Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Przejdź do portalu
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
Best Fit
20 grudnia 2017

JSW rozwiązuje rezerwę na kwotę 1,3 mld zł

JSW rozwiązuje rezerwę na kwotę 1,3 mld zł
fot. JastrzebieOnline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa wypłaciła rekompensatę dla emerytów górniczych z tytułu prawa do deputatu węglowego ok. 35 tys. osób. W związku z tym JSW zamierza zlikwidować część rezerw finansowych, które były przygotowane na wypadek przegranych sporów sądowych, utworzonych przez Spółkę w 2015 roku.

-  Z obecnej rezerwy w wysokości 1,9 mld zł planuje się rozwiązać rezerwę w kwocie około 1,3 mld zł. Ostateczna kwota rozwiązywanej rezerwy będzie znana po jej oszacowaniu przez aktuariusza oraz po dokonaniu analizy ryzyka wystąpienia potencjalnych roszczeń obecnych i byłych pracowników, którzy nie zostali objęci działaniem ww. Ustawy – informuje Jastrzębska Spółka Węglowa.

Rozwiązanie rezerwy będzie skutkować dodatnim wpływem na wynik operacyjny JSW w IV kwartale 2017 roku, lecz nie spowoduje wpływu środków pieniężnych na rachunek Spółki. Ostateczna zmiana salda rezerw, o których mowa powyżej zostanie przedstawiona w raporcie rocznym Spółki za 2017 rok.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Będzie nowa kopalnia JSW: Będzie nowa kopalnia

Pytania do premiera w sprawie górnictwa Pytania do premiera w sprawie górnictwa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Srk26.12.2017 12:40

Emeryci wy teraz bedxiecie zebrakami.oslami jestescie ze daluscie sobie wegiel zabrsc.nazryjcie sie tymi 10 tysiacami oszolomy

emeryci 201724.12.2017 11:25

Pozdrawiamy sprawy sądowe w toku!

kryzys24.12.2017 10:19

Ale gołodupce, wyrzekli się dożywotnio deputatu za te marne 10 000 srebrników, teraz będą krzyczeć, że ich wyciulali.

Zagorowski zofiowka22.12.2017 14:17

Witam dajcie wszystko tym paniom .a takze tym co maja naklepane po 6 bachorow.bo maja malo .moze spolka wkoncu upadnie i przyjda wtedy z garnkami po szpital zeby tluc po nich

Gość21.12.2017 13:52

Ale ludzie nie będą pamiętać a jedni w ogóle nie posiadają podstawowych informacji na temat budżetu, czy głosowań w radzie miasta. Za brak remontów czy dotacji będą obwiniać UM i prezydent. Nikt przecież im nie wytłumaczy, ze pisiory wolą oświetlać pola i nieczynne kopalnie a nie wyremontować drogi. Tak czy siak, uderzy to w prezydenta.

Srk21.12.2017 12:50

Drogie panie .mnie by bylo wstyd takie pieniadze macie a jeszcze wyciagacie pieniadze do panstwa.dzieci maja wysokie renty to proste ze nie dostaniecie.a z jakie to rscji.w dupach sie wam powywracalo.????????????????????????????

ola21.12.2017 10:20

Witam, czy któraś z Pań poszła do sądu pracy , chodzi o dzieci które mają renty rodzinne po zmarłych pracownikach którym odmówiono rekompensatę?

Pokaż wszystkie opinie (24)