Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
29 listopada 2017

Znalazł pocisk artyleryjski i wziął go do domu

Znalazł pocisk artyleryjski i wziął go do domu
fot. Policja.pl

Jeden z mieszkańców Jastrzębia około pół miesiąca temu znalazł niewybuch i schował go w domu. Kiedy, przeglądając Internet zorientował się, że jest to pocisk z czasów II wojny światowej powiadomił policję. 

We wtorek, mieszkaniec Jastrzębia z ulicy Ułańskiej (Bzie) zawiadomił służby o odnalezionym niewybuchu. Okazało się, że niebezpieczne znalezisko wykopał podczas prac ziemnych ponad 2 tygodnie temu. Jastrzębianin zabrał ładunek do miejsca zamieszkania. Kiedy przeczytał w środkach masowego przekazu, że znalezisko może być niebezpieczne, wówczas ponownie wyniósł niewybuch z domu i dopiero wtedy wezwał służby ratunkowe. W wyniku podjętych czynności okazało się, że jest to pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej.

Niewybuchy lub niewypały z czasów II wojny światowej nadal zachowują swoje właściwości wybuchowe i są niebezpieczne dla ludzi. Dlatego policja zaleca szczególne obchodzenie się z nimi. Zabrania się po odkryciu takiego przedmiotu ruszać go, rozkręcać, rzucać nim.

Na terenie naszego miasta pomimo upływu czasu w dalszym ciągu znajduje się pozostałości uzbrojenia takie jak: zapalniki, pociski, bomby lotnicze, naboje artyleryjskie i karabinowe, granaty, miny wszelkich typów, ładunki materiałów wybuchowych, złom metalowy zawierający resztki materiałów wybuchowych.

Za przedmioty niebezpieczne uważa się wszelkiego rodzaju urządzenia (materiały pochodzenia wojskowego, przemysłowego lub innego, które mając właściwości łatwopalne, żrące, trujące grożą niebezpieczeństwem przy manipulowaniu lub zetknięciu się z powietrzem albo wysoką temperaturą. Zaliczyć do nich można: płyn łatwopalny, żrący i trujący, zawartość butli stalowych, gaśnic, resztki rozmaitych substancji w aparaturze laboratoryjnej. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Groził, że wysadzi kopalnię" "Groził, że wysadzi kopalnię"

Podczas prac budowlanych znaleziono niewybuch Podczas prac budowlanych znaleziono niewybuch

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
smokla30.11.2017 0:07

Szkoda że nie chciał zobaczyć co jest w środku!

kk29.11.2017 14:44

Do 11:25 Twoja wypowiedź o petach i puszkach ma się ni jak do sprowadzenia niebezpieczeństwa i spowodowanie zagrożenia przez tego człowieka. Ciesz się, że masz szyby w oknach, a laćków nie szukasz w lesie.

irys29.11.2017 13:53

To napewno seboc

Jo29.11.2017 12:48

@radio teheran,i tu jesteś w błędzie...to akurat potomek przybysza z krańców Naszego pięknego kraju,który przyjeżdżając na Śląsk uratował Sobie życie. :)

Do Radio Teheran29.11.2017 11:58

Jesteś szczytem głupoty. Czy tak jak podobni do ciebie, wyrzucasz puszki i butelki przez okno, plujesz gdzie popadnie, a pety i śmieci rzucasz na chodnik. Pytam, bo wyglądasz na takiego prostaka.

pp29.11.2017 10:40

Głupi to ma szczęście, mógł zabić siebie i bliskich.

Radio Teheran29.11.2017 8:44

Chytry hanys myslal, ze to sprzeda.

Pokaż wszystkie opinie (10)