Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°15°
30 listopada 2017

Prokurator oskarża o śmiertelne pobicie i zabójstwo Jacka Hrycia

Prokurator oskarża o śmiertelne pobicie i zabójstwo Jacka Hrycia

Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju skierowała akt oskarżenia przeciwko podejrzanym o  śmiertelne pobicie i zabójstwo Jacka Hrycia. Jednemu z zatrzymanych grozi kara dożywotniego więzienia. 

O śmiertelne pobicie Jacka Hrycia są oskarżeni: Łukasz K. lat 21, Dawid K. lat 23, Przemysław K. lat 23, Paweł Sz. lat 25, Artur L. lat 35. Jednemu z zatrzymanych postawiono zarzut zabójstwa.

-  Zmiana dotyczy czynu  z art. 158 §3, czyli pobicie ze skutkiem śmiertelnym na art. 148 §1 - zabójstwo. Za ten czyn grozi od 8 do 25 lat więzienia lub dożywocie - mówił Prokurator Rejonowy Jacek Rzeszowski.

Pozostałym mężczyznom grozi 1-10 roku więzienia.

Pojawiły się też dodatkowe zarzuty.

-  Każdy z oskarżonych otrzymał  dodatkowy zarzut usiłowania pobicia świadka, który zdołał uciec z miejsca zdarzenia. Nie przyczynia się to znacząco do wymiaru kary, ale pokazuje zamiary i intencje aresztowanych - wyjaśniał prokurator.

Do śmiertelnego pobicia 28-letniego Jacka Hrycia doszło w niedzielę, 4 czerwca. Jastrzębianin został zaatakowany przez sprawców z niewiadomych przyczyn na ulicy Sybiraków. W wyniku odniesionych obrażeń ciała mężczyzna zmarł na miejscu. Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 20 do 35 lat, wszyscy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Piąty sprawca został doprowadzony przez rodzinę na Komendę Miejską Policji.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Groził kobiecie, że ją zabije Groził kobiecie, że ją zabije

"Syn pobił matkę, ma niebezpieczne narzędzie" "Syn pobił matkę, ma niebezpieczne narzędzie"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
fefef04.12.2017 22:15

wszyscy gnoje kara smierci

Ma04.12.2017 18:30

A gdzie kolega był że nie pomógł Jackowi. Tylko uciekł.

do 2:3801.12.2017 12:11

Twoim tokiem myślenia można powiedzieć Hitler był mordercą a reszta niemców nieumyślnie spowodowała śmierć milionów ludzi .

Gość01.12.2017 11:10

Wysłać ich na wczasy do Putina. On bedzie wiedzial jak ich wychować.

Gość01.12.2017 10:53

Francik, ty powinieneś nazywać się list rozrabiak. Nie pomoże żadna paplanina ani pisanina. Dostaną wyroki według winy. Do wyroków są sędziowie.Nikt nie będzie patrzeć na wasze listy. Lepiej pomódlcie się za zmarłego i przestańcie cudować!!!!

francik01.12.2017 7:18

Pisac listy do władz do sędziów by ostrzejszą kare dac by wszyscy odpoewiadali za bezwzględne morderstwo i obóz ciężkiej pracy dla takich bandytów i nierobów.

znawca_tematuznawca_tematu01.12.2017 2:38

Ale sporo osób tutaj niema bladego pojęcia o czym pisze. Zbiegła się bezmyślna tłuszcza i ujada. Tylko jedna osoba w tej grupie była i jest mordercą. Reszta nieumyślnie spowodowała lub nawet tylko przyczyniła się zabójstwa.

Pokaż wszystkie opinie (22)