Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
20 grudnia 2017

JSW rozwiązuje rezerwę na kwotę 1,3 mld zł

JSW rozwiązuje rezerwę na kwotę 1,3 mld zł
fot. JastrzebieOnline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa wypłaciła rekompensatę dla emerytów górniczych z tytułu prawa do deputatu węglowego ok. 35 tys. osób. W związku z tym JSW zamierza zlikwidować część rezerw finansowych, które były przygotowane na wypadek przegranych sporów sądowych, utworzonych przez Spółkę w 2015 roku.

-  Z obecnej rezerwy w wysokości 1,9 mld zł planuje się rozwiązać rezerwę w kwocie około 1,3 mld zł. Ostateczna kwota rozwiązywanej rezerwy będzie znana po jej oszacowaniu przez aktuariusza oraz po dokonaniu analizy ryzyka wystąpienia potencjalnych roszczeń obecnych i byłych pracowników, którzy nie zostali objęci działaniem ww. Ustawy – informuje Jastrzębska Spółka Węglowa.

Rozwiązanie rezerwy będzie skutkować dodatnim wpływem na wynik operacyjny JSW w IV kwartale 2017 roku, lecz nie spowoduje wpływu środków pieniężnych na rachunek Spółki. Ostateczna zmiana salda rezerw, o których mowa powyżej zostanie przedstawiona w raporcie rocznym Spółki za 2017 rok.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Srk26.12.2017 12:40

Emeryci wy teraz bedxiecie zebrakami.oslami jestescie ze daluscie sobie wegiel zabrsc.nazryjcie sie tymi 10 tysiacami oszolomy

emeryci 201724.12.2017 11:25

Pozdrawiamy sprawy sądowe w toku!

kryzys24.12.2017 10:19

Ale gołodupce, wyrzekli się dożywotnio deputatu za te marne 10 000 srebrników, teraz będą krzyczeć, że ich wyciulali.

Zagorowski zofiowka22.12.2017 14:17

Witam dajcie wszystko tym paniom .a takze tym co maja naklepane po 6 bachorow.bo maja malo .moze spolka wkoncu upadnie i przyjda wtedy z garnkami po szpital zeby tluc po nich

Gość21.12.2017 13:52

Ale ludzie nie będą pamiętać a jedni w ogóle nie posiadają podstawowych informacji na temat budżetu, czy głosowań w radzie miasta. Za brak remontów czy dotacji będą obwiniać UM i prezydent. Nikt przecież im nie wytłumaczy, ze pisiory wolą oświetlać pola i nieczynne kopalnie a nie wyremontować drogi. Tak czy siak, uderzy to w prezydenta.

Srk21.12.2017 12:50

Drogie panie .mnie by bylo wstyd takie pieniadze macie a jeszcze wyciagacie pieniadze do panstwa.dzieci maja wysokie renty to proste ze nie dostaniecie.a z jakie to rscji.w dupach sie wam powywracalo.????????????????????????????

ola21.12.2017 10:20

Witam, czy któraś z Pań poszła do sądu pracy , chodzi o dzieci które mają renty rodzinne po zmarłych pracownikach którym odmówiono rekompensatę?

Pokaż wszystkie opinie (24)