Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
19 grudnia 2017

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej brakuje fachowców

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej brakuje fachowców
fot. Kompania Węglowa

O tak zwanej dziurze pokoleniowej w Jastrzębskiej Spółce Węglowej mówi się od jakiegoś czasu. Wiadomo, że brakuje wysoko wykwalifikowanych pracowników. 

Jakich pracowników najbardziej brakuje w JSW? Podczas międzynarodowej konferencji gospodarczej prezes spółki Innowacje Tadeusz Wencki mówił, że JSW najbardziej odczuwa niedobór wysoko wykwalifikowanej kadry, chodzi o takie dziedziny jak, informatyka, mechanika, automatyzacja, nowoczesna przeróbka węgla, chemia.  Prezes podkreślał, że przyszłością górnictwa jest szerokie wprowadzenie nowoczesnych technologii w procesie wydobycia węgla. W celu zapewnienia odpowiednio przygotowanych pracowników JSW podejmuje współpracę ze szkołami. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (65)
richu29.12.2017 23:19

życze ci tego bys narobił w gacie jeszcze nie raz. pozbyłeś się (niby problemu) ale nie pozbyłeś się mnie z kopalni pozdrowienia makrela

kabajaszi29.12.2017 21:30

makrela się boi teraz i dobrze kara i tak będzie nie martw się Turza Sląska nie jest duza . nowy rok nowe możliwości

Gość25.12.2017 12:13

Lolek taki zalatany że znowu materiał w piątek na zmiany nie był przygotowany. Ale podczas szychty kilkanaście razy na FB się pojawiał.

linter 24.12.2017 14:35

tak jak bolek i lolek dzieci z bulelrbyn ....

SRK23.12.2017 22:37

Gdyby nie lolek z Ed3z to Zofiówka leży Lolek to trzyma taki fachowiec wszystko wie i umie

linter 23.12.2017 19:39

ja pracuje w firmie ale dużo mi opowiadają ludzie jak to wygląda w GPD jedna wielka mafia dozór z innych odziałow typu GRP poprzenosili do GPD bo tam podpadli i wgl a tam nie lepsi bo spia i piją i potem wielce zmeczeni. brygady wporzadku sami fachowcy tory kują

ryl23.12.2017 14:28

Akurat tutaj się z Tobą nie zgodzę (16) bo w GPD są naprawdę porządni pracownicy, głównie w brygadach. Cześć osób na własne rzyczenie przeniosła się lub chce się przenieść do GPD. Ja wiem jakie sieroty i lebry robią na GRP i G, zenada.Co do dozoru to nie znam z GPD wielu ale kilku jest ok. Sam z chciałbym przenieść się do GPD bo mam dość syfu na G

Pokaż wszystkie opinie (65)