Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
30 listopada 2017

Ten pies o mało nie umarł. Uratowano go w ostatniej chwili

Ten pies o mało nie umarł. Uratowano go w ostatniej chwili
fot. Stowarzyszenie PSYjaciele

Pies przebywał w tragicznych warunkach. Buda ledwo trzymała się kupy. Nie miał pożywienia i odstępu do wody. Był wychudzony, właściwie to skóra naciągnieta na szkielet. Członkowie jastrzębskiego stowarzyszenia „PSYjaciele” uratowali zwierzę. 

W niedzielę członkowie stowarzyszenia „PSYjaciele” interweniowali w sprawie psa, który przebywał w warunkach zrażających jego życiu.

- Sułtanek był tak słaby, tak wycieńczony, że nie miał siły samodzielnie wstać. A kiedy postawiłyśmy go na nogi, ukazał się szkielet. Wycieńczony, zmarnowany psiak, sama skóra i kości! Serce rozsypało się nam na milion kawałków, a w głowie huczały myśli - Jak można doprowadzić psa do takiego stanu?! Widziałyśmy wiele, naprawdę dużo, ale widok tego psiego nieszczęścia, jest chyba jednym z najgorszych, na jakie przyszło nam patrzeć. Przerażenie i brak nadziei,  to wszystko, co było widać w oczach Sułtana. Nic dziwnego, z jego właścicielami, lepsze jutro nigdy by nie nadeszło. Na szczęście "właściciele" zrzekli się go! A my chcemy pokazać mu, że starość może mieć dobre strony, i aby czas, jaki mu pozostał, utrwalił się w jego pamięci, jako najlepsze, co mogło go spotkać. Pies jest niewyobrażalnie zarobaczony, z relacji opiekuna w hoteliku, z którym współpracujemy, a  do którego trafił Sułtan - kupa jest tak zarobaczona, że "sama się porusza". Prócz tych badań nie wykluczamy również choroby skóry - nużeńca, bądź świerzbu, dlatego potrzebna będzie także diagnostyka pod kątem dermatologicznym.  Po etapie diagnostyki na pewno potrzebne będą też leki, które jak wszyscy wiemy nie są tanie - napisali m.in. członkowie stowarzyszenia.

Każdy, kto chce wspomóc psa, przeznaczyć datki na jego leczenie może wpłacić pieniądze na konto. 

ING Bank Śląski 80 1050 1344 1000 0090 3101 2066 
koniecznie z dopiskiem "Dla Sułtana" 
Kontakt w sprawie Sułtana 
Iza 510 250 970 , Magda 606 673 781

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno

Policja użyła pałek i gazu w stosunku do "kibiców" Policja użyła pałek i gazu w stosunku do "kibiców"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
jolka04.12.2017 8:22

Nie rozumiem tych głupich komentarzy, chcesz pomóc, to pomagaj, nie chcesz, to nie. I po co rzucać oszczerstwa wobec osób, które robią coś dla zwierząt skrzywdzonych przez ludzkiego potwora, być może przez takiego, który wypisuje tutaj te bzdury !!!!!!

W01.12.2017 23:30

Pewnie to byl taki sam zwyrodnialec jak te tępaki poniźej co piszą że zwierzęta zdychają. Czy to jeszcze czlowiek ? Dla mnie to nie ludzie tylko śmiecie.

Barbarka01.12.2017 17:00

Ludzie ogarnijcie sę,nie chcecie pomagać to nie,ale nie piszcie takich bzdur.Biedna psinka....

Posłaniec kim dzong una01.12.2017 13:28

Umierają to ludzie,zwierzęta zdychają,taka różnica

do 12301.12.2017 10:57

Zdychają to co niektórzy "ludzie", których w ogóle ludźmi zwać się nie powinno! Według KK zwierzęta zdychają, według ludzi myślących, empatycznych i inteligentnych, zwierzę to takie samo stworzenia jak i człowiek. Niczym się nie różnimy, niczym! Tylko mądry człowiek to zrozumie. Tępak chociaż w tematyce zwierzak- człowiek, będzie chciał sobie podnieść swoje ego, czując się wyższy! Zwierzęta umierają! Wasze kościelne fantasmagorie nas nie interesują!

do 12301.12.2017 10:46

Obyś zd......!

12301.12.2017 9:48

Przepraszam bardzo ale umierają ludzie a zwierzęta zdychają. Więc proszę nie tytułować w ten sposób artykułów.

Pokaż wszystkie opinie (23)