JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pomarańczowi zdobywają Radom

W zaległym meczu 9. kolejki PlusLigi Pomarańczowi pokonali na wyjeździe Cerrad Czarnych Radom 3:0. Radom został zdobyty. Jastrzębski Węgiel wraca do domu na tarczy.

Pierwszy punkt w środowym spotkaniu zdobył Salvador Hidalgo Oliva, sprytnie opierając piłkę o ręce blokujących Cerradu Czarnych Radom. W kolejnych dwóch akcjach punkty zdobywali gospodarze po skutecznych kontratakach Michała Filipa oraz Wojciecha Żalińskiego. Kapitalna długa wymiana, która na szczęście JW została efektywnie zwieńczona przez Jasona De Rocco oznaczała wynik 7:7. Na prowadzenie ponownie Pomarańczowi wyszli po prostym błędzie Kamila Droszyńskiego (9:8). Gospodarze mocno naciskali zagrywką, ale ryzyko okazywało się nieopłacalne, gdyż kończyło się na ich błędach. Kiedy jednak wreszcie wstrzelili się serwisem (Tomasz Fornal), wiązało się to z ponownym objęciem prowadzenia przez Cerrad (14:13). Po  stronie gości  świetnie w ofensywie prezentowali się Oliva oraz Grzegorz Kosok. Walka cios za cios toczyła się do stanu po 19. Kiedy jastrzębski rozgrywający Lukas Kampa atakiem wyprowadził zespół na prowadzenie 21:19, trener radomian wziął czas. Rywale w dalszym ciągu fatalnie serwowali, co pozwalało utrzymywać na dwupunktową przewagę (23:21). Skuteczna kontra zakończona pomyślnie przez De Rocco oznaczał pierwsze piłki setowe dla Pomarańczowych. Po przerwie na żądanie trenera Roberta Prygla Żaliński przestrzelił w aut.

W drugiego seta jastrzębscy siatkarze weszli w piorunującym stylu. Przy serwisie Jasona De Rocco zbudowali przewagę 4:0. Po czasie wziętym przez opiekuna radomskiej drużyny bohater pierwszy akcji w secie pomylił się przy ataku z szóstej strefy. W tym fragmencie meczu Pomarańczowi grali w stylu, do którego przyzwyczaili kibiców w medalowym sezonie. Pewnie, szybko, efektownie i zabójczo skutecznie (6:1). Tymczasem gospodarze nadal popełniali mnóstwo błędów. Dobra gra Filipa pozwoliła gospodarzom nieco podgonić wynik (10:7). Pomimo tego, że radomianie wywierali na przeciwniku  dużą presję w zagrywce (Żaliński), wciąż utrzymywaliśmy w miarę bezpieczny dystans (14:11). Błąd podwójnego odbicia po stronie gospodarzy był równoznaczny z rezultatem 16:12 dla JW. W zespole Cerradu Czarnych Radom dwoił się i troił Filip (19:17). Kiedy wreszcie lider radomskiego zespołu przestrzelił w ataku JW zyskał czteropunktowe prowadzenie 23:19. To było równoznaczne z przerwą na żądanie trenera radomian. Długo wydawało się, że mamy tego seta pod kontrolą, ale Filip raz jeszcze poderwał swój zespół do walki (od 23:20 do stanu 23:22). Na szczęście udana akcja De Rocco i as serwisowy Wojciecha Sobali ostudziły zapędy gospodarzy (25:22).

Po 10-minutowej przerwie jastrzębski zespół znów znakomicie otworzył sobie seta. Tym razem największe słowa uznania należą się Maciejowi Muzajowi (świetne serwy, w tym dwa asy serwisowe) oraz Olivie, który w efektowny sposób zatrzymał pojedynczym blokiem Filipa (5:1). Pomarańczowi grali swobodnie, ale jednocześnie twardo i konsekwentnie (8:3). Kiedy doszedł do tego jeszcze skuteczny blok Kosoka, na tablicy wyświetlił się rezultat 9:3 dla Jastrzębskiego Węgla. Ta część meczu wyraźnie „należała” do Muzaja, który był nieomylny (11:5, 13:7). Pomarańczowi byli do bólu konsekwentny i nawet w minimalnym stopniu nie dali rywalom szans na odbudowanie się (16:8). Radomian zupełnie pogrążyły błędy własne (19:11). Płynnie grający jastrzębski zespół także i trzecią partię doprowadził do szczęśliwego finału, kończąc całe spotkanie w stosunku 3:0. W ostatniej akcji meczu De Rocco popisał się efektownym atakiem z szóstej strefy.

MVP: Maciej Muzaj.

Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 22:25, 14:25)

Cerrad Czarni Radom: Teryomenko, Ostrowski, Żaliński, Filip, Droszyński, Fornal, Watten (libero) oraz Ziobrowski, Dolgopolov, Huber, Kwasowski.

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Kosok, De Rocco, Kampa, Sobala, Oliva, Popiwczak (libero) oraz Ernastowicz, Lushtaku.