Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
EkoOkna
6 grudnia 2017

JSW stawia na politykę antykorupcyjną i zasady etyki

JSW stawia na politykę antykorupcyjną i zasady etyki
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej przyjął Kodeks Etyki Grupy JSW. Określa on zasady postępowania w przypadku, kiedy dana sytuacja w pracy budzi wątpliwości moralne. W dokumencie zawarta też jest polityka antydyskryminacyjna i antykorupcyjna. 

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej przyjął Kodeks Etyki Grupy JSW. Kodeks powstał po to, by określić typy zachowań nieakceptowalnych przez Grupę JSW oraz opisać sposoby zachowań w sytuacjach, w których dana decyzja może budzić dylematy etyczne. Zawiera wskazówki dotyczące prowadzenia codziennej współpracy międzyludzkiej oraz współpracy z innymi podmiotami. W żadnym dokumencie nie można przewidzieć wszelkich ewentualności, w których mogą wystąpić problemy natury etycznej.

Niniejszy Kodeks powstał,  by pomóc tego typu dylematy rozstrzygać i stworzyć mechanizmy umożliwiające, uzyskanie odpowiedzi. Dokument ten zawiera w sobie politykę etyczną, antydyskryminacyjną, antykorupcyjną Grupy JSW, a także zasady dotyczące zgłoszeń naruszeń i nieprawidłowości, nieprzestrzegania zobowiązań wynikających z przepisów prawa, zagrożenia dla bezpieczeństwa i higieny pracy, zdrowia klientów i osób postronnych, bezpieczeństwa środowiska naturalnego, praktyk nieuczciwej konkurencji oraz prób zamaskowania któregokolwiek z powyższych. Kodeks Etyki daje szanse wszystkim pracownikom, niezależnie od zajmowanego stanowiska, zgłaszania problemów na wysokim szczeblu i ochronę przed ewentualnymi represjami ze strony przełożonych. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy

JSW planuje otwarcie linii autobusowej JSW planuje otwarcie linii autobusowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (49)
No ja za nic nie odpowiadam , ja jestem dyrektore11.12.2017 19:27

Jeszcze bym tego miernotę bolca dorzucił ale z Waldkiem i Józefem to by się pogryźli . Jacy są tacy są ale przynjamniej są sprawiedliwi w ocenianiu pracy pracujących za to bolec aby się im przypodobać okradał ludzi z pieniędzy bo tata zrobił go 7 dniowym dyrektorem i mu wolno :-)))) Teraz na krupku za kierownika magazynu robi , nawet biydokowi kawy ni mo mu kto zrobić ! A na bramie codziennie go legitymuja bo myślą , że to jest jakiś wygibus i na miedź poluje na grubie !

Do sceptyk08.12.2017 12:19

Człowieku, że ty nie jesteś prezesem JSW to się dziwię. Składaj CV

Sceptyk08.12.2017 11:03

Niezly kabaret w JSW. Firma moze sluzyc jako przyklad etyki: Dyrektor zespolonej oszust ktory chcial wyludzic odszkodowanie za wniesienie wypadku na zaklad pracy i poswiadczenie nieprawdy. Kierujacy JSW z tylnego siedzenia JP alkocholik z papierami ktory nawet pil na terenie zakladu pracy, stanowiska obsadzone miernotami z kregow rodziny i znajomych w mysl zasady "mierny ale wierny". Nagminne przymuszanie ludzi do przybierania w temperaturach albo zanizanie pomiarow (mechanizm prosty, wystarczy na pomiar wziasc termometr ktory zaniza pomiar). Karanie ludzi za pierdoly a przymykanie oczu na powazne sprawy jak niesprawne odpylacze, zraszania kombajnowe nawet nie zabudowane czasem na kombajnach, jazda na zatartych rolach w napedach, podlozonych na sztywno kawuesach. Lista jest dluga... Pompki z odpylacza zamiast pracowac w odpylaczach pompuja wode w przodkach a odpylacz zmostkowany, brak wody w rurociagach p-poz. - a pozniej nie dziwne ze zapalenia sa w przodkach. Nad obudowa pustki ze autem idzie zaparkowac zamaskowane tylko plotnem. Ale kodeks etyki jest bo ktos musial dostac za to premie.

Unkel Benek07.12.2017 20:32

Czy jak kierownikowi za urlop daje flache to kto dziala nie etycznie? Ja czy kierownik.

ja07.12.2017 14:01

To kiedy pierwsze zwolnienia ludzi z wątpliwą reputacją-panie prezesie

Adam07.12.2017 12:03

Nie nakręcać się panowie - kodeks etyki dotyczy pracowników fizycznych i dozoru ( do kierownika oddziału włącznie) z przyczyn ogólnie znanych wszystkim;):)

Zagłębiak07.12.2017 11:18

Największa etyka w jsw koks .
Moźe tu ktoś zrobi porządek.

Pokaż wszystkie opinie (49)