w pisowskim państwie i pleciesz bzdury. To co robisz jest niepojęte. Czy wiesz w co się wpakowałeś? My ci tego nie zapomnimy.

Pislandia atakuje i niszczy29.11.2017 13:50

PiS chce naszego zniszczenia. To widać w każdym ich czynie i w każdej wypowiedzi. Przeczytałem uważnie wywiad w bezpłatnej gazecie wydawanej w naszym mieście, która ma w tytule "nasze... " Nie nie wasze. Łukasz Kasza mówi bzdury, choć na pozór ładnie wyglądają. Na to PiS opiera swą politykę. Omamić ludzi, którzy łykną wszystko. Nie potrafią sprawdzić, czy to co obiecuje PiS ma sens i czy mieści się w obowiązującym prawie. Większość tych obiecanek zakłada zmiany w konstytucji. pisowiaki wiedzą, że konstytucja będzie tak zmieniona, żeby z Polską i Polakami można było robić co zechcą. Ostatnie wydarzenia w Katowicach, gdzie faszyści osłaniani przez policjantów zawiesili na szubienicach zdjęcia europosłów PO. Błaszczak wytłumaczył policję; "Policja nie jest od tego żeby oceniać sytuację" Chyba nie wie, że takie pokazy jak i faszyzm są karalne. Już nie w Polsce. Co by powiedział gdyby ktoś powiesił zdjęcie Ryszarda Czarneckiego i jego syna oraz innych europosłów PiS? Też byłby tak łagodny? Jeśli nie pogonimy PiS w wyborach samorządowych, to możemy być pewni najgorszego. Łapanki nie będą dotyczyć tylko Żydów, lecz każdego kto się nie spodoba PiS.

hunter29.11.2017 12:05

@piesnakota Ja trzeźwy ale Ty jakoś mocno pobudzony. Siejesz nienawiść to Ty .. kto kogo obraża? Nie chcesz mi powiedzieć, że kurdupel to miłe określenie ale tak to jest jak brakuje merytoryki. Proszę przełącz czasami Polsat lub TVN i rozejrzyj się dookoła, fakty i liczby mówią same za siebie. Tak dobrze za PO nie było i to jest fakt. Niestety PO ma większość mediów za sobą stąd te opluwanie i pranie brudów na ekranie, pewnie stąd masz taki pogląd na temat skłóconego społeczeństwa. Boli, że PiS trzyma z klasą średnią, a nie jak PO z grubymi rybami? Źle, że coś zrobili? Ochłoń proszę i zastanów się nad sobą i nie pluj tym jadem.

Jo29.11.2017 11:40

Pistrząb...przepowiedziałeś przyszłość...hahaha,gratulacje ;)

Igorek29.11.2017 1:15

Precz z pisem. W Jastrzębiu i w kraju. Mamy dosyć podsycania nienawisci.

Gość28.11.2017 16:40

Precz z niedoukami

piesnakota28.11.2017 15:42

@Franek
A dlaczego geniuszu swędzi cię z.ad, i "instalujesz" do sprawy panią Prezydent.
Pisze jak byk że obiekcje miał
"Organ nadzoru" oraz
"Prawnicy wojewody".
Nie widzę ani slowa o p.prezydentowej.
Ale pisior to pisior.
Nikt mu nie powie że białe jest białe, a czarne.........

Pokaż wszystkie opinie (50)