Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
5 grudnia 2017

Terroryści w szkole. Zobacz jak uczniowie sobie poradzili

Terroryści w szkole. Zobacz jak uczniowie sobie poradzili
fot. JastrzebieOnline.pl

Grupa terrorystów napadła na jedną z jastrzębskich szkół. Agresorzy chcieli zabić jak największą liczbę osób. Spokojnie, to tylko ćwiczenia, które przeprowadzono w Zespole Szkół nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego. 

Na sali gimnastycznej oraz w salach lekcyjnych uczniowie dowiedzieli się, jak zachować się w przypadku ataku terrorystów. Czy i gdzie uciekać? Podjąć czy nie walkę o swoje życie, a jeśli tak, to w jaki sposób? Uczniowie ZS nr 3 otrzymali odpowiedź na te i inne pytania. Mogli też poćwiczyć sytuacje, w których trzeba będzie poradzić sobie z agresorem.

- W rzeczywistości tak naprawdę nie wiemy, jakbyśmy zachowali się w przypadku ataku uzbrojonych ludzi na galerię handlową, czy szkołę. Brak podstawowej wiedzy może doprowadzić do tragedii. Ludzie nie wiedzą, co zrobić w chwili zagrożenia. Dlatego zdecydowaliśmy się przeprowadzić w naszej szkole tego typu ćwiczenia. Trzeba wiedzieć, jak uciekać, gdzie szukać schronienia i kiedy podjąć walkę o swoje życie - mówi Waldemar Stanaszek, nauczyciel wychowania fizycznego w ZS nr 3.

Uczniowie ćwiczyli m.in. symulację ataku uzbrojonego człowieka na klasę lekcyjną, obezwładnianie przeciwnika, ewakuację z miejsca zagrożenia. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

ZS3: "Kręci mnie bezpieczeństwo" Przestrogi na ferie ZS3: "Kręci mnie bezpieczeństwo" Przestrogi na ferie

Przyszłe policjantki z sukcesem w musztrze Przyszłe policjantki z sukcesem w musztrze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Radio Teheran06.12.2017 8:28

Polityka strachu.
W Jastrzebiu trzeba chronic sie przed innymi przestepsami. W tym kierunku kroki nie sa podejmowane.

Jan Paweł II 05.12.2017 22:57

Witam tu Jan Paweł II to ja dzisiaj podczas lekcji włamałem się i strzelalem z kremowek

do.........05.12.2017 21:59

Poradzili sobie dobrze - strzał i złodziej wącha kwiatki.

...........05.12.2017 16:09

Widzieliśmy jak sobie poradzili ze złodziejami bankomatów i to nam wystarczy.