Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
6 grudnia 2017

JSW stawia na politykę antykorupcyjną i zasady etyki

JSW stawia na politykę antykorupcyjną i zasady etyki
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej przyjął Kodeks Etyki Grupy JSW. Określa on zasady postępowania w przypadku, kiedy dana sytuacja w pracy budzi wątpliwości moralne. W dokumencie zawarta też jest polityka antydyskryminacyjna i antykorupcyjna. 

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej przyjął Kodeks Etyki Grupy JSW. Kodeks powstał po to, by określić typy zachowań nieakceptowalnych przez Grupę JSW oraz opisać sposoby zachowań w sytuacjach, w których dana decyzja może budzić dylematy etyczne. Zawiera wskazówki dotyczące prowadzenia codziennej współpracy międzyludzkiej oraz współpracy z innymi podmiotami. W żadnym dokumencie nie można przewidzieć wszelkich ewentualności, w których mogą wystąpić problemy natury etycznej.

Niniejszy Kodeks powstał,  by pomóc tego typu dylematy rozstrzygać i stworzyć mechanizmy umożliwiające, uzyskanie odpowiedzi. Dokument ten zawiera w sobie politykę etyczną, antydyskryminacyjną, antykorupcyjną Grupy JSW, a także zasady dotyczące zgłoszeń naruszeń i nieprawidłowości, nieprzestrzegania zobowiązań wynikających z przepisów prawa, zagrożenia dla bezpieczeństwa i higieny pracy, zdrowia klientów i osób postronnych, bezpieczeństwa środowiska naturalnego, praktyk nieuczciwej konkurencji oraz prób zamaskowania któregokolwiek z powyższych. Kodeks Etyki daje szanse wszystkim pracownikom, niezależnie od zajmowanego stanowiska, zgłaszania problemów na wysokim szczeblu i ochronę przed ewentualnymi represjami ze strony przełożonych. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (49)
No ja za nic nie odpowiadam , ja jestem dyrektore11.12.2017 19:27

Jeszcze bym tego miernotę bolca dorzucił ale z Waldkiem i Józefem to by się pogryźli . Jacy są tacy są ale przynjamniej są sprawiedliwi w ocenianiu pracy pracujących za to bolec aby się im przypodobać okradał ludzi z pieniędzy bo tata zrobił go 7 dniowym dyrektorem i mu wolno :-)))) Teraz na krupku za kierownika magazynu robi , nawet biydokowi kawy ni mo mu kto zrobić ! A na bramie codziennie go legitymuja bo myślą , że to jest jakiś wygibus i na miedź poluje na grubie !

Do sceptyk08.12.2017 12:19

Człowieku, że ty nie jesteś prezesem JSW to się dziwię. Składaj CV

Sceptyk08.12.2017 11:03

Niezly kabaret w JSW. Firma moze sluzyc jako przyklad etyki: Dyrektor zespolonej oszust ktory chcial wyludzic odszkodowanie za wniesienie wypadku na zaklad pracy i poswiadczenie nieprawdy. Kierujacy JSW z tylnego siedzenia JP alkocholik z papierami ktory nawet pil na terenie zakladu pracy, stanowiska obsadzone miernotami z kregow rodziny i znajomych w mysl zasady "mierny ale wierny". Nagminne przymuszanie ludzi do przybierania w temperaturach albo zanizanie pomiarow (mechanizm prosty, wystarczy na pomiar wziasc termometr ktory zaniza pomiar). Karanie ludzi za pierdoly a przymykanie oczu na powazne sprawy jak niesprawne odpylacze, zraszania kombajnowe nawet nie zabudowane czasem na kombajnach, jazda na zatartych rolach w napedach, podlozonych na sztywno kawuesach. Lista jest dluga... Pompki z odpylacza zamiast pracowac w odpylaczach pompuja wode w przodkach a odpylacz zmostkowany, brak wody w rurociagach p-poz. - a pozniej nie dziwne ze zapalenia sa w przodkach. Nad obudowa pustki ze autem idzie zaparkowac zamaskowane tylko plotnem. Ale kodeks etyki jest bo ktos musial dostac za to premie.

Unkel Benek07.12.2017 20:32

Czy jak kierownikowi za urlop daje flache to kto dziala nie etycznie? Ja czy kierownik.

ja07.12.2017 14:01

To kiedy pierwsze zwolnienia ludzi z wątpliwą reputacją-panie prezesie

Adam07.12.2017 12:03

Nie nakręcać się panowie - kodeks etyki dotyczy pracowników fizycznych i dozoru ( do kierownika oddziału włącznie) z przyczyn ogólnie znanych wszystkim;):)

Zagłębiak07.12.2017 11:18

Największa etyka w jsw koks .
Moźe tu ktoś zrobi porządek.

Pokaż wszystkie opinie (49)