Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 18°14°
6 grudnia 2017

JSW podejmuje współpracę z partnerem z Indii

JSW podejmuje współpracę z partnerem z Indii
fod. JSW / Dawd Lach

Pod koniec listopada w Delhi przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej podpisali porozumienie o współpracy z Jindal Steel and Power Limited (JSPL). Spółki zamierzają prowadzić działania w zakresie projektów inwestycyjnych w sektorze wydobywczym. W porozumieniu jest również mowa o wykorzystaniu doświadczeń i wiedzy JSW i JSW Innowacje w celu świadczenia doradztwa.

Umowa zawarta w Indiach definiuje główne obszary współpracy pomiędzy JSW i jedną z najszybciej rozwijających się firm indyjskiego przemysły stalowegoSygnatariusze porozumienia planują prowadzenie analiz i badań potencjalnych wspólnych projektów inwestycyjnych w branży wydobywczej. JSW posiada olbrzymie doświadczenie i kompetencje w zakresie wydobywania węgla i produkcji koksu. Współpraca z JSW jako liderem branży w UE, dysponującym specjalistycznym know-how, umożliwi indyjskiej spółce rozszerzenie działalności oraz wsparcie w realizacji nowych projektów, a JSW umożliwi wykorzystanie potencjału oraz optymalny rozwój zgodny z przygotowywaną aktualnie długofalową strategią spółki. 

- Wspólnie z naszymi indyjskim partnerami dostrzegliśmy wiele potencjalnych obszarów działań, których realizacja pozwoliłaby na osiągnięcie efektu synergii i korzyści obydwu firmom. Chcemy wykorzystywać doświadczenia JSW i JSW Innowacje do świadczenia usług w sektorze wydobywczym, a to wpisuje się  w kierunki rozwoju JSW - komentuje Daniel Ozon JSW. -  Jastrzębska Spółka  Węglowa wykorzystując swoje olbrzymie możliwości oraz doświadczenie chce rozwijać skrzydła nie tylko w UE, ale również na świecie. 

Jindal Steel and Power Limited ( JSPL) jest jedną z najszybciej rozwijających się firm branży stalowej. Konglomerat poza sektorem stalowym działa również w energetyce,  górnictwie oraz  infrastrukturze. JSPL prowadzi działalność w Azji, Afryce i Australii. Rodzinną firmę prowadzi Naveen Jindala najmłodszy syn legendarnego Shri O.P. Jindala. Starszy z braci jest prezesem JSW Steel (!) wielomiliardowego konglomeratu, będącego częścią grupy Jindal, działającego w przemyśle stalowym oraz innych kluczowych sektorach indyjskiej gospodarki.

Grupa JSW jest największym producentem wysokiej, jakości węgla koksowego i znaczącym producentem koksu w Unii Europejskiej pod względem wielkości produkcji. Podstawową działalność Grupy JSW stanowi produkcja i sprzedaż węgla koksowego i węgla do celów energetycznych a także produkcja i sprzedaż koksu oraz węglopochodnych.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pomarańczowi przegrywają z Warszawą. Remis w play-off Pomarańczowi przegrywają z Warszawą. Remis w play-off

Górniczy telefon zaufania - informują o nieprawidłowościach Górniczy telefon zaufania - informują o nieprawidłowościach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Do Gość Dziś o 8:3008.12.2017 13:43

Tak ale zaznacz gdzie bo nie łapię?

Gość08.12.2017 8:30

07.12.2017 19:25, a co ty wiesz o ortografii ?

Do h2o07.12.2017 19:25

Co do elektrowni pompowo-szczytowej w Krupińskim to masz rację ale co do takiej elektrowni wo gule to nic nie wiesz. Jesteś zwykły tępym gimnazjalista co pisze o tym co mama z tata gada przy wieczornej kawie.

Myślisz że jak ludzie momentalnie zaczną oszczędzać czyli wyłącza wszystko to elektrownia tez tak od "cyk" ma spadek mocy. Otóż nie i do tego są potrzebne elektrownie pompowo-szczytowe. I przy wszelkiego rodzaju przejść z mocy szczytowej na moc poza szczytową. Wszak jest to nieopłacalne ale lepiej to zmagazynować w wodzie niż parę z kotłów wypuścić w atmosferę i pozbyć się tej energii nieodwracalnie w danej chwili.

Na szkoleniu spotkałem się nawet z człowiekiem twojego pokroju co myśli ze jak na wysokości jego głowy czyli około 1,5m nie wieje to to wiatraki 60m wyżej się kręcą zasilane prądem. Ale ty i tak tego nie zrozumiesz.

B.....07.12.2017 8:59

Super JSW gorą

Radio Teheran07.12.2017 8:15

@h2o

Sam jestes bzdura.

h2o07.12.2017 5:47

@Deutee, A wiesz jak działa giełda?

@Radii Teheran, elektrownia szczytowo pompowa to straszna bzdura. Przerabia energię nocna na dziennia gdzie przy okazji bilans energetyczny idzie na minus. To raczej taki duży akumulator niż elektrownia.

boryniok06.12.2017 18:29

Na siłę próbują udowodnić że JSW Innowacje jest potrzebna.

Pokaż wszystkie opinie (9)