Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°12°
Best Fit
1 grudnia 2017

Uważajcie na drogach! Stłuczki, zderzenia, samochody w rowach

Uważajcie na drogach! Stłuczki, zderzenia, samochody w rowach
fot. Jastrzębie-Zdrój - Informacje Drogowe 24H / facebook.com

W czwartek po południu i w nocy w Jastrzębiu intensywnie padał śnieg. Skutkowało to kolizjami, zderzeniami samochody i ich kierowcy kończyli w rowie. 

W czwartek na alei Piłsudskiego, w pobliżu ronda Sikorskiego, doszło do kolizji autobusu z samochodem osobowym. Na osiedlu 1000-lecia najprawdopodobniej pijany kierowca wjechał w szlaban kolejowy. Na ulicy Korfantego samochód wpadł do rowu. Na ulicy Pszczyńskiej samochód uderzył w barierki. Na ulicy Gospodarskiej samochód wypadł z drogi. Pełne ręce miała drogówka oraz straż pożarna.

- Z powodu opadów śniegu, marznącego deszczu i wynikającej z tego śliskiej nawierzchni często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Aby tego uniknąć należy zwiększyć czujność i zachować wzmożoną ostrożność!  Policja apeluje o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy. Gwałtowne wykonywanie wszelkich manewrów w taką pogodę - wyprzedzania, wymijania, wchodzenia w zakręt może zakończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu! - Informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja apeluje również do pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność. O swoje bezpieczeństwo mogą zadbać nosząc elementy odblaskowe, nie tylko w terenie niezabudowanym.

Samochód powinien być odpowiednio przygotowany do drogi - boczne i przednie szyby, a także lusterka odśnieżone. Także dach i pokrywy silnika powinny być pozbawione śniegu.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

W policyjnym mundurze już prawie 30 lat... W policyjnym mundurze już prawie 30 lat...

Chciał uciec przed radiowozem, bo nie miał prawa jazdy Chciał uciec przed radiowozem, bo nie miał prawa jazdy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
andrzej bies03.12.2017 12:07

Uwaga na kierowców górników dostali pieniadze a to za duzo oleju w glowie nie mają zatankuja auta i jeżdżą jak wariaci.

Radio Teheran03.12.2017 10:55

"Tylko przy kopnym śniegu lekko zmrożonym opony zimowe są przydatne. Na dzisiejsze mokre jezdnie pokryte breją śniegową letnie opony są lepsze."

Rozpedz sie i trzasnij lepetyna w sciane.
Piszesz niebezpieczne glupoty.

Głupota świeci02.12.2017 10:59

Lenie opony czy zimowe? Tylko przy kopnym śniegu lekko zmrożonym opony zimowe są przydatne. Na dzisiejsze mokre jezdnie pokryte breją śniegową letnie opony są lepsze. Ale dobre opony a nie łyse. A najważniejsza jest jazda z włączoną wyobraźnią. Ci, którzy tego nie mają z natury, cierpią wpadając do rowów lub na innych jeżdżących z rozwagą. Piesi też nie są bez winy. Wczoraj na dwóch przejściach dla pieszych widziałem podobnych młodych dorastających ludzików z kapturami na głowie wpatrzonymi w swoje telefony. Gdyby to było przejście dla pieszych z światłami mógłbym częściowo zrozumieć taką bezmyślność. Przejechanie takiej głupiej istoty, to płacz rodziny a czasami dramat do końca życia rodziców. Może by takim stworzeniom wręczać mandaty w postaci nakazów sprzątania na przykład chodników? Oczywiście w kamizelce z napisem "kara".

Gość02.12.2017 8:52

Nie tylko na drogach, niektórzy próbują driftingu na parkingach przed blokami.

Gość01.12.2017 22:05

Hahaha...jastrzebski urzędnik, dobre, jak się nie ma co powiedzieć to się szuka dziury w całym, akurat cały plan odśnieżania miasta nie jest ściśle tajny żeby nie znać jego treści

Ogór01.12.2017 19:21

A wczoraj wieczorem na Szerokiej jakiś ryl jechał od strony kopalni i wjechał w otwartą rogatkę,połamał ją całą haha,ponoc był pod wpływem...

ja01.12.2017 16:58

Jeżdżą durnie bez wyobraźni.

Pokaż wszystkie opinie (16)