Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
15 grudnia 2017

JSW chce przeznaczyć 1,5 mld zł na chude czasy

JSW chce przeznaczyć 1,5 mld zł na chude czasy
fot. JSW S.A.

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej zamierza przeznaczyć 1-1,5 mld zł na tak zwany fundusz stabilizacyjny. Ma on zapewnić funkcjonowanie spółki w czasach kryzysu tak, aby dysponowała ona środkami na bieżące funkcjonowanie. 

Celem funduszu stabilizacyjnego będzie wsparcie stabilizacyjne bieżącej płynności Spółki oraz ograniczenie wpływu ryzyka zmienności cen węgla i koksu, na utrzymanie ciągłości prowadzenia działalności operacyjnej i inwestycyjnej Grupy Kapitałowej JSW.

- W okresach koniunktury na rynkach węgla, Spółka zamierza przekazywać część generowanych nadwyżek pieniężnych i lokować w FIZ. Środki zgromadzone w FIZ będą mogły być wykorzystane w okresie załamania koniunktury i/lub w okresie, kiedy spółka będzie generowała ujemne przepływy pieniężne. Jednocześnie środki te będą stanowić wsparcie finansowe dla planowanych w długim i średnim terminie wydatków związanych z realizacją inwestycji o strategicznym znaczeniu dla Spółki i GK JSW, związanych między innymi z rozbudową mocy wydobywczych, zwiększeniem dostępu do złóż, przeróbką węgla oraz produkcją koksu - informuje Jastrzębska Spółka Węglowa.

Fundusz stabilizacyjny stosować będzie konserwatywną politykę inwestycyjną w zarządzaniu portfelem tworzonego funduszu. Środki funduszu będą lokowane w płynne aktywa o bardzo wysokim współczynniku bezpieczeństwa w tym głównie w obligacje Skarbu Państwa, inne skarbowe instrumenty dłużne, oraz inne instrumenty, dla których stosowny limit zaangażowania został ściśle określony w polityce inwestycyjnej Funduszu.

Spółka zakłada, że wniosek w sprawie rejestracji FIZ zostanie zgłoszony do Sądu do końca 2017 roku a w momencie jego utworzenia zostanie on zasilony kwotą 1-1,5 miliarda zł.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy Wybuchowo przed Jastrzębską Spółką Węglową - piknik naukowy

JSW planuje otwarcie linii autobusowej JSW planuje otwarcie linii autobusowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
Srk17.12.2017 17:19

Co boicie sie ukladu zbiorowego i dobrze powinni wam wszystko pozabierac.ja jestem na urlopie i mam to gdzies.

elwirka17.12.2017 12:07

Czy ktoś wie jak prace nad nowym ZUZP ?? cos ktoś ? pozdr

ja16.12.2017 19:09

Dobra,dobra a kiedy wypłaca nam pracownikom po 12 tyś? Zna ktoś termin? Podobno mają wypłacić????

Hahaha16.12.2017 9:39

Tyle kasy a my w SiG robimy tą samą robotę za smieszne pieniądze... Niech przenoszą nas pos grube

Leszek16.12.2017 8:58

Wczoraj minęło 36 lat kiedy ZOMO strzelało i pałowało na kopalni za wolne soboty i niedziele.

Adam M.16.12.2017 4:23

Chcą odłożyć 1 - 1,5 mld zł na czasy , gdy rząd wskaże którą kopalnię TRZEBA kupić.

Teodor 15.12.2017 22:00

A czy do konca roku wyplaca jakas premie chetnie skonsumuje odpowiedzcie

Pokaż wszystkie opinie (25)