Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
11 grudnia 2017

Budżet MZK przyjęty. Zwiększono dotację

Budżet MZK przyjęty. Zwiększono dotację
fot. MZK Jastrzębie

W czwartek 7 grudnia członkowie Zgromadzenia Międzygminnego Związku Komunikacyjnego zdecydowali o przyjęciu budżetu na przyszły rok.  Wyniesie on 41 mln 300 tys. zł. 

Uwzględniono wyższą dotację gmin członkowskich do wozokilometra (obecnie jest to 4,55 zł - od stycznia 475 zł), a także dodatkowe 900 tys. zł na obsługę komunikacji na ternie Żor, Czerwionki-Leszczyn i Suszca. Było to konieczne, ponieważ obecny przewoźnik wypowiedział umowę ze względu na zbyt niską, nieopłacalną stawkę za wozokilometr. Od stycznia spadnie ona do kwoty 4,53 zł.

Przedstawiciele gmin wchodzących w skład MZK podjęli również decyzję o przedłużeniu terminu obowiązywania porozumień z Urzędem Wojewódzkim, a także gminami nie będącymi członkami Związku. Uchwały dotyczą współpracy z powiatem i miastem Rybnik, powiatem i miastem Pszczyna, a także z gminą Strumień.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zobacz plan jazdy autobusów w święta Zobacz plan jazdy autobusów w święta

MZK: Będzie nowy rozkład jazdy i ekologiczne autobusy MZK: Będzie nowy rozkład jazdy i ekologiczne autobusy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Gość12.12.2017 13:02

Radiowiec,a jak bedzie po persku. Jestem seboc,internetowy przygłupek?

Jo.12.12.2017 12:50

Radio,dlaczemu sie wstydzasz pisowac pode nazewnictwem seboc?

plugawy ...12.12.2017 12:16

Byt MZK zagrożony to i pieniądze się znalazły.

Radio Teheran12.12.2017 9:05

To moj tekst. Iran to przepiekny i fascynujacy kraj, moglbym opowiadac godzinami. Polecam sie wybrac. Wize dostaje sie na lotnisku.

Architektonicznym symbolem miasta pozostaje Wieza Wolnosci (Azadi). Miasto od czasow Szacha rozwinelo sie bardzo. Nowoczesna strone reprezentuja np. Wieza Milad (jeden z najwyzszych budynkow na swiecie, wewnatrz znajduje sie galeria sztuki a widok z gory powoduje opad szczeki) i most "Natura". Piekna piesza przeprawa nad autostrada miedzy dwoma parkami bedaca popularnym miejscem spotkan. Most Tabiat zostal zaprojektowany przez mloda kobiete - to tez ma swoje silne znaczenie.

Warto nauczyc sie kilka zdan po persku. Jezyk Farsi chwilami jest zaskakujaco do polskiego podobny.
"Az Lahestan hastam" znaczy "z Polski (Lahestanu) jestem".

Gość12.12.2017 7:58

Zabłysnąłeś jak żaróweczka. Podejrzewam, że raczej to nie Twój tekst o Persji i Teheranie, ctrl+c i ctrl+v poszło w ruch. No ale cóż. Pozdrawiam.

Radio Teheran11.12.2017 20:24

"po człowieku który ma taki nick - raczej nic mądrego i sensownego"

A to niby czemu?
"Radio Teheran" to jedna z ciekawszych audycji PR3 Polskiego Radia. Wspolczesna muzyka perska, powazna i nie tylko. Persja to kolebka cywilizacji. Sam Teheran to najwieksze miasto Bliskiego Wschodu. Poludnie miasta wylania sie ze swa niska zabudowa z brazowo-zoltej pustyni, od polnocy granice miasta wyznacza osniezona sciana gor Elbrus, dajac tlo wiezowcom w dzielnicy Tajrish.

Gość11.12.2017 19:44

Radio Teheran to następca Seboca? Kolejny który pozjadał wszystkie rozumy nic mu się nie podoba i wszystko krytykuje. Czego spodziewać sie po człowieku który ma taki nick - raczej nic mądrego i sensownego. PISze żeby pisać.

Pokaż wszystkie opinie (19)