Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
11 grudnia 2017

W Jastrzębiu Szlachetna Paczka dotarła do 64 rodzin

  • W Jastrzębiu Szlachetna Paczka dotarła do 64 rodzin
  • W Jastrzębiu Szlachetna Paczka dotarła do 64 rodzin
  • W Jastrzębiu Szlachetna Paczka dotarła do 64 rodzin
  • W Jastrzębiu Szlachetna Paczka dotarła do 64 rodzin
Więcej zdjęć:
fot. Andrzej Klocek

Take w Jastrzębiu-Zdroju w ostatni weekend finiszowała Szlachetna Paczka. W naszym mieście darczyńcy przygotowali paczkę dla 64 rodzin. 

- Magazynem, gdzie darczyńcy przywozili paczki dla rodzin była Szkoła Podstawowa nr 10. Stamtąd nasi wolontariusze przewożą paczki do rodzin. Pomagają nam w tym strażacy oraz strażnicy miejscy. Dostarczenie niektórych prezentów naprawdę wymaga wysiłku, kiedy trzeba przewieźć, na przykład lodówkę, pralkę, albo… kilka ton węgla - mówi Sylwia Wojnarowska, lider Szlachetnej Paczki w Jastrzębiu.

W sobotę i niedzielę w SP 10 było pełno wolontariuszy, którzy nie tylko przyjmowali paczki i odwozili do rodzin, ale również je pakowali. Do szkoły zgłaszali się mieszkańcy, którzy przynosili pojedyncze produkty spożywcze, żeby, chociaż w ten sposób wspomóc potrzebujących.

Wśród darczyńców nie zabrakło zawodników Jastrzębskiego Klubu Hokejowego, Jastrzębskiego Węgla czy partii SLD. Były również firmy i osoby prywatne, chcące wspomóc potrzebujących.

- Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tegorocznej Szlachetnej Paczki. Szkole, która użycza nam swojej siedziby oraz darczyńcom i wolontariuszom. Nie sposób wymienić wszystkich ludzi dobrej woli, dzięki którym nasze przedsięwzięcie doszło do skutku - mówi Edyta Malik Wolontariuszka. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przekaż świąteczny dar dla potrzebujących Przekaż świąteczny dar dla potrzebujących

Święty Mikołaj przybędzie na łyżwach Święty Mikołaj przybędzie na łyżwach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Patryk199707.12.2018 22:18

Jak to jest możliwe że pani z ul Gagarina dostaje szlachetna paczke która ma zarejestrowany samochód, pracuje i dofinansowanie z państwa na trojke dzieci. Sam się starałem o paczkę dla pani z dzieckiem z zapomogą z OPS( niecałe 500 zł na miesiąc) gdzie udało się zebrać kilka rzeczy i sprawa ucichła. Szkoda jest tych darczyńców co są naciagani co roku przez takich jak ta pani!!!

Gość12.12.2017 17:14

Powinny być podane nazwiska tych psełdo biedaków

Gość12.12.2017 11:52

Myślałem, że bieda to brak jedzenia i ubrania, a okazuje się, że bieda to brak pralki automatycznej i lodówki.

Oko proroka11.12.2017 17:11

Wiem że każdy anonim to tchórzostwo

anonim11.12.2017 16:33

Znam rodzinę która nie powinna dostać szlachetnej paczki a dostała.