Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
12 grudnia 2017

Poleciały mandaty dla pieszych i kierowców

Poleciały mandaty dla pieszych i kierowców
fot. KMP Jastrzębie

Kolejne działania policji pokazały, że piesi nie zawsze prawidłowo przechodzą przez ulicę, a kierowcy nie ustępują im pierwszeństwa. Kilkadziesiąt osób otrzymało mandat karny. 

Akcja "NURD" trwała w piątek w godzinach 06.00 do 22.00. Udział w niej wzięło 12 policjantów ruchu drogowego jastrzębskiej komendy, którzy przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów. Okazuje się, że nie tylko piesi popełniają wykroczenia.

-  Mundurowi interweniowali wobec niechronionych uczestników ruchu 20 razy. Najczęściej popełnianym przez nich wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. 11 osób ukarano mandatem karnym. Jeżeli chodzi natomiast o zachowanie zmotoryzowanych, to stróże prawa podjęli czynności wobec aż 31 kierowców. Zmotoryzowani w nieprawidłowy sposób przejeżdżali przez przejścia dla pieszych, czy parkowali na chodnikach, w pobliżu oznakowanych przejść. Również i w tym wypadku policjanci nie byli pobłażliwi i nałożyli grzywnę na 19 osób - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne" Policja: "Rzetelnie naliczono punkty karne"

Drzemka w miasteczku ruchu drogowego i mandat Drzemka w miasteczku ruchu drogowego i mandat

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
mieszkaniec19.12.2017 17:44

Polecam przyjrzeć się choćby jak niektórzy pajace parkują w okolicach kina centrum...
Samochody wzdłuż na chodniku a policja i straż miejska mają na to wy*****e?
Nie da się przejść. Ja nie chodzę środkiem drogi to jakim prawem przez nich trzeba chodzić po pagórkach, po trawnikach itd.?
Żenada

Ja13.12.2017 9:10

Chyba nigdzie w kraju tak w Jastrzębiu ludzie się na wzajem pod.........ą nawzajem to na górników(miasto stworzone do górników) to na kierowców to na sąsiadów z graniczących miast masakra flustraci i tyle Polska w pigułce

krzys12.12.2017 16:24

a ci co mieli Wizytówkę :) co z nimi ?

Gość12.12.2017 11:51

Dobrze, że nie sprawdzali na Wielkopolskiej samochodów zaparkowanych na trawnikach, chodnikach , na przejściach dla pieszych i na skrzyżowaniach (przy wjazdów spod bloków).

łowcadebili12.12.2017 10:52

Zamijcie sie w końcu "pseudo-kolarzami", przez których tworzą sie korki, bo nie chce im się jeździć ścieżką rowerową. Paru już takich "sportofcuf" musiałem zepchnąć do rowu albo na pobocze.

Janusz12.12.2017 9:43

12 osób z Policji - szok! Po co tyle w drogówce. Powinni patrolować osiedla, niebezpieczne miejsca, ćpunów na ulicach, a oni kontrolują kierowców. Chore!

Leszek12.12.2017 9:06

Wygląda na to że nie jest tak źle.

Pokaż wszystkie opinie (9)