Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
14 grudnia 2017

Można oddać krew przed jastrzębskim magistratem

Można oddać krew przed jastrzębskim magistratem
fot. UM Jastrzębie

Dzisiaj, w czwartek, będzie można ostatni raz w tym roku oddać krew. Mobilny autobus będzie stał na parkingu przed jastrzębskim magistratem. 

To ostatnia okazja w tym roku, aby podzielić się najcenniejszym darem, jaki człowiek może przekazać drugiemu człowiekowi - krwią. Każda pełnoletnia osoba może przyłączyć się do akcji organizowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza. Mobilny ambulans do poboru krwi będzie stał na parkingu przy Urzędzie Miasta w godzinach od 10.00 do 16.00.

Krew lub jej składniki mogą oddawać osoby od 18 do 65 roku życia, które ważą co najmniej 50 kg. Krwiodawca powinien być zdrowy i w dobrej formie, za każdym razem musi wypełnić ankietę na temat swojego stanu zdrowia i przejść badania - do oddania krwi kwalifikuje lekarz. Na stałe dyskwalifikują przede wszystkim poważne choroby; czasowa dyskwalifikacja może być spowodowana np. przeziębieniem, wyrwaniem zęba, a także zrobieniem tatuażu.

Osoby pełnoletnie, chętne do oddawania krwi, muszą posiadać dokument tożsamości.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pomarańczowi pokonują Cuprum Lubin 3:0 Pomarańczowi pokonują Cuprum Lubin 3:0

Nocna pijalnia alkoholu przy fontannie solankowej Nocna pijalnia alkoholu przy fontannie solankowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
SRK14.12.2017 16:53

A wolne dają i ile czekolad

Gość14.12.2017 13:20

Gratuluję odpowiedzialności kierowcy tego autobusu, najpierw wyprzedził mnie przed przejściem dla pieszych, a później wymusił przed rondem pierwszeństwo wpychając się z pasa do skrętu w prawo.