Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
12 grudnia 2017

JSW: Pieniądze za węgiel dla emerytów jeszcze przed świętami

JSW: Pieniądze za węgiel dla emerytów jeszcze przed świętami
fot. JSW S.A.

Finalizują się sprawy związane z wypłatą rekompensaty dla emerytów górniczych. Najprawdopodobniej pierwsze przelewy na konta zostaną wykonane w przyszłym tygodniu.

Jak poinformowała rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej Katarzyna Jabłońska-Bajer, spółka w dniu 1 grudnia złożyła w ministerstwie energii wniosek o dotację, z przeznaczeniem na wypłatę rekompensat. Umowa o przekazanie pieniędzy pomiędzy JSW a ministerstwem ma być zawarta lada dzień. Po jej podpisaniu spółka otrzyma środki i zacznie przelewać pieniądze na konta osób, które przeszły pozytywną weryfikację.

- Wszystko wskazuje na to, że od poniedziałku 18 grudnia zaczniemy wykonywać przelewy na konta osób uprawnionych do otrzymania rekompensaty. Jednak nie wszyscy otrzymają pieniądze w jednym dniu, będzie to rozłożone w czasie - mówi rzecznik JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

W JSW uprawnionych do otrzymania rekompensaty jest ok. 50 tys. osób. Niewykluczone, że niektóre z nich otrzymają pieniądze po świętach, jednak nie później niż do końca roku. Na chwilę obecną nikt nie otrzymał wypłaty rekompensaty i informacje, że tak się stało są nieprawdziwe. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu Konstruktorzy z JSW wynalazek stworzyli w garażu

W kopalni JSW strop zawalił się na górników W kopalni JSW strop zawalił się na górników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
Górnik19.12.2017 14:26

a czy jest tu ktos z kopalni knurów co jeszcze nie dostał kasy?

sony do Górnika19.12.2017 10:17

musze sprostować wczesniejszą wypowiedz,bo w komentarzach jest wpis Janka,który pisze,ze wniosek składał pierwszego dnia a decyzję odmowną dostał bodajże wczoraj-także nijak sie to ma do tych umownych 14 dni:-(

Górnik18.12.2017 22:41

dziekuje. troche sie uspokoiłem :)

sony 18.12.2017 17:28

jak dobrze pamietam z zapisów ustawy,to ewentualną decyzję odmowną powinno się dostać listownie do 14 dni(chyba roboczych) po złozeniu wniosku

Górnik16.12.2017 22:30

Ale to sie dostaje ja listownie na podany adres we wniosku?

Wnuk16.12.2017 18:16

Odmowa jest na piśmie, z podaniem przyczyny.

Górnik15.12.2017 21:55

a moze mi ktos powiedziec , bo tez czekam . Jak sie złożyło wniosek to jak by była odmowa to sie dostaje jakieś pismo?

Pokaż wszystkie opinie (30)