Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
30 listopada 2017

Prokurator oskarża o śmiertelne pobicie i zabójstwo Jacka Hrycia

Prokurator oskarża o śmiertelne pobicie i zabójstwo Jacka Hrycia

Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju skierowała akt oskarżenia przeciwko podejrzanym o  śmiertelne pobicie i zabójstwo Jacka Hrycia. Jednemu z zatrzymanych grozi kara dożywotniego więzienia. 

O śmiertelne pobicie Jacka Hrycia są oskarżeni: Łukasz K. lat 21, Dawid K. lat 23, Przemysław K. lat 23, Paweł Sz. lat 25, Artur L. lat 35. Jednemu z zatrzymanych postawiono zarzut zabójstwa.

-  Zmiana dotyczy czynu  z art. 158 §3, czyli pobicie ze skutkiem śmiertelnym na art. 148 §1 - zabójstwo. Za ten czyn grozi od 8 do 25 lat więzienia lub dożywocie - mówił Prokurator Rejonowy Jacek Rzeszowski.

Pozostałym mężczyznom grozi 1-10 roku więzienia.

Pojawiły się też dodatkowe zarzuty.

-  Każdy z oskarżonych otrzymał  dodatkowy zarzut usiłowania pobicia świadka, który zdołał uciec z miejsca zdarzenia. Nie przyczynia się to znacząco do wymiaru kary, ale pokazuje zamiary i intencje aresztowanych - wyjaśniał prokurator.

Do śmiertelnego pobicia 28-letniego Jacka Hrycia doszło w niedzielę, 4 czerwca. Jastrzębianin został zaatakowany przez sprawców z niewiadomych przyczyn na ulicy Sybiraków. W wyniku odniesionych obrażeń ciała mężczyzna zmarł na miejscu. Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 20 do 35 lat, wszyscy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Piąty sprawca został doprowadzony przez rodzinę na Komendę Miejską Policji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pobili mężczyznę i zakrwawionego zostawili na klatce (video) Pobili mężczyznę i zakrwawionego zostawili na klatce (video)

Kibice GKS 1962 zapłacą karę Kibice GKS 1962 zapłacą karę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
fefef04.12.2017 22:15

wszyscy gnoje kara smierci

Ma04.12.2017 18:30

A gdzie kolega był że nie pomógł Jackowi. Tylko uciekł.

do 2:3801.12.2017 12:11

Twoim tokiem myślenia można powiedzieć Hitler był mordercą a reszta niemców nieumyślnie spowodowała śmierć milionów ludzi .

Gość01.12.2017 11:10

Wysłać ich na wczasy do Putina. On bedzie wiedzial jak ich wychować.

Gość01.12.2017 10:53

Francik, ty powinieneś nazywać się list rozrabiak. Nie pomoże żadna paplanina ani pisanina. Dostaną wyroki według winy. Do wyroków są sędziowie.Nikt nie będzie patrzeć na wasze listy. Lepiej pomódlcie się za zmarłego i przestańcie cudować!!!!

francik01.12.2017 7:18

Pisac listy do władz do sędziów by ostrzejszą kare dac by wszyscy odpoewiadali za bezwzględne morderstwo i obóz ciężkiej pracy dla takich bandytów i nierobów.

znawca_tematuznawca_tematu01.12.2017 2:38

Ale sporo osób tutaj niema bladego pojęcia o czym pisze. Zbiegła się bezmyślna tłuszcza i ujada. Tylko jedna osoba w tej grupie była i jest mordercą. Reszta nieumyślnie spowodowała lub nawet tylko przyczyniła się zabójstwa.

Pokaż wszystkie opinie (22)