Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
15 grudnia 2017

JSW chce przeznaczyć 1,5 mld zł na chude czasy

JSW chce przeznaczyć 1,5 mld zł na chude czasy
fot. JSW S.A.

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej zamierza przeznaczyć 1-1,5 mld zł na tak zwany fundusz stabilizacyjny. Ma on zapewnić funkcjonowanie spółki w czasach kryzysu tak, aby dysponowała ona środkami na bieżące funkcjonowanie. 

Celem funduszu stabilizacyjnego będzie wsparcie stabilizacyjne bieżącej płynności Spółki oraz ograniczenie wpływu ryzyka zmienności cen węgla i koksu, na utrzymanie ciągłości prowadzenia działalności operacyjnej i inwestycyjnej Grupy Kapitałowej JSW.

- W okresach koniunktury na rynkach węgla, Spółka zamierza przekazywać część generowanych nadwyżek pieniężnych i lokować w FIZ. Środki zgromadzone w FIZ będą mogły być wykorzystane w okresie załamania koniunktury i/lub w okresie, kiedy spółka będzie generowała ujemne przepływy pieniężne. Jednocześnie środki te będą stanowić wsparcie finansowe dla planowanych w długim i średnim terminie wydatków związanych z realizacją inwestycji o strategicznym znaczeniu dla Spółki i GK JSW, związanych między innymi z rozbudową mocy wydobywczych, zwiększeniem dostępu do złóż, przeróbką węgla oraz produkcją koksu - informuje Jastrzębska Spółka Węglowa.

Fundusz stabilizacyjny stosować będzie konserwatywną politykę inwestycyjną w zarządzaniu portfelem tworzonego funduszu. Środki funduszu będą lokowane w płynne aktywa o bardzo wysokim współczynniku bezpieczeństwa w tym głównie w obligacje Skarbu Państwa, inne skarbowe instrumenty dłużne, oraz inne instrumenty, dla których stosowny limit zaangażowania został ściśle określony w polityce inwestycyjnej Funduszu.

Spółka zakłada, że wniosek w sprawie rejestracji FIZ zostanie zgłoszony do Sądu do końca 2017 roku a w momencie jego utworzenia zostanie on zasilony kwotą 1-1,5 miliarda zł.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Srk17.12.2017 17:19

Co boicie sie ukladu zbiorowego i dobrze powinni wam wszystko pozabierac.ja jestem na urlopie i mam to gdzies.

elwirka17.12.2017 12:07

Czy ktoś wie jak prace nad nowym ZUZP ?? cos ktoś ? pozdr

ja16.12.2017 19:09

Dobra,dobra a kiedy wypłaca nam pracownikom po 12 tyś? Zna ktoś termin? Podobno mają wypłacić????

Hahaha16.12.2017 9:39

Tyle kasy a my w SiG robimy tą samą robotę za smieszne pieniądze... Niech przenoszą nas pos grube

Leszek16.12.2017 8:58

Wczoraj minęło 36 lat kiedy ZOMO strzelało i pałowało na kopalni za wolne soboty i niedziele.

Adam M.16.12.2017 4:23

Chcą odłożyć 1 - 1,5 mld zł na czasy , gdy rząd wskaże którą kopalnię TRZEBA kupić.

Teodor 15.12.2017 22:00

A czy do konca roku wyplaca jakas premie chetnie skonsumuje odpowiedzcie

Pokaż wszystkie opinie (25)