Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
22 grudnia 2017

Jak długo WSS nr 2 będzie czekał na oddział ratunkowy?

Jak długo WSS nr 2 będzie czekał na oddział ratunkowy?
fot. WSS nr 2

Szpitalny Oddział Ratunkowy już dawno miał powstać w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nt 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Jak na razie inwestycja ta nie doczekała się pieniędzy, za które można by ją wykonać. Poseł Krzysztof Gadowski złożył poprawkę do budżetu państwa, która zakłada dofinansowanie do tego zadania 10 mln zł. 

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju jest placówką o szczególnym znaczeniu w systemie ochrony zdrowia w regionie. Szpital od zawsze funkcjonował i funkcjonuje, jako podmiot przygotowany do przyjmowania najcięższych wypadków, w tym masowych (np. w górnictwie). Z uwagi na położenie szpitala w pobliżu kopalń w okręgu jastrzębskim i rybnickim oraz tras szybkiego ruchu (autostrada A1), granicy z Republiką Czeską, szpital jest zawsze przygotowany na zabezpieczenie medyczne poszkodowanych w katastrofach i wypadkach.

Szpital Specjalistyczny nr 2 jest publicznym zakładem opieki zdrowotnej, w którym leczeni są pacjenci z miasta Jastrzębie-Zdrój, ale również spoza niego. Pacjenci spoza Jastrzębia stanowią ok. 50% leczonych w szpitalu. Szpital zabezpiecza świadczenia medyczne dla ok. 200 000 ludności. Rocznie w Szpitalu leczonych jest ok. 28 tys. pacjentów zarówno z terenu Śląska, innych województw jak i z zagranicy.

W istniejącej Izbie Przyjęć udziela się rocznie ok. 38 tys. świadczeń ambulatoryjnych oraz przyjmuje się w trybie ostrym ok. 12 100 pacjentów. Celem budowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z modernizacją lądowiska jest stworzenie w jednym miejscu możliwie najlepszych warunków do ratowania pacjentów w stanach zagrożenia życia i zdrowia, na co pozwala również istniejące zaplecze jednostki w postaci szerokiego zakresu realizowanych usług medycznych w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak również doświadczenie i kwalifikacje kadry medycznej. Warto zauważyć, że na terenie naszego miasta w chwili obecnej nie funkcjonuje SOR, a jego zadania realizuje izba przyjęć.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża? Jak pomóc dziecku, gdy pogotowie nie przyjeżdża?

P.O. dyrektora w WSS nr 2 powołany zgodnie z prawem? P.O. dyrektora w WSS nr 2 powołany zgodnie z prawem?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
miś24.12.2017 23:15

a lekarze uciekają ze szpitala :)

mysz23.12.2017 10:52

Leszku poczytaj trochę to będziesz wiedział co Poseł Gadowski zrobił dla tego szpitala.Ja się tylko pytam A POSEŁ MATUSIAK TO NIE WIE ,ŻE W JASTRZĘBIU jest szpital a potrzeb jest dużo.Tylko pluć i szczekać to potrafi zgraja pisowska

Do Kolejarz22.12.2017 22:01

Porównanie: co z tego że mechanik ma narzędzi i sprzętu za grube miliony jak potrafi posługiwać się tylko młotkiem? To samo z WSS2 ma sprzęt ale z fachowością jego obsługi to ....................... długa droga.

jaco22.12.2017 17:18

Pan Leszek niech najpierw poprawi stan wiedzy kto wcześniej załatwiał dotację dla szpitala ;)

anty - pis22.12.2017 16:57

A co na to p. Matusiak i cały PiS? W Wodzisławiu podczas otwieranych sal w szpitalu umie się lansować ? TV Katowice pokazała.

Julian22.12.2017 15:53

P.Gadowski najpierw z swoją partią PO zabrał węgiel gornikom a teraz znowu jest aktywny.Temu Panu dziękujemy. BO WYBORY SIĘ ZBLIŻAJĄ!!!!

Zombi22.12.2017 15:00

Niech pokażą statystyki najgorsze chyba w całej Polsce.

Pokaż wszystkie opinie (16)