Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
1 grudnia 2017

Górnictwo: "Nie możecie zmniejszyć wydobycia"

Górnictwo: "Nie możecie zmniejszyć wydobycia"
fot. pixabay

Przedstawiciele ministerstwa energii zapewniają, że górnictwo w Polsce ma przed sobą dobrą przyszłość i czas kryzysu jest już za nim. Jednak jest jeden warunek, aby wszystko potoczyło się według optymistycznego scenariusza. 

Podczas konferencji „Górnictwo”, które odbywała się pod koniec listopada w Katowicach minister energii Krzysztof Tchórzewski przekonywał, że polskie górnictwo ma przed sobą przyszłość. Zapewniał, że negocjacje z Unią Europejską pozwolą Polsce nawet w najbliższych dziesięcioleciach nie zmniejszyć produkcji energii elektrycznej. Jednak jest pewien warunek pomyślności w górnictwie.

- Oczekiwania wobec górnictwa będą duże. Nie możecie zmniejszyć produkcji, nie możecie zmniejszyć wydobycia - powiedział minister energii do górników -  mówił Krzysztof Tchórzewski.

To,  na co wskazuje minister wpisuje się w politykę Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która również stawia na zwiększenie wydobycia, chcąc ilością wydobytego węgla zminimalizować koszty jego wydobycia. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
Do niezadowolony 02.12.2017 15:34

Ciesz się że robisz w sig przejdziesz pod KWK za niedługo my czekaliśmy 3 lata więc skończ płakać...

Gość02.12.2017 13:25

Gorniki niech pracuja od poniedzialku do piatku a ci najmadzejsi w bialych helmach niech zapie...ja w soboty iniedziele w scianie dac im sercowe do lapy niech poczuja prace a nie brac wyplate i drapac sie po jaj...h

sztefa02.12.2017 13:13

Och bidoczek ze sigu barbórki ni bydzie i swiat tez ni chopie ciesz sie z tego co jest

Niezadowolony02.12.2017 12:37

Przepracowany rok w SiG i bez barborki bo prawo dopiero po 2 latach sie.nabywa... Gdyby nas przenieśli pod kopalnie to rozwniez dostalibysmy barbore... Cienkie będą te święta.

lider02.12.2017 10:51

Wpowadzic soboty i niedziele robcze obowiązkowe niech robotnik pozna miejsce w szeregu a ja udziałowiec w końcu zarobię nie poto zainwestowalem w większą ilość akcji by patrzeć jak fizyczni przeżerają bezmyślnie zyski.

Propozycja02.12.2017 10:11

Może każdy odda pół Barbórki i kupimy spółce węglarki.!

Sztajger02.12.2017 10:09

Do: Z.M Mylisz się kolego Ludziom należy się więcej roboty i mniej przywilej, więcej praw i pieniędzy należy się Dozorowi.

Pokaż wszystkie opinie (28)