Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
Eko Okna
28 listopada 2017

Policja skontrolowała ponad półtora tysiąca pojazdów

Policja skontrolowała ponad półtora tysiąca pojazdów
fot. Policja

W miniony weekend policjanci skontrolowała ponad półtora tysiąca kierujących. Jak się okazało nie zabrakło amatorów jazdy na podwójnym gazie. Wszyscy oni poniosą konsekwencje prawne swojego braku wyobraźni. 

Jastrzębscy stróże prawa skontrolowali łącznie 1615 kierujących. Spośród przebadanych na alkomacie osób, cztery prowadziły pojazd w stanie nietrzeźwości i 3 po użyciu alkoholu.

- Jako pierwszy, około godziny 7.00 w ręce mundurowych wpadł kierujący samochodem marki Skoda Fabia. Mężczyzna miał w organizmie blisko pół promila. Kolejnym amatorem jazdy na "podwójnym gazie" okazał się kierujący mercedesem. Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju miał w organizmie blisko promil alkoholu. Około godziny 11.00 na ulicy Pochwacie w ręce mundurowych wpadł kierujący peugeotem. Jastrzębianin miał w organizmie ponad pół promila. Z kolei kierowca Renault Cango, również mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju miał w organizmie ponad promil. Mężczyzna został zatrzymany na ulicy Pochwacie. Tuż po godzinie 17.00 na ulicy Komuny Paryskiej, stróże prawa zatrzymali motorowerzystę, który kierował swoim pojazdem po spożyciu alkoholu. Rekordzistą okazał się mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Zatrzymany około godziny 22.00 na ul. Św. Jana Nepomucena, 36-letni jastrzębianin miał w organizmie blisko 1,5 promila - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja, apeluje do kierowców, aby nie siadali za kółko będąc pod wpływem alkoholu. Kierowco pamiętaj! Piłeś – Nie jedź! W razie potrzeby skorzystaj z innego środka transportu - komunikacji miejskiej, taksówki, poproś kogoś znajomego lub bliskiego o transport. Oprócz konsekwencji prawnych, utraty prawa jazdy, poczucia winy możesz stracić coś najcenniejszego - własne życie. Od Ciebie zależy także bezpieczeństwo, życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwól, by przez swój nieodpowiedzialny krok komuś stała się krzywda. Bądź rozsądny.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Motocykl wjechał wprost pod autobus Motocykl wjechał wprost pod autobus

78-letnia kobieta zgubiła się o świcie 78-letnia kobieta zgubiła się o świcie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
rico28.11.2017 21:06

To zapraszamy teraz do likwidacji dilerki na Krakowskiej. Mieszkańcy czekają z niecierpliwością od roku. Statystyki poprawią się, a i złodzieje odnajdą się.

Gość28.11.2017 20:23

Dzisiaj w TV mówili że Policja nie jest od oceniania czynów

do zaniepokojony28.11.2017 12:26

Z okazji zakończenia tej akcji.

........28.11.2017 12:25

10 osób ukarano mandatem karnym.stróże prawa podjęli czynności wobec aż 25 kierowców i nałożyli grzywnę na 23 osoby

Nakaz28.11.2017 11:14

Policjanci powinni mieć prawo zastrzelenia pijanego lub skierowanie ich na dożywocie. Pijany za kierownicą jest śmiertelnym zagrożeniem dla ludzi. Tylko dożywotnia praca na rzecz rodzin poszkodowanych przez pijanych kierowców. Oba wyroki muszą być bezwzględne. Bez szans na odwołanie się od nich.

zaniepokojony28.11.2017 11:08

Z jakiego powodu zawyły syreny?

mieszkaniec28.11.2017 10:59

A sygnalizacja na A. Bożka dalej nie działa

Pokaż wszystkie opinie (9)