Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
18 grudnia 2017

Pracownicy PKM chcą strajkować

Pracownicy PKM chcą strajkować
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju przeprowadzono referendum w sprawie strajku. 95 proc. pracowników opowiedziało się za akcją strajkową. 

95 pracowników na 100 biorących udział w referendum strajkowym w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej, opowiedziało się za przeprowadzeniem akcji strajkowej. Pracownicy domagają się zwiększenia wynagrodzeń, które od dłuższego czasu są zamrożone.  

- Domagamy się podwyżki wynagrodzeń w wysokości 500 zł na rękę. Od dłuższego czasu nasze płace nie są rewaloryzowane. Dość powiedzieć, że kierowca z ok. 20-letnim stażem zarabia u nas ok. 2100 zł brutto. Dla porównania kierowca, który zaczyna pracę w Komunikacyjnym Związku Komunalnym Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego otrzymuje ok. 2500 zł, a kierowca z Sosnowca, wprawdzie z 27 nadgodzinami, ma wpływ w wysokości 8 tys. zł brutto. Jako związki zawodowe jesteśmy otwarci na rozmowy, ale nie możemy czekać w nieskończoność. Jeśli do strajku dojdzie, zostanie on ogłoszony z pięciodniowym wyprzedzeniem i przeprowadzony w godzinach szczytu - mówił Grzegorz Sztymala, przewodniczący Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” PKM w Jastrzębiu-Zdroju.

Co na to wszystko organizator komunikacji w naszym mieście Międzygminny Związek Komunikacyjny?

- Na razie nie ma mowy o strajku.  Jednak sytuacja jest dynamiczna i na pewno nie jest dla nas komfortowa. Nie wiadomo co będzie w przyszłym roku. Warto zaznaczyć, że Międzygminny Związek Komunikacyjny przekazał w grudniu br. 400 tys. zł PKM-owi jednorazowego wsparcia na spłatę swoich zobowiązań - mówi Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK.

O sprawie będziemy informować.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

11 i 12 listopada autobusy jeżdżą jak w niedzielę 11 i 12 listopada autobusy jeżdżą jak w niedzielę

W piątek będzie mniej kursów autobusowych W piątek będzie mniej kursów autobusowych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
do pepe20.12.2017 16:22

Racja on plus tych dwóch w radzie. Pieniądze za nic, a ludzie od kilkunastu lat podwyżki nie mogą się doprosić. Cwaniactwo i egoizm.

PanJulianPierdulian20.12.2017 8:41

większość recenzentów, to ryle zatrudnione w firmie zwanej Warbus.

pepe19.12.2017 21:56

Najlepszy w pkm jest pozer galuszka

kanarr19.12.2017 19:08

MZK daje swoim pracownikom wysokie wynagrodzenia, premie roczne, tak zwana premia świąteczna. A pracownicy PKM klepią biedę. Przybyło obowiązków związanych z e biletem. i innych.
A Panie w MZK siedzą i naprawdę mało co robią. wystarczy kontrola stanowisk kto i co robi przez cały miesiąc. Wynik będzie taki że połowa pracowników nie ma co robić po 6 , 7 dniach pracy.

kasior19.12.2017 12:46

Prezesi pkm-u jak zawsze zdziwieni. Fajnie jest prezesowskie pensje skosić i odwrócić głowę od problemu. W radach to samo.

Pani Bożenka19.12.2017 11:49

Za 2 tys to w Warszawie można kamienicę kupić

PanJulianPierdulian19.12.2017 11:48

dlaczego rzecznik MZK, mówi tylko o wsparciu kwotą 400 tys. zł PKM-u, a nic nie mówi na temat zaległości finansowych firmy zwanej Warbus ,wobec PKM w kwocie 500 tyś. zł

Pokaż wszystkie opinie (30)