Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
28 grudnia 2017

Sułtan przegrał walkę o życie. Ratujmy inne zwierzęta

Sułtan przegrał walkę o życie. Ratujmy inne zwierzęta
fot. Stowarzyszenie PSYjaciele

Pod koniec listopada pisaliśmy o psie Sułtanie. Wolontariuszki ze stowarzyszenia PSYjaciele wyrwały go z tragicznych warunków i podjęły walkę o jego życie. Niestety piesek nie przeżył. Zabiła go ludzka bezduszność i obojętność. 

- Kochani, gdy go zobaczyłyśmy, kolana ugięły się, w głowie huczało, a serce rozpadło się na miliony kawałków. Zobaczyłyśmy prawie szkielet psa, zobaczyłyśmy penis prawie do kolan. Pies z wycieńczenia nie dawał rady samodzielnie wstać. Widziałyśmy już takie rzeczy, ale oczy tego psa, kiedyś na pewno bardzo dumnego psa, w których odbija się smutek, przerażenie i brak nadziei - pisały w listopadzie wolontariuszki.

Wówczas zaczęto zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na leczenie Sułtana. Niestety pies nie przeżył.  Organizm Sułtana nie był w stanie wygrać walki o życie. Odszedł 8 grudnia. Nie wytrzymały mu nerki i wpadł w śpiączkę.

Tragedia Sułtana zmobilizowała wolontariuszki i inne osoby dobrej woli do stworzenia w Internecie bazy danych organizacji, które reagują na bestialskie traktowanie zwierząt. W styczniu ma ruszyć kampania informacyjna mająca uwrażliwić ludzi na los zwierząt, czasem bardzo okrutny los. Więcej informacji na profilu FB stowarzyszenia PSYjaciele.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Odbierz psa w sobotę ze schroniska Odbierz psa w sobotę ze schroniska

Uwaga! Piesi pod szczególnym nadzorem Uwaga! Piesi pod szczególnym nadzorem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
gojek01.01.2018 15:31

Szczepionkowy, szacun ;-)
Podpisuję się pod tym, co napisałeś. Dodałbym jeszcze prace obowiązkowe (sprzątanie chodników) dla tych, co nie sprzątaja kup!

Iza01.01.2018 10:02

Szczepionkowy..." Uprzejmie donoszę, acz z wielkim obrzydzeniem" tak to miało by wyglądać ? Dla mnie niereformowalny jesteś Ty...ot prawo demokracji.Tylko ze ja nie mowie Ci co jest ważne a co ważniejsze. Mandat dla braku szacunku dla innej osoby ile i gdzie? Z przyjemnością zadzwonie

szczepionkowy faszyzm31.12.2017 14:23

Wystarczyłby komentarz: bez komentarza.
Iza: co jest jasne? Chyba dla psiarza. Tak, niezbyt ładna to nazwa. Ale psiarze i palacze są w tej grupie ludzi, których nazywam niereformowalnymi. Zwracanie uwagi palaczowi, aby tu nie palił lub psiarzowi, aby trzymał kundla na smyczy (i sprzątał kupy), mija się z celem. Trzeba nagrywać i/lub zgłaszać sprawę na policję (lub straż miejską). Tylko pieniądze nauczą ich (choć troszkę) rozumu.

"Ktosik", media w Polsce nie są polskie. Jak pokazują krzywdę ludzi, to (prawie) wyłącznie patologię, której nie powinno się właśnie pokazywać. Nimi powinny zajmować się służby (bez nagłośnienia medialnego). Ten w/w obraz służy budowaniu opinii, że nasza Polska pełna jest meneli znęcających się nad dziećmi itd.itp.
A co do zwierzyny: za ewidentne znęcanie się powinny być wyłącznie kary finansowe, zależne od stopnia wykroczenia (np. za zakatowanie psa 15tys. na rzecz lokalnego schroniska + zakaz posiadania zwierząt).
Ale z drugiej strony: np. za nieposprzątanie kupy (po zwierzynie) żelazny mandat 500zł (lub więcej...).

Ktosik 30.12.2017 22:12

Do szczepiony faszyzm ty nawet nie wiesz o czym ty piszesz w mediach prawie cały czas piszą dzieciach i starszych ludziach ze trzeba pomocy. A o zwierzakach prawie wogle.

Iza30.12.2017 17:33

Haha szczepiony wszystko jasne ..

szczepionkowy faszyzm30.12.2017 16:31

och, ale mnie "ubodła" opinia Izy. Co ja zrobiłem i robię, to wiem. Tu nie jest miejsce na chwalenie się osiągnięciami.
Zaznaczyłem tylko problem, że non stop nagłaśniane są informacje o złym stanie zwierząt, ale o złym stanie dzieci po szczepieniach, cisza!
Takie mamy wolne media w naszej "umęczonej ojczyźnie"...

Iza30.12.2017 10:51

Szczepionkowy faszyzm, walcz o to, co uważasz za ważne Walcz sam nie karz innym i pozwól innym robic to co robią. Pochwal sie swoimi osiągnięciami, w dziedzinach które są dla Ciebie ważne, czy po prostu chcesz by inni robili to za Ciebie?

Pokaż wszystkie opinie (21)