Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
12 grudnia 2017

Wigilia i jasełka w wykonaniu rodzin zastępczych

  • Wigilia i jasełka w wykonaniu rodzin zastępczych
  • Wigilia i jasełka w wykonaniu rodzin zastępczych
  • Wigilia i jasełka w wykonaniu rodzin zastępczych
  • Wigilia i jasełka w wykonaniu rodzin zastępczych
Więcej zdjęć:
Zobacz więcej zdjęć
fot.kb / jastrzebieonline.pl

Już po raz czwarty w niedzielę, 10 grudnia, Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował dla rodzin zastępczych uroczyste spotkanie wigilijne. Z każdym rokiem coraz liczniej rodziny zastępcze zapełniają piękne wnętrza Restauracji Dąbrówka, która dla wyjątkowych gości przygotowuje świąteczne potrawy. 

Zebranych gości przywitał prezydent Janusz Buda oraz dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Teresa Joachimowska, życząc zebranym przede wszystkim samych radosnych chwil i pomyślności w życiu osobistym oraz wielu sił, cierpliwości i wytrwałości w pełnieniu niezwykle ważnej funkcji Rodziny Zastępczej. 

Wszystkie dzieci obdarowane zostały prezentami, które wręczył prawdziwy Święty Mikołaj. Największym zaskoczeniem było niezwykle wzruszające przedstawienie jasełkowe przygotowane przez Fundację Słoneczna Kraina Dzieciom, w którym w rolę aktorów licznie wcielili się członkowie rodzin zastępczych a nawet całe rodziny.  Jasełka, które odegrały rodziny zastępcze z Jastrzębia- Zdroju są wydarzeniem pionierskim w Polsce.  Próby do Jasełek odbywały się od listopada w siedzibie OPS.  Doskonała gra aktorska, zaangażowanie, piękne stroje idealnie wprowadziły wszystkich obecnych w klimat nadchodzących świąt.

- To było bardzo miłe spotkanie. Co roku spotykamy się na wigilii, aby wspólnie spędzić te wyjątkowe chwile. Mamy tutaj swoich znajomych, którzy chętnie opowiadają nam co u nich słychać, jak dzieci się chowają, jakie sukcesy odnoszą - powiedziała jedna z pań, biorąca udział w spotkaniu. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Śląskie wierzenia wigilijne Śląskie wierzenia wigilijne

O zwyczajach świątecznych opowiada etnograf O zwyczajach świątecznych opowiada etnograf

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
A,15.12.2017 17:43

fajnie było

Rodzic zastępczy 13.12.2017 23:41

Dziękujemy wszystkim a szczególnie Pani Monice która wspiera i wspierała rodzicielstwo zastępcze i jest inicjatorem wielu pozytywnych działań w tym obszarze.

Lauretta13.12.2017 14:38

Ops? No, no. Na poziomie.

Gość13.12.2017 14:06

Dla organizatorów wielkie ukłony i gratulacje!!))

Gość13.12.2017 11:07

bardzo dobra inicjatywa. Brawo!