Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°13°
11 grudnia 2017

W Jastrzębiu Szlachetna Paczka dotarła do 64 rodzin

  • W Jastrzębiu Szlachetna Paczka dotarła do 64 rodzin
  • W Jastrzębiu Szlachetna Paczka dotarła do 64 rodzin
  • W Jastrzębiu Szlachetna Paczka dotarła do 64 rodzin
  • W Jastrzębiu Szlachetna Paczka dotarła do 64 rodzin
Więcej zdjęć:
fot. Andrzej Klocek

Take w Jastrzębiu-Zdroju w ostatni weekend finiszowała Szlachetna Paczka. W naszym mieście darczyńcy przygotowali paczkę dla 64 rodzin. 

- Magazynem, gdzie darczyńcy przywozili paczki dla rodzin była Szkoła Podstawowa nr 10. Stamtąd nasi wolontariusze przewożą paczki do rodzin. Pomagają nam w tym strażacy oraz strażnicy miejscy. Dostarczenie niektórych prezentów naprawdę wymaga wysiłku, kiedy trzeba przewieźć, na przykład lodówkę, pralkę, albo… kilka ton węgla - mówi Sylwia Wojnarowska, lider Szlachetnej Paczki w Jastrzębiu.

W sobotę i niedzielę w SP 10 było pełno wolontariuszy, którzy nie tylko przyjmowali paczki i odwozili do rodzin, ale również je pakowali. Do szkoły zgłaszali się mieszkańcy, którzy przynosili pojedyncze produkty spożywcze, żeby, chociaż w ten sposób wspomóc potrzebujących.

Wśród darczyńców nie zabrakło zawodników Jastrzębskiego Klubu Hokejowego, Jastrzębskiego Węgla czy partii SLD. Były również firmy i osoby prywatne, chcące wspomóc potrzebujących.

- Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tegorocznej Szlachetnej Paczki. Szkole, która użycza nam swojej siedziby oraz darczyńcom i wolontariuszom. Nie sposób wymienić wszystkich ludzi dobrej woli, dzięki którym nasze przedsięwzięcie doszło do skutku - mówi Edyta Malik Wolontariuszka. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Gdzie znaleźć świąteczny spokój? Może w Tatrach? Gdzie znaleźć świąteczny spokój? Może w Tatrach?

O zwyczajach świątecznych opowiada etnograf O zwyczajach świątecznych opowiada etnograf

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość12.12.2017 17:14

Powinny być podane nazwiska tych psełdo biedaków

Gość12.12.2017 11:52

Myślałem, że bieda to brak jedzenia i ubrania, a okazuje się, że bieda to brak pralki automatycznej i lodówki.

Oko proroka11.12.2017 17:11

Wiem że każdy anonim to tchórzostwo

anonim11.12.2017 16:33

Znam rodzinę która nie powinna dostać szlachetnej paczki a dostała.