Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
1 grudnia 2017

Górnicy otrzymali Nagrodę Barbórkową w całości

Górnicy otrzymali Nagrodę Barbórkową w całości
fot. pixabay

Na dzień 4 grudnia przypada górnicze święto Barbórka. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na konta pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej wpłynęła Nagroda Barbórkowa. Jest ona wypłacona w całości, a nie jak poprzednio w dwóch ratach. 

W październiku br. Reprezentatywne Organizacje Związkowe oraz zarząd JSW zawarł umowę w sprawie przywrócenie dawnych zasad wypłacania barbórki.

- Z uwagi na sytuację spółki umożliwiającą wypłatę, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pracowników JSW S.A. Strony porozumienia po przeprowadzonych negocjacjach oraz analizie zapisów Umowy Restrukturyzacyjnej z dnia 29 sierpnia 2016 roku odstępują o d zapisów par. 3 porozumienia z dnia 16 września 2015 roku odnośnie zasad naliczania nagrody z Okazji Dnia Górnika.  Wypłata nagrody, zasady jej naliczania i wszelkie uprawnienia do jej nabycia są identyczne, jak przy realizacji nagrody z okazji Dnia Górnika za rok 2014 - napisano między innymi w porozumieniu. 

Warto przypomnieć, że o to, aby Nagroda Barbórkowa była wypłacana w całości upominał się Zwiazek Zawodowy Jedność, którego członkowie wytaczali JSW sprawy w sądzie za niezgodne z prawem dzielenie tego świadczenia. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (69)
Do hajer04.12.2017 19:48

Zapomniałeś tylko dodać że w węglu "kulistym" a tak na poważnie złoża perełkowe występował spore zanieczyszczenie promieniotwórcze. Wszyscy te perełki tachali do domów malowali lakierem bezbarwnym i układali na telewizorach. A jak wyszło że kulki świecą to wywalali gdzie popadnie.

A co do cesaroka buzka co wpadł na Śląsk to coś zamykał kilka lat temu był na dniach Pawłowic wszyscy się śmiali co zamkną czy oby nie Pniówek. Było to powiedziane na głos tak żeby słyszał i za moment pojechał ze swoją świta niby coś zjeść, wrócił za 2h miał chyba sporo do przemyślenia. No a za kilka miesięcy oficjalnie przekazano Jas-Mos do SRK czyli był coś zamykać.

Gość04.12.2017 19:13

Gdzie taloby na ryby szuje

hajer04.12.2017 16:35

Jestem na emeryturze już, ale bardzo się cieszę z tej decyzji, ale smuci mnie łajdactwo syna z zydo komuszej czerwonej zarazy który już przed wojną robił rozwałki na Zaolziu a teraz jego syn w Polsce, czyli decyzja idiotyczna tego debila tow. Buzka o zrównaniu z ziemią materiałem wybuchowym tej pięknej kopalni KWK MORCINEK k. Cieszyna z najlepszym w Świecie węglem koksującym klasy R-35 i drugimi w Świecie okazami WĘGLA KULISTEGO w pokładzie 404/1-2. W taki oto sposób miliardy złotych i dewiz obrócono w g..o a ok. 4000 ludzi z okolic Cieszyna i Jastrzębia straciło pracę!

gosc do Mieszkaniec04.12.2017 16:10

zazdrosc czy zawisc?? a moze jedno i drugie?

Mieszkaniec04.12.2017 14:50

Parodia co za złodziejskie święto

gosc04.12.2017 13:18

cebulostwo tak ujada ze czuje magie zblizajacych sie swiat :) magia spod znaku cebuli :)

andrzej bies04.12.2017 11:51

reczny kompleks mam od mlodosci a zaczelo sie od tate...reszte sie domyslcie

Pokaż wszystkie opinie (69)