Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
13 grudnia 2017

Minister energii zabrał głos w sprawie węgla dla emerytów

Minister energii zabrał głos w sprawie węgla dla emerytów
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Kwestia wypłat rekompensaty z tytułu utraconego prawa do deputatu węglowego budzi spore zainteresowanie, a dokładnie to, kiedy pieniądze wpłyną na konta. Minister energii zabrał glos w sprawie. 

- Mamy nadzieję, że do świąt wszyscy uprawnieni otrzymają rekompensatę - komentuje wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski. 11 grudnia 2017 r. zostały podpisane umowy o przyznanie dotacji budżetowej na finansowanie wypłaty świadczeń rekompensacyjnych pomiędzy ministrem energii i spółkami wypłacającymi - zapewnia minister energii Krzysztof Tchórzewski. 

Do końca bieżącego tygodnia środki budżetowe na finansowanie świadczeń zostaną przekazane przez Ministerstwo Energii do spółek, które po ich otrzymaniu niezwłocznie rozpoczną wypłaty rekompensat osobom uprawnionym.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nowy Level jastrzębskiego górnictwa Nowy Level jastrzębskiego górnictwa

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
LAPANY KASZUB 15.12.2017 21:42

Witom jo już dostol na sznapsa weteran KWK Moszczenicy pozdrawiam jeszcze zyjacych

Gurnik14.12.2017 22:21

Płacom jusz!!!

wiluś 14.12.2017 17:08

ZigiBN...ochłoń chłopie troszeczkę nie gorączkuj się !!! w zapisie jest termin 31.12.2017....więc o co ten płacz i narzekanie na biurokracje...spokojnie , otrzymasz przed świetami...i wtedy zagrabisz ty do siebie!!!

Zigi BN14.12.2017 13:53

Dlaczego tak długo trwa ? Bo polska biurokracja od dawania jest bardzo oporna ,inaczej jest do odbierania ! Czy zmieni się to kiedyś ? Myślę ,że nigdy bo winne są temu grabie ,tak prymitywne narzędzie ale skuteczne .

Oko proroka14.12.2017 9:24

Minister niech nie zabiera głosu w sprawie węgla tylko niech przeleje kasę na konta emerytów bo nie dość że nas wykiwali to jeszcze czekać trzeba

wiluś 14.12.2017 7:13

Jozwa....wszystko się należy ale wam rylom!!! o głupiego flapsa skamleliście jak pies o miske zupy!!!

Jozwa13.12.2017 23:57

Emeryci nic nie powinni dostawac. Mają emerytura i won

Pokaż wszystkie opinie (30)