Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 24°21°
15 grudnia 2017

Trwa Jarmark Bożonarodzeniowy

Trwa Jarmark Bożonarodzeniowy
fot. Aneta Czarnocka-Kanik / UM Jastrzębie

Dzisiaj, w piątek rusza jastrzębski Jarmark Bożonarodzeniowy. Przez trzy dni mieszkańcy mogą zakupić na nim artykuły świąteczne oraz wziąć udział w imprezach kulturalnych, które zostały specjalnie dla nich przygotowanych. 

W piątek o godzinie 18:00 na placu przed kinem Centrum rozbłyśnie miejska choinka. Mieszkańcy wspólnie z prezydent miasta Anna Hetman zapalą świąteczną iluminację. Atmosferą świąteczną będzie można cieszyć się już od godz. 11:30, kiedy ze sceny popłyną kolędy wykonane w różnych językach. Natomiast w godz. 15-30-18:30 odbędzie się kolędowanie wraz z zespołem Tomasza Ciby.

Także w sobotę będzie się wiele działo.  Na godz. 15:40 zaplanowano wręczenie nagród w konkursie na najładniejszą ozdobę świąteczno-choinkową oraz na najciekawszy kalendarz adwentowy. W godz.16-19 mieszkańcy zaproszeni są na wspólne kolędowanie z Big Band Borynia. Wystąpią również uczestnicy sekcji wokalnej działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury.

W niedzielę w godz. 15-18 program świąteczny wykona orkiestra KURCBEND oraz zespół folklorystyczny Niezapominajki.

Stoiska świąteczne będą otwarte w piątek i sobotę, w godz. 10-19 oraz w niedzielę w godz. 10-18. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza Jarmark Wielkanocny Rusza Jarmark Wielkanocny

Wielbłąd Czesio bohaterem żywej szopki Wielbłąd Czesio bohaterem żywej szopki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
J.K.18.12.2017 1:20

Do wypowiedzi:Gość16.12.2017 22:23 Masz gościu rację ale tylko 50/50.Zgadzam się że tereny zielone mają ogromne znaczenie ale nasze Jastrząbko nie stoi najgorzej z tym na Śląsku.Skoro wszyscy jak mniemam chcą postępu ,to musi zniknąć trochę zieleni.Byłeś w Katowicach???Wyjdź chociażby z psem na dwór.Nie ma gdzie.A swoją drogą to czym palą chanysy to też uwłacza wszelkim normą.Ja mam niezły dochód,choć Rockefelerem nie jestem,nigdy bym sięna dom nie zdecydował.Mam ciepło ze ściany,popiołu nie muszę wynosić a i ja jestem zdrowszy bo nie muszę rozpalać ani dokładać do pieca.A tak w ogóle za bardzo rozpisałem się bo to nie na temat tego artykułu.My Polacy mamy głupi nawyk że narzekamy.Jarmark jak jarmark,nie ma cudów ale kto chcę coś kupić to kupi.A do Rybnika to można jechać ale jedynie po smog,którego tak ludzie nie nawidzicie. WESOŁYCH ŚWIĄT (Przepraszam jak kogoś obraziłem)

...17.12.2017 21:59

Jak zwykle same narzekania. Otóż byłem dziś w Rybniku i wiecie co? Wróciłem po stroik do Jastrzębia... ładniejsze były u nas.

Gość16.12.2017 22:23

Miasto pustynnieje, coraz mniej terenów zielonych, coraz więcej marketow z parkingami zamiast drzew i krzaków, do tego zasypuje się filtry typu bagniska z drzewami przy Podhalańskiej, drzewa się wycina w takich miejscach, bardzo niefortunnie, bo wtedy dymy z Ruptawy wkraczają nad osiedla,a jest coraz więcej kopcących domów na Ruptawie i Górnym. Droga Główna Południowa też ma swoj udział, bo skasowała zielone tereny pomiędzy hałdą, a miastem, hałda Pochwacie zaraz obok niej - coraz wyższa, rośnie bardzo szybko..., Za chwilę będziemy się kisić jak w Rybniku się kiszą.
Tym bardziej, ze te znienawidzone "chaszcze", w Strefie Centrum mają być wycięte, a ja wiele razy z okna obserwowałem, jak po nocnym kopceniu na Górnym, dymy zatrzymywały się na tych krzakach, a wchodziły do centrum tylko "idąc" wzdłuż Ul. Sybiraków, ale przez krzaki się nie przedostawały. Nie bedzie tego, tych zarośli, to się podusimy w samiutkim centrum jeszcze bardziej niż teraz.

ość16.12.2017 22:12

Smog nad Jastrzębiem czy Rybnikiem pięknie widać z Beskidów, to jest taka fioletowa "mgła", miast nie widać, bo zasłania je fiolet. Ale gdy jest halny to ten "fiolet" wywiewa, wtedy Śląsk, elektrownie w Rybniku, bloki w Jastrzębiu, widać pięknie. My oczywiście w tym fiolecie się kisimy, chociaż tego nie widzimy, tego syfu i wcale nie jest tak, ze to ogranicza widoczność, nic z tych rzeczy. A z czego to wynika - m.in. z ciśnienia atmosferycznego, po prostu może nie wpuszczać syfu na górne warstwy i ten syf kisi się na dole. Jak powieje to syf znika, ale moze też tygodniami "kisić" sie w jednym miejscu. N.p. gdy u góry jest cieplejsze powietrze, a na dole zimniejsze, to te zimniejsze jest blokowane przez ciepłe, tak na chłopski rozum

Smog16.12.2017 21:07

Smog to nie jest mgła leżąca nad ziemią lub wiszą kilka metrów nad ziemią. Smog to zanieczyszczenia w postaci zawiesiny złożonej ze spalin uchodzących z kominów, spalin samochodowych, które unoszą się na pewnej wysokości ziemią. Smog to unosząca się nad miastem "chmura" zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego. Obserwowana jest na obszarach dużych miast, bądź ośrodków przemysłowych. Smog tworzony jest przez zanieczyszczenia, takie jak: pyły i gazy pochodzące z zakładów przemysłowych, spalin ...Przeczytaj na ten temat a potem zabieraj głos.
Dziwne, że 30 - 40 lat temu mimo sporych zanieczyszczeń z elektrowni, koksowni, hut smog nie był tak odczuwalny. Kto nasz zanieczyszcza? Nad Jastrzębiem, dziś wiatr wieje jak zwykle z zachodu.

do Smog16.12.2017 16:03

To nie smog tylko przekroczenie dopuszczalnych poziomów zanieczyszczenia powietrza , jakby był smog to byś nic nie widział.

Smog16.12.2017 14:54

Czy ktoś wie z jakiego powodu pojawił się nad nami smog?
Nie prawdą jest, że z powodu palenia czymś czym nie powinno się palić. Dawno temu, paliło się jeszcze gorszymi paskudztwami a smog nie był aż tak wyczuwalny.

Pokaż wszystkie opinie (9)