Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
28 listopada 2017

Demolował autobus i chciał zwolnić policjantów z pracy

Demolował autobus i chciał zwolnić policjantów z pracy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębscy stróże prawa zatrzymali 24-letniego mieszkańca Rybnika, który dewastował autobus miejski. Ponadto rybniczanin znieważył interweniujących policjantów oraz groził, że ich zwolni ze służby. 

Awanturnik trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna z podróży pamięta niewiele, a swoje zachowanie i atak agresji tłumaczył nadmiarem wypitego alkoholu. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w sobotę, w godzinach wieczornych. Policjanci zostali wezwani na interwencję, której powodem był awanturujący się mężczyzna w autobusie miejskim. Po przyjeździe na przystanek autobusowy przy ulicy 11 Listopada, stróże prawa zastali zgłaszającego kierowcę autobusu oraz agresywnego mężczyznę.

- Okazało się, że rybniczanin zniszczył uchwyt od młotka do awaryjnego wybicia szyby oraz kopał po krzesłach. Ponadto wyzywał innych pasażerów, a kiedy ci próbowali go uspokoić zaczął uderzać głową w szybę i w oparcie fotela. Rybniczanin był również agresywny wobec interweniujących policjantów - znieważył ich oraz groził, że ich zwolni ze służby. W rezultacie trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że 24-latek był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, do których się przyznał, tłumacząc swój atak agresji nadmiarem wypitego alkoholu – informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pobił człowieka - szuka go Policja Pobił człowieka - szuka go Policja

Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Radio Teheran29.11.2017 8:31

@Raj na ziemi

Racja. Jednak tez nie nalezy wypuszczac a trzymac malpy w rezerwacie.

Raj na ziemi28.11.2017 22:49

Postawić rogatki przy wjeździe do miasta i nie wpuszczać do naszego ogródka chuliganów. Wojska obrony terytorialnej będą miały pożyteczne zajęcie. Szkoły mundurowe także będą miałyby gdzie odbywać praktykę. Będziemy wtedy u siebie i dobrobyt z JSW bo tylko naszych tam zatrudnimy.

BUSOMAT PL28.11.2017 16:12

W autobusie ludzie powinni czuć się bezpiecznie

dorian28.11.2017 13:43

Rybnicka patologia powinna być zamknięta w Rybniku na Gliwickiej, a nie wpuszczana do Jastrzębia.

Barney28.11.2017 12:27

Do Opinia. Tak z całą pewnością masz rację takie zachowanie to jest typowe dla elektoratu POstkomuNowoczesnego KODomity. Czysta patologia.

Aw28.11.2017 11:29

My podatnicy zapłacimy za zniszczenia w autobusie.

apel do radnych28.11.2017 11:18

Rybnik ostatnio przewija się w mediach jeśli chodzi o demolki w Jastrzębiu. Może myślą że tak można i dlatego kara powinna być sroga. Radni na pewno podejmą właściwą decyzję żeby zabezpieczyć bezpieczeństwo mieszkańcom ale i też mieniu naszego miasta.

Pokaż wszystkie opinie (17)