Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°14°
4 grudnia 2017

Seryjny włamywacz zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia

Seryjny włamywacz zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia
fot. KMP Jastrzębie

Okradł galerię handlową, salon fryzjerski, domy i mieszkania prywatne. Ma na koncie kilkanaście włamań na terenie Jastrzębia. 20-letni jastrzębianin wpadł w ręce policji i usłyszał siedem zarzutów. Teraz grozi mu 10 lat więzienia. 

Mężczyzna podejrzany jest o włamanie do jednej z galerii przy ulicy Warszawskiej, salonu kosmetycznego w centrum miasta, salonu fryzjerskiego w dzielnicy Zdrój oraz domów jednorodzinnych przy ulicy 1 Maja oraz Morcinka. Szacuje się, że zatrzymany poprzez swoją przestępczą działalność, naraził pokrzywdzonych na starty w kwocie ponad 35 tysięcy złotych. 

Według relacji mundurowych sporządzających oględziny na miejscu każdego ze zdarzeń, mężczyzna by dokonać przestępstw wyłamywał drzwi balkonowe w domach jednorodzinnych, wyłamał roletę w drzwiach galerii lub też wyważał okna piwniczne. 

- Wśród skradzionych przedmiotów znalazły się między innymi: pieniądze, telefony komórkowe różnych marek, aparaty cyfrowe, biżuteria, kasetka z pieniędzmi. Ponadto jastrzębianin dokonał kradzieży dokumentów, kart płatniczych, roweru, wiertarki oraz kluczyków do samochodu wraz z pilotami do garażu. Gromadzone w tych sprawach informacje wskazywały, że przestępstw może dokonywać ta sama osoba. Policjanci z Wydziału Kryminalnego jastrzębskiej komendy wytypowali krąg osób, które mogły być potencjalnymi sprawcami przestępstw. Dalsze prowadzone przez policjantów czynności wskazały na konkretną osobę, którą okazał się 20-letni jastrzębianin. Rabuś został zatrzymany w miniony wtorek. Podejrzany wyjaśnił, że skradzione rzeczy sprzedawał przypadkowym osobom. Podczas prowadzonych czynności, policjanci ustalili i zatrzymali także jednego z paserów i odzyskali 5 skradzionych telefonów komórkowych. Teraz kryminalni sprawdzają czy mężczyzna ma związek z innymi podobnymi przestępstwami, do których doszło na terenie miasta. Grozi mu do 10 lat więzienia - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wpadli na kradzieży prądu Wpadli na kradzieży prądu

Skakali po ofierze napadu i bili pięściami Skakali po ofierze napadu i bili pięściami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
smolka04.12.2017 21:38

007 zgłoś się. Strzelce opolskie witają przyjaciół !

Poradnik 04.12.2017 17:25

Nie zgadzam się aby siedział w więzieniu. Dlaczego mam utrzymywać darmozjada, który pod celą będzie opowiadał kumplom jak kradł, ile wypił i ile zaliczył dziewczyn. To nie jest sprawiedliwość. Powinien wszystko odpracować i odkupić to co ukradł lub zniszczył. Wszystkie straty pomnożone przez 10 = to co ma oddać.

Gość04.12.2017 13:03

Przyszły poseł.

Emeryt04.12.2017 12:42

Dobry materiał na ratowanie JSW SA, okrada bogatych daje biednym górnikom, istny Janosik. PiS - owska sprawiedliwość skruci mu wymiar i kary i jeszcze mu załatwi pracę w JSW SA gdzie będzie szkolić innych jak nic nie robić a wyciągać pieniądze z UE kosztem ratowania Polskiego Górnictwa

Radio Teheran04.12.2017 8:57

"Teraz grozi mu 10 lat więzienia"

Wg mnie powinien zostac dyrektorem, ma predyspozycje managerskie.

mecenas04.12.2017 8:20

Grozi 10 lat dostanie 5 lat odsiedzi 2,5 roku coś jeszcze