Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 27°22°
22 grudnia 2017

Będzie walka o szpital dziecięcy

Będzie walka o szpital dziecięcy
fot. pixabay

Niedawno rodzice dzieci, które korzystają ze szpitala dziecięcego przy ul Krasickiego, denerwowali się, że ich pociechy nie mają zapewnionego pediatry w czasie nocnej i świątecznej opieki medycznej. Mamy postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. 

Rodzice dzieci wyrazili swoje zaniepokojenie brakiem pediatrów na pogotowiu. Mamy postanowiły zawalczyć o szpital. Ich celem jest przeniesienie oddziału pediatrycznego do głównej siedziby szpitala przy al. Jana Pawła II. Kobiety podjęły działania, aby wspomóc szpital funduszami z odliczenia podatkowego tzw. KRS. Planują organizację imprez wspierających szpital. Już podjęły działania związane z przekazaniem szpitalowi sprzętu z fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Panie postanowiły, że wszelkie zauważone nieprawidłowości będą zgłaszać pisemnie i monitorować, jakie działania dyrekcja zamierza podjąć w związku z tymi zgłoszeniami.

-  Jeżeli komuś przytrafi się choroba dziecka i będziecie musiały jechać na Krasickiego, a pediatry nie będzie, to idziecie bezpośrednio na oddział i tam was musi zbadać pediatra. Opcja druga to lekarz ogólny, również powinien zbadać dziecko. Może w przyszłości się to zmieni i znów będzie wystarczające ilość pediatrów. O to będziemy walczyć – wyjaśnia na forum internetowym Patrycja Jurczak.

Szpital zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby najmłodsi pacjenci mieli jak najlepszą opiekę medyczną. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szpital nadal poszukuje pediatrów Szpital nadal poszukuje pediatrów

Będzie "gorąca" sesja w sprawie szpitala dziecięcego Będzie "gorąca" sesja w sprawie szpitala dziecięcego

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
ola07.01.2018 23:16

Nie warto

zainteresowana05.01.2018 20:07

Pani Jurczak to proszę iść na medycynę , a potem na pediatrię, wtedy na pewno zwiększy się ich liczba....

seboc23.12.2017 15:47

O ten szpital to nie warto w ogolę walczyć !!!!!

kijek23.12.2017 8:40

Jezeli chodzi o SANEPID, to 47 tysięczny Wodzisław posiada takowy, a 90 tys. Jastrzębie NIE. I tak jest ze wszystkim, ZUSem i innymi instytucjami.

ginter23.12.2017 7:27

Do aw23.07 to jedz do szpitala do wodzislawia lub zor zobaczysz jak tam jest i wrocisz do jastrzębia z cichą gębą.

aw22.12.2017 23:07

Wydaje mi się że ,,zakiziały,, Wodzisław (nie obrażam nikogo) i Żory mają mądrzejszych rządzących niż tu w Jastrzębiu. dlatego nie maja takich problemów jak jeżdżenie od szpitala do szpitala z chorym dzieckiem. Trzymam kciuki za udana walkę o szpital dla dzieci.

jastrzębiak22.12.2017 22:10

Do wszystkich tępaków, którzy wszędzie widzą politykę: Na szczeblu lokalnym polityka "sejmowa" to głupota. Ja np. nienawidzę Platformy, a w wyborach na szeryfa SJZ głosowałem na Hetmankę, bo miałem dość rządów Mariana który był uległy wobec Rybnika i inych sąsiadów. Byłbym w stanie zagłodować nawet na Trynkiewicza, aby tylko Jasyrzębie rosło w siłę.

Pokaż wszystkie opinie (19)