Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
27 grudnia 2017

Niepełnosprawni otrzymali nowe samochody

Niepełnosprawni otrzymali nowe samochody
fot. UM Jastrzebie

Dom Nauki i Rehabilitacji oraz Zakład Aktywności Zawodowej mają nowe pojazdy do przewozu osób niepełnosprawnych.

Samochody zostały zakupione w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” - obszar D na podstawie umów zawartych między PFRON a Miastem Jastrzębie-Zdrój.

- Autobus, który trafił do DNiR-u, posiada 16 miejsc dla osób niepełnosprawnych, w tym również dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Został zakupiony w celu likwidacji barier transportowych oraz zwiększenia szans na pełny udział w życiu społecznym osób z niepełnosprawnością. Autobus kosztował 286 590 zł - informuje Jastrzębski magistrat.

Celem zakupu busa dla Zakładu Aktywności Zawodowej jest transport niepełnosprawnych pracowników placówki. Służy on do przewozu 9 osób niepełnosprawnych, z możliwością przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Koszt zakupu busa wyniósł ponad 129 tys. zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dom Nauki i Rehabilitacji będzie przebudowany Dom Nauki i Rehabilitacji będzie przebudowany

Obchodzili dwudziestolecie istnienia DNiR Obchodzili dwudziestolecie istnienia DNiR

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Oko proroka28.12.2017 11:47

Niepełnosprawni ale pelnoprawni obywatele miasta im należy się szczególna pomoc że strony władz miasta jak i zwykłych ludzi gdy można to trzeba tak uważam więcej empatii ze strony " normalnych" ludzi to " ,kosztuje" niewiele

senior28.12.2017 8:26

Brawo dla Pani Prezydent! To ludzie pokrzywdzeni przez los i o takich trzeba dbać.