Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
9 grudnia 2017

Kiedy zapłacą deputat węglowy dla emerytów? Procedury trwają

Kiedy zapłacą deputat węglowy dla emerytów? Procedury trwają fot. pixabay

Emeryci górniczy z niecierpliwością czekają na to, kiedy otrzymają pieniądze z tytułu deputatu węglowego. Wprawdzie ostateczny termin to 31 grudnia, ale mówiło się o tym, że pierwsze przelewy na konta mogą być już na barbórkę. Na razie nikt nic nie dostał. 

Ministerstwo Energii poinformowało w piątek, że wypłaty rekompensat spółki rozpoczną po otrzymaniu środków z dotacji budżetowej przyznanej przez Ministra Energii. Obecnie trwają konieczne procedury zmierzające do przekazania środków do przedsiębiorstw wypłacających. Także w Jastrzębskiej Spółce Węglowej potwierdzają, że formalności związane z deputatami są dopracowywane.

- Zgodnie z ustawą terminem ostatecznym jest 31 grudnia tego roku - powiedziała rzecznik JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

Wcześniej Ministerstwo Energii zapewniało, że termin ten zostanie dotrzymany. W czwartek w Sejmie wiceminister Grzegorz Tobiszowski zapewniał, że pieniądze na rekompensaty są zapewnione. Trwa „uruchamianie i przygotowanie do wypłaty”.

W czwartek w Sejmie wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski poinformował, że środki na rekompensaty są "uruchamiane i przygotowywane do wypłaty".

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW ma mniejszy zysk, niż rok temu  JSW ma mniejszy zysk, niż rok temu

JSW: 18 kwietnia pracownicy dostaną po 4280 zł JSW: 18 kwietnia pracownicy dostaną po 4280 zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (100)
Bogdan15.12.2017 16:27

I co dostał już ktoś kasa ruszyła

sony 13.12.2017 10:24

A Ty to taki dobry samarytanin jesteś,rozumiem,ze jakies pobory ci się należa ale ich nie przyjmujesz?,bo taka własnie jest z sytuacja Sandry,która pisała,ze owa kwota jej się należy.I nie ważne czy sama na to zapracowała czy nalezy jej się po kims.Tobie nic do tego zazdrośniku.

Do sony13.12.2017 6:35

Bo taka jest prawda nie napasione baby

Gość12.12.2017 21:26

A dlaczego mężowie emeryci pań ze spółki nie składali oświadczeń? Jakieś ploty na długoterminowe wypłaty odszkodowań?

Mirekch112.12.2017 21:12

Egon ja cię nie obrażam to nie obrażaj mnie prawdziwy polaku z różańcem w ręku.

mat12.12.2017 12:46

Ponoć wycofują się z pomysłu bo nikt nie chce im dać na to kredytu. Zgadzają się na odsetki nawet 300 milionów % (bo przecież to nie oni będą to spłacać tylko Ty podatniku) a i tak nikt nie chce dać.

sony 12.12.2017 12:15

ja pierdziele,co za ludziska...szok,jak mozna komus pisac,ze zyje z cudzych pieniedzy.Katolicki kraj,a za oknem przygotowania do swiat,...roraty w kosciele..,na wigilie pewnie i dodatkowe nakrycie...wstydzcie się!!!!

Pokaż wszystkie opinie (100)