Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
28 grudnia 2017

Sułtan przegrał walkę o życie. Ratujmy inne zwierzęta

Sułtan przegrał walkę o życie. Ratujmy inne zwierzęta
fot. Stowarzyszenie PSYjaciele

Pod koniec listopada pisaliśmy o psie Sułtanie. Wolontariuszki ze stowarzyszenia PSYjaciele wyrwały go z tragicznych warunków i podjęły walkę o jego życie. Niestety piesek nie przeżył. Zabiła go ludzka bezduszność i obojętność. 

- Kochani, gdy go zobaczyłyśmy, kolana ugięły się, w głowie huczało, a serce rozpadło się na miliony kawałków. Zobaczyłyśmy prawie szkielet psa, zobaczyłyśmy penis prawie do kolan. Pies z wycieńczenia nie dawał rady samodzielnie wstać. Widziałyśmy już takie rzeczy, ale oczy tego psa, kiedyś na pewno bardzo dumnego psa, w których odbija się smutek, przerażenie i brak nadziei - pisały w listopadzie wolontariuszki.

Wówczas zaczęto zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na leczenie Sułtana. Niestety pies nie przeżył.  Organizm Sułtana nie był w stanie wygrać walki o życie. Odszedł 8 grudnia. Nie wytrzymały mu nerki i wpadł w śpiączkę.

Tragedia Sułtana zmobilizowała wolontariuszki i inne osoby dobrej woli do stworzenia w Internecie bazy danych organizacji, które reagują na bestialskie traktowanie zwierząt. W styczniu ma ruszyć kampania informacyjna mająca uwrażliwić ludzi na los zwierząt, czasem bardzo okrutny los. Więcej informacji na profilu FB stowarzyszenia PSYjaciele.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czyścił szyby i nie zauważył pieszej Czyścił szyby i nie zauważył pieszej

Nad ranem doszło do kolejnego potrącenia na pasach Nad ranem doszło do kolejnego potrącenia na pasach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
gojek01.01.2018 15:31

Szczepionkowy, szacun ;-)
Podpisuję się pod tym, co napisałeś. Dodałbym jeszcze prace obowiązkowe (sprzątanie chodników) dla tych, co nie sprzątaja kup!

Iza01.01.2018 10:02

Szczepionkowy..." Uprzejmie donoszę, acz z wielkim obrzydzeniem" tak to miało by wyglądać ? Dla mnie niereformowalny jesteś Ty...ot prawo demokracji.Tylko ze ja nie mowie Ci co jest ważne a co ważniejsze. Mandat dla braku szacunku dla innej osoby ile i gdzie? Z przyjemnością zadzwonie

szczepionkowy faszyzm31.12.2017 14:23

Wystarczyłby komentarz: bez komentarza.
Iza: co jest jasne? Chyba dla psiarza. Tak, niezbyt ładna to nazwa. Ale psiarze i palacze są w tej grupie ludzi, których nazywam niereformowalnymi. Zwracanie uwagi palaczowi, aby tu nie palił lub psiarzowi, aby trzymał kundla na smyczy (i sprzątał kupy), mija się z celem. Trzeba nagrywać i/lub zgłaszać sprawę na policję (lub straż miejską). Tylko pieniądze nauczą ich (choć troszkę) rozumu.

"Ktosik", media w Polsce nie są polskie. Jak pokazują krzywdę ludzi, to (prawie) wyłącznie patologię, której nie powinno się właśnie pokazywać. Nimi powinny zajmować się służby (bez nagłośnienia medialnego). Ten w/w obraz służy budowaniu opinii, że nasza Polska pełna jest meneli znęcających się nad dziećmi itd.itp.
A co do zwierzyny: za ewidentne znęcanie się powinny być wyłącznie kary finansowe, zależne od stopnia wykroczenia (np. za zakatowanie psa 15tys. na rzecz lokalnego schroniska + zakaz posiadania zwierząt).
Ale z drugiej strony: np. za nieposprzątanie kupy (po zwierzynie) żelazny mandat 500zł (lub więcej...).

Ktosik 30.12.2017 22:12

Do szczepiony faszyzm ty nawet nie wiesz o czym ty piszesz w mediach prawie cały czas piszą dzieciach i starszych ludziach ze trzeba pomocy. A o zwierzakach prawie wogle.

Iza30.12.2017 17:33

Haha szczepiony wszystko jasne ..

szczepionkowy faszyzm30.12.2017 16:31

och, ale mnie "ubodła" opinia Izy. Co ja zrobiłem i robię, to wiem. Tu nie jest miejsce na chwalenie się osiągnięciami.
Zaznaczyłem tylko problem, że non stop nagłaśniane są informacje o złym stanie zwierząt, ale o złym stanie dzieci po szczepieniach, cisza!
Takie mamy wolne media w naszej "umęczonej ojczyźnie"...

Iza30.12.2017 10:51

Szczepionkowy faszyzm, walcz o to, co uważasz za ważne Walcz sam nie karz innym i pozwól innym robic to co robią. Pochwal sie swoimi osiągnięciami, w dziedzinach które są dla Ciebie ważne, czy po prostu chcesz by inni robili to za Ciebie?

Pokaż wszystkie opinie (21)