Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
4 grudnia 2017

Tchórzewski: "Wyciągnęliśmy JSW z trudnej sytuacji finansowej"

Tchórzewski: "Wyciągnęliśmy JSW z  trudnej sytuacji finansowej"
fot. JSW / Agnieszka Materna

Minister energii Krzysztof Tchórzewski skierował do Górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej list z życzeniami, w którym dziękuję im za ciężką i niebezpieczną pracą. Wskazuje również na konieczność utrzymania wysokiego wydobycia oraz zapewnienia spółce rezerw finansowych na czas dekoniunktury. 

Z okazji tegorocznej Barbórki życzymy Wam, Szanowni Górnicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej, bezpiecznej pracy, zdrowia, spokoju i wszelkiej pomyślności, zarówno w życiu zawodowym, jak i rodzinnym. Dziękujemy za podejmowany codzienny trud. To właśnie także dzięki Waszemu zaangażowaniu  i zrozumieniu dla podejmowanych decyzji możemy dziś wspólnie optymistycznie patrzeć w przyszłość Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wyniki finansowe spółki pokazują, że systematycznie wprowadzany w życie plan naprawczy przynosi efekty, a notowania akcji wskazują na zaufanie inwestorów.

Jednym z podstawowych założeń restrukturyzacyjnych spółki jest systematyczne zwiększenie w wydobyciu z udziałem węgla koksowego . To w tym kierunku prowadzone są inwestycje. Wzrost cen węgla sprzyja dziś rozwojowi kopalń. Wspólnie Szanowni Górnicy z Wami, z Zarządem Spółki oraz Ministerstwem Energii, wyciągnęliśmy Jastrzębską Spółkę Węglową z niezwykle trudnej sytuacji finansowej. Dziś musimy ją przygotować na czas dekoniunktury. Ceny węgla koksowego są znacznie wyższe od cen energetycznego, ale też  dużo  bardziej wrażliwe na tak wiele czynników oddziałujących na rynek międzynarodowy. Stąd właśnie tak bardzo potrzebne są rezerwy finansowe i mądre inwestycje. W swojej strategii JSW stawiać będzie również na innowacje, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo Waszej pracy, poprawiają wydajność i zwiększają konkurencyjność na rynku.

Przed nami jeszcze wiele wyzwań. Dziś, jeszcze raz dziękuję Wam Szanowni Górnicy za ciężką i niebezpieczną pracę, życzę udanych obchodów Dnia Górnika i codziennej opieki Waszej patronki - Świętej Barbary. Szczęść Boże! 

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (52)
miłek04.12.2017 21:57

zabraliscie mi 33550zł rocznie a nie pomogliscie złodzieje

Jas-mos04.12.2017 21:27

Panie Prezesie Ozon.

Nie dzięki wysiłkom zarzadu tylko za zrzeczenie się załogi górniczej swoich przywilej.

Panie prezesie czas oddać załodze to co żeście zabrali.

Koniec zaciskania pasa.

To w końcu GÓRNIK pracuje na całą spółkę.

Węgiel na światowych rynkach poszedł do góry.

I wy śmiecie przypisywać sobie zasługi.

WSTYD PANIE PREZESIE.

gosc 04.12.2017 21:06

donald i bienkowska co obiecywali to wiemy a co ona mowila podschiwana w restauracji tez chyba wszyscy wiemy, powinni byc wieszani za zdrade a nie w nagrode zasiadac na stolkach ue

Gość04.12.2017 19:53

A pamiętacie jak donald z bieńkowską na karczmie na Krupińskim się bawili i co obiecywali a za moment zamknięto kopalnię.

Do Świętujemy? 04.12.2017 19:51

Węgiel koksujący w elektrowniach?

Gorol 04.12.2017 19:43

A jo chca w tym roku kasa barbora poszla na piec ekologiczny a swieta trza zrobic dyc sypnieta jakos prymia choby 25 kapuchy

Świętujemy?04.12.2017 19:28

Ale mrocznie. Zdajemy sobie sprawę, że wystarczy spadek cen węgla na świecie i już jest po nas. Nic nas nie obroni. PiS woli kupować po cichu węgiel z Ukrainy. Dobrze, że ten nasz jest węglem koksującym, przydatnym w elektrowniach. Ludzie nie mogą kupić węgli na zimę. Jest tylko najgorszego rodzaju zatruwający atmosferę. Ale o tym ta banda nic nie mówi. Udają, że jest wszystko prawidłowo.

Pokaż wszystkie opinie (52)