Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 grudnia 2017

"Gospodarka przede wszystkim" - międzynarodowa konferencja w Jastrzębiu

  • "Gospodarka przede wszystkim" - międzynarodowa konferencja w Jastrzębiu
  • "Gospodarka przede wszystkim" - międzynarodowa konferencja w Jastrzębiu
  • "Gospodarka przede wszystkim" - międzynarodowa konferencja w Jastrzębiu
  • "Gospodarka przede wszystkim" - międzynarodowa konferencja w Jastrzębiu
Więcej zdjęć:

O tym, jak wyjść naprzeciw oczekiwaniom lokalnego biznesu oraz, jak przekonać przedsiębiorców do inwestowania w mieście, a także, co zrobić, aby podnieść standard życia mieszkańców rozmawiano podczas międzynarodowej konferencji gospodarczej, którą zorganizowało Miasto Jastrzębie-Zdrój. 

Samorządowcy i przedsiębiorcy z Niemiec, Ukrainy i Słowacji, rodzimi właściciele mniejszych i większych firm, lokalni włodarze – to tylko częściowa lista gości, którzy pojawili się na międzynarodowej konferencji „Partnerstwo poprzez gospodarkę”. Wydarzenie miało miejsce 15 grudnia w Jastrzębiu-Zdroju.

- Mieliśmy okazję podczas prowadzonych prelekcji i debat poznać różne punkty widzenia. Podjęliśmy konstruktywną dyskusję, która z pewnością będzie impulsem do rozwoju regionu. Jestem przekonana, że tego typu spotkania są słuszną inicjatywą i mam nadzieje, że w naszym mieście będą one organizowane coraz częściej - zapowiada Anna Hetman.

Jedną z ciekawszych części konferencji była panel dyskusyjny, w którym wzięli udział prezydenci Rzeszowa, Wałbrzycha, Gliwic, Tych  i Lublina.  W swoich wypowiedziach podkreślali, że stworzenie mieszkańcom wysokiego standardu,  to znaczy ciekawej oferty kulturalnej, rekreacyjnej, zbudowanie miejsc, gdzie mogą spędzać wolny czas - również stymuluje działalność biznesu. Prelegenci doszli do wniosku, że ma zastosowanie zasada - tam gdzie są ludzie jest rozwój przedsiębiorczości.

Prezydent Anna Hetman wskazywała na współistnienie trzech ważnych płaszczyzn, oddziaływujących na miasto: przestrzeń - gospodarka - wspólnota. Miasto Jastrzębie-Zdrój podejmuje działania integrujące te obszary. Najważniejszymi są wprowadzenie bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży, inicjatywa przywrócenia połączeń kolejowych (obszar przestrzeni), system rowerów miejskich, decydowanie mieszkańców o inwestycjach, sport (obszar wspólnoty), ulgi podatkowe dla inwestorów, nowe tereny inwestycyjne (gospodarka).

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nowe technologie dla Jastrzębia Nowe technologie dla Jastrzębia

Jastrzębie-Zdrój liderem gospodarki Jastrzębie-Zdrój liderem gospodarki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
pytacz21.12.2017 9:33

To ma być biznes?Czy to nie jest okradanie podatnika
w biały dzień?

Gość19.12.2017 21:25

Brak połączeń kolejowych, wąskie drogi, brak wykształconej kadry, szkody górnicze, czyli tylko inwestować.

Radio Teheran19.12.2017 14:58

Zarzad Prymatu musial bardzo sie tym miedzynarodowym iwentem podniecic.
Z radosci zdecydowal sie na niespotykany gest: rozdal pracownikom musztarde na gwiazdke.
Byznes swiatowy, ..wa mac.

mx18.12.2017 18:04

Decydowanie mieszkańców o inwestycjach Śmiechu Warte przykłady Ruptawa Bzie .

mieszkaniec18.12.2017 17:46

Nie byli na OWN-nie a to szkoda

Radio Teheran18.12.2017 16:38

Nie zwiedzano centrum logistycznego, ktorego budowe anonsowano poprzednim razem?
Powinno byc juz ukonczone lub prawie ukonczone, dajac prace setkom ludzi. No chyba, ze poprzednio zebrani taki zarcik sobie zrobili. Nazarli sie za darmoche, popili i wyjechali.

praktyk biznesu18.12.2017 16:28

No i zbliża się bankructwo w skali globalnej.

Pokaż wszystkie opinie (24)