Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
30 listopada 2017

Otwarto świetlicę dla dzieci na osiedlu Przyjaźń

Otwarto świetlicę dla dzieci na osiedlu Przyjaźń
fot. UM Jastrzębie

Młodzi jastrzębianie, mieszkańcy osiedla Przyjaźń mogą korzystać ze świetlicy. Młodzież będzie miała zapewnioną opiekę. Pedagodzy w ciekawy sposób zagospodarują im czas. 

Radna Alina Chojecka, która od lat podejmowała działania, aby uruchomić placówkę, zapewnia, że jest ona bardzo potrzebna na osiedlu.

- To druga świetlica na osiedlu. Pierwsza znajduje się w Szkole Podstawowej nr 3. Chętnych do skorzystania z nowej placówki nie brakuje. Dzieci, które będą do niej uczęszczać zostaną podzielone na trzy grupy. Każdą będą zajmować się pedagodzy ze Stowarzyszenia Otwarte Drzwi. Podopieczni otrzymają pomoc w odrabianiu zadań domowych, będą uczestniczyć w ciekawych zajęciach w świetlicy oraz poza nią - mówiła radna.

Lokal o powierzchni 106 m² został udostępniony z zasobów miasta. Celem działania świetlicy jest zaproponowanie dzieciom i młodzieży spędzania wolnego czasu w ciekawy sposób, a także zaoferowanie im możliwości uczestnictwa w zajęciach pozalekcyjnych oraz w wyjazdowych lekcjach otwartych.

Adaptację i remont lokalu położonego na osiedlu Przyjaźń pod działalność placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży przeprowadzono w ramach realizacji projektu „Rozwój usług społecznych na terenie Miasta Jastrzębie-Zdrój”.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiana warty na osiedlu Pionierów Zmiana warty na osiedlu Pionierów

Dzień Kobiet z narkotykami na osiedlu 1000-lecia Dzień Kobiet z narkotykami na osiedlu 1000-lecia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Gość01.12.2017 11:14

Czy się chwalicie??? Dlaczego nie zrobili świetlicy dla wszystkich dzieci? Dlaczego tylko dla tych z MOPS? Czy tym nierobom i ich dzieciom należy się wszystko? Niech teraz zrobią osobno świetlicę dla dzieci ludzi pracujących. Z okazji Świąt niech Hetmanowa przystroi ulice na tym Osiedlu "Przyjaźń" jak w okolicy urzędu miasta! MY też płacimy podatki, a ona nimi szasta?

mobi30.11.2017 22:25

lemingi wasz czas jest skończony !

mieszkanka osiedla30.11.2017 15:52

tylko dlaczego nikt nie napisal ze ta swietlica jest tylko dla dzieci korzystajacych z pomocy MOPSu? niestety nie dla wszystkich chętnych dzieci, a co z reszta??

Do seniora30.11.2017 15:01

Janecki na to nie wpadł bo to inna dzielnica niż bzie.

Oko proroka30.11.2017 13:29

Nie jest istotne kto dzieciakom załatwił świetlicę ważne że jest i służy dzieciom

senior30.11.2017 12:13

Tutaj nie chodzi o to kto zabiegał ale kto podjął decyzję. Każdy rozumie że takie działania wychodzą z Zarządu Osiedla i za to im chwała. Wsparcie Aliny Chojeckiej też było nie bez znaczenia. Boli tylko indolencja radnych PiS ale to się wykopie przy następnych wyborach.

Przyjaźń30.11.2017 11:34

Zdumiewające jak szybko przypisać sobie czyjś sukces, gratuluję osobom naprawdę zaangażowanym w projekt Pani Izabeli oraz calemu zarządowi osiedla, to oni od lat walczyli o projekt którym szczycą się teraz władze miasta

Pokaż wszystkie opinie (11)