Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 grudnia 2017

Pracownicy PKM chcą strajkować

Pracownicy PKM chcą strajkować
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju przeprowadzono referendum w sprawie strajku. 95 proc. pracowników opowiedziało się za akcją strajkową. 

95 pracowników na 100 biorących udział w referendum strajkowym w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej, opowiedziało się za przeprowadzeniem akcji strajkowej. Pracownicy domagają się zwiększenia wynagrodzeń, które od dłuższego czasu są zamrożone.  

- Domagamy się podwyżki wynagrodzeń w wysokości 500 zł na rękę. Od dłuższego czasu nasze płace nie są rewaloryzowane. Dość powiedzieć, że kierowca z ok. 20-letnim stażem zarabia u nas ok. 2100 zł brutto. Dla porównania kierowca, który zaczyna pracę w Komunikacyjnym Związku Komunalnym Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego otrzymuje ok. 2500 zł, a kierowca z Sosnowca, wprawdzie z 27 nadgodzinami, ma wpływ w wysokości 8 tys. zł brutto. Jako związki zawodowe jesteśmy otwarci na rozmowy, ale nie możemy czekać w nieskończoność. Jeśli do strajku dojdzie, zostanie on ogłoszony z pięciodniowym wyprzedzeniem i przeprowadzony w godzinach szczytu - mówił Grzegorz Sztymala, przewodniczący Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” PKM w Jastrzębiu-Zdroju.

Co na to wszystko organizator komunikacji w naszym mieście Międzygminny Związek Komunikacyjny?

- Na razie nie ma mowy o strajku.  Jednak sytuacja jest dynamiczna i na pewno nie jest dla nas komfortowa. Nie wiadomo co będzie w przyszłym roku. Warto zaznaczyć, że Międzygminny Związek Komunikacyjny przekazał w grudniu br. 400 tys. zł PKM-owi jednorazowego wsparcia na spłatę swoich zobowiązań - mówi Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK.

O sprawie będziemy informować.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy Sprawdź czy dojedziesz do szkoły, pracy

MZK wypowiada umowę firmie Warbus MZK wypowiada umowę firmie Warbus

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
do pepe20.12.2017 16:22

Racja on plus tych dwóch w radzie. Pieniądze za nic, a ludzie od kilkunastu lat podwyżki nie mogą się doprosić. Cwaniactwo i egoizm.

PanJulianPierdulian20.12.2017 8:41

większość recenzentów, to ryle zatrudnione w firmie zwanej Warbus.

pepe19.12.2017 21:56

Najlepszy w pkm jest pozer galuszka

kanarr19.12.2017 19:08

MZK daje swoim pracownikom wysokie wynagrodzenia, premie roczne, tak zwana premia świąteczna. A pracownicy PKM klepią biedę. Przybyło obowiązków związanych z e biletem. i innych.
A Panie w MZK siedzą i naprawdę mało co robią. wystarczy kontrola stanowisk kto i co robi przez cały miesiąc. Wynik będzie taki że połowa pracowników nie ma co robić po 6 , 7 dniach pracy.

kasior19.12.2017 12:46

Prezesi pkm-u jak zawsze zdziwieni. Fajnie jest prezesowskie pensje skosić i odwrócić głowę od problemu. W radach to samo.

Pani Bożenka19.12.2017 11:49

Za 2 tys to w Warszawie można kamienicę kupić

PanJulianPierdulian19.12.2017 11:48

dlaczego rzecznik MZK, mówi tylko o wsparciu kwotą 400 tys. zł PKM-u, a nic nie mówi na temat zaległości finansowych firmy zwanej Warbus ,wobec PKM w kwocie 500 tyś. zł

Pokaż wszystkie opinie (30)