Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
27 grudnia 2017

Uwaga na gołoledź i gęste mgły

Uwaga na gołoledź i gęste mgły zdjęcie archiwalne
fot. KMP Jastrzębie

Pierwszy poświąteczny dzień przywitał nas nie najlepszymi warunkami na drogach. Doszło już do pierwszych stłuczek. Warunki są złe z powodu panującej mgły i gołoledzi. Zachowajcie szczególną ostrożnoś. 

- Z powodu opadów śniegu, marznącego deszczu i wynikającej z tego śliskiej nawierzchni często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Aby tego uniknąć należy zwiększyć czujność i zachować wzmożoną ostrożność!  Policja apeluje o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy. Gwałtowne wykonywanie wszelkich manewrów w taką pogodę - wyprzedzania, wymijania, wchodzenia w zakręt może zakończyć się tragicznie. Starajmy się przewidywać zagrożenia. Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu! - mówi mł. asp. Bogusława Dudek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja apeluje także do pieszych, aby wzmożoną czujność zachować także bezpośrednio na pasach. Piesi nie zdają sobie sprawy, że są mało widoczni na drodze. Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł JSW wydała na bezpieczeństwo ponad 830 mln zł

Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno Młody mężczyzna chciał wyskoczyć przez okno

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość27.12.2017 20:41

Mieszkaniec ty to powinienes miec nick Janusz. Twoj wpis jest bardzo typowy dla januszy tego kraju

moszczeniok od niedawna27.12.2017 18:30

haha..uderz w stół a nożyce się odezwą...

Mieszkaniec27.12.2017 18:00

Pokupili gorole dzialki w Moszczenicy i pierdoly piszą a czym wy palicie w piecach ? ,a worek z plastikie przed bramą ,czy jego brak jeszcze o niczym nie swiatczy zawsze mozesz wrócic z kąt przyjechales .

moszczeniok od niedawna27.12.2017 13:39

Z Moszczenicą, to prawda, najgorszy smród w mieście. Ale kontrole nic nie wykazują(?!) A wystarczy przypatrzeć się zawartości żółtych worków (plastik)- domy w których mieszka 4-6 osób, a 1 worek plastiku oddaje, niektórzy nawet pół worka (żeby się nazywało, że oddają). Ściema jakich mało, w dobie, kiedy praktycznie wszystko jest pakowane w plastik. Nie mówiąc, że spalanie pampersów jest tam na porządku dziennym (a to dopiero syf!) Ale Janusze z Moszczenicy są mistrzami w "oszczędzaniu"- to nic , że trują siebie, innych i zasyfiają sobie piec i przewody - "zaoszczędzili"! Żałuję, że się wybudowałem w tym ciemnogrodzie!

do gość (9:52)27.12.2017 12:35

Mało kto szukając sdziałki na to zwraca uwagę, a masz rację to jedno z najważniejszych kryteriów wyboru miejsca zamieszkania.

Gość27.12.2017 9:52

Uwaga na smog! Zwłaszcza i jak zwykle, najgorzej na Moszczenicy. Tam palą najgorszym badziewiem, oddychać trudno. Aż dziw, że ludzie kupują tam jeszcze działki i sie budują.