Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -1°-3°
4 grudnia 2017

Seryjny włamywacz zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia

Seryjny włamywacz zatrzymany. Grozi mu 10 lat więzienia
fot. KMP Jastrzębie

Okradł galerię handlową, salon fryzjerski, domy i mieszkania prywatne. Ma na koncie kilkanaście włamań na terenie Jastrzębia. 20-letni jastrzębianin wpadł w ręce policji i usłyszał siedem zarzutów. Teraz grozi mu 10 lat więzienia. 

Mężczyzna podejrzany jest o włamanie do jednej z galerii przy ulicy Warszawskiej, salonu kosmetycznego w centrum miasta, salonu fryzjerskiego w dzielnicy Zdrój oraz domów jednorodzinnych przy ulicy 1 Maja oraz Morcinka. Szacuje się, że zatrzymany poprzez swoją przestępczą działalność, naraził pokrzywdzonych na starty w kwocie ponad 35 tysięcy złotych. 

Według relacji mundurowych sporządzających oględziny na miejscu każdego ze zdarzeń, mężczyzna by dokonać przestępstw wyłamywał drzwi balkonowe w domach jednorodzinnych, wyłamał roletę w drzwiach galerii lub też wyważał okna piwniczne. 

- Wśród skradzionych przedmiotów znalazły się między innymi: pieniądze, telefony komórkowe różnych marek, aparaty cyfrowe, biżuteria, kasetka z pieniędzmi. Ponadto jastrzębianin dokonał kradzieży dokumentów, kart płatniczych, roweru, wiertarki oraz kluczyków do samochodu wraz z pilotami do garażu. Gromadzone w tych sprawach informacje wskazywały, że przestępstw może dokonywać ta sama osoba. Policjanci z Wydziału Kryminalnego jastrzębskiej komendy wytypowali krąg osób, które mogły być potencjalnymi sprawcami przestępstw. Dalsze prowadzone przez policjantów czynności wskazały na konkretną osobę, którą okazał się 20-letni jastrzębianin. Rabuś został zatrzymany w miniony wtorek. Podejrzany wyjaśnił, że skradzione rzeczy sprzedawał przypadkowym osobom. Podczas prowadzonych czynności, policjanci ustalili i zatrzymali także jednego z paserów i odzyskali 5 skradzionych telefonów komórkowych. Teraz kryminalni sprawdzają czy mężczyzna ma związek z innymi podobnymi przestępstwami, do których doszło na terenie miasta. Grozi mu do 10 lat więzienia - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga na złodziei na ogródkach działkowych Uwaga na złodziei na ogródkach działkowych

Ruszają świąteczne żniwa dla złodziei Ruszają świąteczne żniwa dla złodziei

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
smolka04.12.2017 21:38

007 zgłoś się. Strzelce opolskie witają przyjaciół !

Poradnik 04.12.2017 17:25

Nie zgadzam się aby siedział w więzieniu. Dlaczego mam utrzymywać darmozjada, który pod celą będzie opowiadał kumplom jak kradł, ile wypił i ile zaliczył dziewczyn. To nie jest sprawiedliwość. Powinien wszystko odpracować i odkupić to co ukradł lub zniszczył. Wszystkie straty pomnożone przez 10 = to co ma oddać.

Gość04.12.2017 13:03

Przyszły poseł.

Emeryt04.12.2017 12:42

Dobry materiał na ratowanie JSW SA, okrada bogatych daje biednym górnikom, istny Janosik. PiS - owska sprawiedliwość skruci mu wymiar i kary i jeszcze mu załatwi pracę w JSW SA gdzie będzie szkolić innych jak nic nie robić a wyciągać pieniądze z UE kosztem ratowania Polskiego Górnictwa

Radio Teheran04.12.2017 8:57

"Teraz grozi mu 10 lat więzienia"

Wg mnie powinien zostac dyrektorem, ma predyspozycje managerskie.

mecenas04.12.2017 8:20

Grozi 10 lat dostanie 5 lat odsiedzi 2,5 roku coś jeszcze