Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
1 grudnia 2017

Uważajcie na drogach! Stłuczki, zderzenia, samochody w rowach

Uważajcie na drogach! Stłuczki, zderzenia, samochody w rowach
fot. Jastrzębie-Zdrój - Informacje Drogowe 24H / facebook.com

W czwartek po południu i w nocy w Jastrzębiu intensywnie padał śnieg. Skutkowało to kolizjami, zderzeniami samochody i ich kierowcy kończyli w rowie. 

W czwartek na alei Piłsudskiego, w pobliżu ronda Sikorskiego, doszło do kolizji autobusu z samochodem osobowym. Na osiedlu 1000-lecia najprawdopodobniej pijany kierowca wjechał w szlaban kolejowy. Na ulicy Korfantego samochód wpadł do rowu. Na ulicy Pszczyńskiej samochód uderzył w barierki. Na ulicy Gospodarskiej samochód wypadł z drogi. Pełne ręce miała drogówka oraz straż pożarna.

- Z powodu opadów śniegu, marznącego deszczu i wynikającej z tego śliskiej nawierzchni często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Aby tego uniknąć należy zwiększyć czujność i zachować wzmożoną ostrożność!  Policja apeluje o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy. Gwałtowne wykonywanie wszelkich manewrów w taką pogodę - wyprzedzania, wymijania, wchodzenia w zakręt może zakończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu! - Informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja apeluje również do pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność. O swoje bezpieczeństwo mogą zadbać nosząc elementy odblaskowe, nie tylko w terenie niezabudowanym.

Samochód powinien być odpowiednio przygotowany do drogi - boczne i przednie szyby, a także lusterka odśnieżone. Także dach i pokrywy silnika powinny być pozbawione śniegu.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pobił człowieka - szuka go Policja Pobił człowieka - szuka go Policja

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
andrzej bies03.12.2017 12:07

Uwaga na kierowców górników dostali pieniadze a to za duzo oleju w glowie nie mają zatankuja auta i jeżdżą jak wariaci.

Radio Teheran03.12.2017 10:55

"Tylko przy kopnym śniegu lekko zmrożonym opony zimowe są przydatne. Na dzisiejsze mokre jezdnie pokryte breją śniegową letnie opony są lepsze."

Rozpedz sie i trzasnij lepetyna w sciane.
Piszesz niebezpieczne glupoty.

Głupota świeci02.12.2017 10:59

Lenie opony czy zimowe? Tylko przy kopnym śniegu lekko zmrożonym opony zimowe są przydatne. Na dzisiejsze mokre jezdnie pokryte breją śniegową letnie opony są lepsze. Ale dobre opony a nie łyse. A najważniejsza jest jazda z włączoną wyobraźnią. Ci, którzy tego nie mają z natury, cierpią wpadając do rowów lub na innych jeżdżących z rozwagą. Piesi też nie są bez winy. Wczoraj na dwóch przejściach dla pieszych widziałem podobnych młodych dorastających ludzików z kapturami na głowie wpatrzonymi w swoje telefony. Gdyby to było przejście dla pieszych z światłami mógłbym częściowo zrozumieć taką bezmyślność. Przejechanie takiej głupiej istoty, to płacz rodziny a czasami dramat do końca życia rodziców. Może by takim stworzeniom wręczać mandaty w postaci nakazów sprzątania na przykład chodników? Oczywiście w kamizelce z napisem "kara".

Gość02.12.2017 8:52

Nie tylko na drogach, niektórzy próbują driftingu na parkingach przed blokami.

Gość01.12.2017 22:05

Hahaha...jastrzebski urzędnik, dobre, jak się nie ma co powiedzieć to się szuka dziury w całym, akurat cały plan odśnieżania miasta nie jest ściśle tajny żeby nie znać jego treści

Ogór01.12.2017 19:21

A wczoraj wieczorem na Szerokiej jakiś ryl jechał od strony kopalni i wjechał w otwartą rogatkę,połamał ją całą haha,ponoc był pod wpływem...

ja01.12.2017 16:58

Jeżdżą durnie bez wyobraźni.

Pokaż wszystkie opinie (16)